Tablet do 400,-

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 400,-

Postprzez RX-8 » 9 Wrz 2014, o 18:40

Witam
Poszukuję tableta na urodziny dzieciaków mojego brata 2 szt. Będą takie same, żeby oszczędzić sobie poszukiwań. Parametry jakie mnie interesują to na pewno procek i dobra bateria. Przeznaczenie to pewnie 90% gry a reszta strony internetowe FB, YT itp.
Przeglądałem allegro i znalazłem trochę "markowego" sprzętu.
http://allegro.pl/niebieski-tablet-asus-memo-pad-hd-7-me173x-1b058a-i4553647752.html
http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-b1-730hd-2x1-6ghz-24gb-etui-i4555298118.html
http://allegro.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-3-t110-lite-8gb-czarny-i4556552073.html
http://lenovo.strefamarek.allegro.pl/tablet-lenovo-a3500l-quad-7-ips-hd-8gbsluchawki.html
http://allegro.pl/tablet-goclever-insignia-785-pro-intel-gps-100zl-i4559769874.html
Przykładowe aukcje. Dużo dobrych zdań słyszałem o tych GOCLEVER i ten który tu pokazałem parametrami jest dobry. Oczywiście o tabletach znam się średnio, więc proszę o pomoc. Czas jaki mam na zakup to 2 tygodnie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
RX-8

Tablet do 400,-

Postprzez GrimPiece » 10 Wrz 2014, o 15:30

Z tych wszystkich to właśnie GoClevera bym NIE brał. Pytanie gdzie czytałeś te dobre opinie? Bo jak w różnych portalach, gdize można skomentować produkt to mogłeś nadziać się na szeptany marketing ;) raczej skupiłbym się na wadach sprzętu - bo wtedy wiadomo, ze ludzie piszą szczerze. A na pewno znajdziesz wiecej negatywnych opinii o GoCleverze niż Asusie, Acerze czy Dellu. Samsung - moim skromnym zdaniem - leci za to raz w górę, raz w dół, zależy do modelu.

Polecałbym raczej te same tablety do Sferis - Asus Memo Pad , którego zresztą też wymieniłeś oraz Dell Venue 7 - który tak ostatnio staniał, że żal go nie brać. W tej cenie to są sprzęty od solidnych producentów, wydajne (jak na tę półkę oczywiscie) i mało awaryjne.
GrimPiece

Tablet do 400,-

Postprzez RX-8 » 10 Wrz 2014, o 20:58

Dzwoniłem do kumpla który ma tam jakieś pojęcie o tabletach i generalnie potwierdziliście to co on mi powiedział. Faktycznie tego GoVlevera odradził i powiedział żebym skupił się na Dellu, Asusie i w nie których modelach Samsunga.
Porównałem te podane przez Sferis i Samsunga którego wcześniej wymieniałem i tak to wychodzi.

http://pc-tablet.pl/porownywarka-tabletow-wyniki.html
RX-8

Tablet do 400,-

Postprzez jacek111 » 11 Wrz 2014, o 20:33

link nie działa. Poza tym te automtyczne porównywarki nie zawsze są dobre - fajnie zestawiają, ale czasem bazują na nieprawdziwych danych albo błędnie interpretują wyniki czy nie podają pełnych danych. Np przy porównaniu ośmiordzeniowego Note'a z czterordzeniowym dowiesz się, że 8 rdzeni jest szybszy, co nie jest w tym wypadku prawdą. Dlatego radzę raczej poprzeglądać testy na benchmarku lub podobnych portalach i po prsotu zobaczysz jak wypada wydajność całych tabletów.

Z tych, które wymieniłeś Dell będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o wydajność z całej trójki. Asus ma chyba nieco lepszy ekran. Nie wiem jak z ekranem Samsunga. W każdym razie ten w dellu tez nie jest jakiś zły, jedyne co to ludzie narzekali na nienajlepszą maksymalną jasność.
jacek111

Tablet do 400,-

Postprzez RX-8 » 12 Wrz 2014, o 17:45

Faktycznie. Link nie działa.
No chce wybrać coś z tych czterech:
ASUS MeMO Pad 7 (ME70C)
Dell Venue 7
SAMSUNG GALAXY TAB 3 T110
Acer Iconia A1-810
Doszedł Acer bo widziałem, ze też ma dobre opinie. Z tych podanych po przeglądaniu różnych stron i czytaniu opinii to myślę, że wygrywa Acer.
Bateria, przekątna ekranu, 4 rdzenie - Acer. Jaka jest tylko różnica w procku ? Acer ma MediaTek MT8125 (Cortex-A7) a Dell i Asus - Intel Atom Z2520. Jest jakaś wielka różnica ?
RX-8

Tablet do 400,-

Postprzez marcus » 12 Wrz 2014, o 19:56

prawdopodobnie intel będzie wydajniejszy, Acer ma chyba tego samego mediateka co memo pad, a ten drugi w benchmarkach wypadał trochę gorzej niż dell - praktycznie we wszystkich testach. Choć oczywiście przydałyby się testy dla samego Acera, ale jakoś ich nie ma. Tak czy inaczej wszystkie trzy tablety o których wspomniałem są raczej chwalone za wydajność, wiec na pewno nie bęzdiesz mieć problemów z oglądaniem neta, większością aplikacji czy średnio-zaawansowanymi graficznie grami.

W ogóle Acer Iconia A1 - 810 kosztuje chyba 500 (Ceneo). Jeśli tak, to z kolei jeszcze 5 dyszek drożej jest Dell Venue 8 - myślę, że warto rozważyć. No chyba że juz nie chcesz mieszać ;)
marcus

Re: Tablet do 400,-

Postprzez tomcio00 » 15 Wrz 2014, o 11:18

Jeśli chodzi o w miarę tani tablet to mnie udało się kupić całkiem fajnego Acera, a konkretnie Tablet Acer Iconia B1-A71 (NT.L15EE.003)w neo 24, wiadomo że możliwości techniczne wyznacza tutaj cena, ale ten jak wydaje się najlepszy jeśli chodzi o tablety z tej pułki. Sprawdzałem na alegro ale szału nie było, a w neo24 mieli na prawde niezły wybór, bynajmniej ich oferta była najlepsza.
tomcio00

Tablet do 400,-

Postprzez jacek111 » 15 Wrz 2014, o 23:09

Acery w tej cenie też są spoko - jeśli dobrze pamiętam, to tylko były kiedyś jakieś problemy z polskimi znakami ? Ale to pewnie już nieaktualne. Jak bym stawiał w pierwszej kolejności na Della 7 - albo tak jak pisze marcus - DEll Venue 8.

Tomcio00, zależy jeszcze co uznajesz za duży wybór, bo jeśi w tej cenie mieli cały wachlarz gocleverów, shiru, kiano i innych to nie jest to jakić wyczyn, bo pełno jest tanich tabletów tych marek, które można znaleźć właściwie wszędzie - od allegro, przez ceneo, a na sklepach internetowych i marketach kończąc.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot], Google [Bot] oraz 8 gości