Tablet do 500 zł na studia

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 500 zł na studia

Postprzez flammeche » 13 Paź 2014, o 11:04

Cześć, rozglądam się za tabletem na studia na wykłady do 500 zł (poza budżetem klawiatura). Oprócz przeglądarki internetowej, ebooków i worda fajnie gdyby był w stanie odpalić również skype'a i jakąś gierkę (konkretnie mam na myśli Hearthstone), bateria musi wytrzymywać ok. 8-12 godzin użytkowania.

Dodatkowo byłoby super, gdyby ekran radził sobie ze światłem dziennym w słoneczne dni i był w miarę pojemny (32 GB to moje marzenie), aczkolwiek bez tego również sobie poradzę.

Myślałam o Nexusie 7, bo najbezpieczniej, jednak nie ukrywam, że super byłoby znaleźć coś z większym ekranem (do 9")spełniającego powyższe wymagania.

Doradzicie? :)
flammeche

Do: Tablet do 500 zł na studia

Postprzez jacek111 » 13 Paź 2014, o 20:55

z tego co widzę po screenach to to hearthstone nie ma jakiś zabójczych wymagań sprzętowych, więc można się spokojnie skupić na pozostałych kwestaich - gierka pójdzie nawet na średnio wydajnym tablecie. Zresztą do 500 zł to i tak za bardzo z wydajnością nie poszalejesz. Choć oczywiśćie dośc dobry tablet 8" się znajdzie. Nexus to właśnie przede wszystkim wydajność i świetny ekran - za to nie ma wejśćia microSD - nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę.

Myślę, że możesz się zainteresować Dell Venue 8 - to ogólnei świetny tablet, ale bateria nie jest jego najmocniejszą stron, do tych 8 h pewnie pociagnie ale zdaje się ze z 12 h może mieć problemy.

A poza tym Lenovo - na penwo jest Yoga w wersji 8", a one mają doskonałe baterie. Choć jak patrzę na Ceneo to by trzeba trochę dołożyć http://www.ceneo.pl/26990143

Ewentualnie inne modele Lenovo - też powinny mieć dobrą baterię jak na ten rozmiar. 8calówki w cenie 500 zł od Lenovo na pewno znajdziesz.
jacek111

Postprzez flammeche » 14 Paź 2014, o 09:54

8 godzin powinno mi wystarczyć, na uczelni zwykle mam możliwość podładowania sprzętu (choć nie wiem czy bateria będzie to dobrze znosić), gorzej podróże, ale te nie są tak częste, więc nie skupiałabym się na nich tak bardzo.

Na tego Dell'a też wpadłam wcześniej i w sumie wydawał mi się ciekawy, plusy:
- ekran 8" w tym budżecie
- większa pojemność / microSD (choć raczej nie jest dla mnie to aż tak ważne, opcjonalne)

ale brak GPS, który czasem mógłby się przydać (wiem, że o tym wcześniej nie wspominałam, traktuję to jak opcję, bo w zasadzie wszystko co ma dla mnie realne znaczenie znajduje się w pierwszym akapicie, ale jeśli do 500 zł mogę mieć coś bardziej praktycznego to czemu nie? ;) ), słabsza bateria

Znalazłam jeszcze z lenovo taką opcję: Lenovo A5500 16Gb też 8 cali

Jeśli rzeczywiście ma taką dobrą baterię i uciągnie moją gierkę i skype'a to chyba byłby najlepszy, dodatkowo kusi mnie w nim SIM pod Aero2 (też opcja, ale w zasadzie taka, która jest naprawdę funkcjonalna na co dzień :) ) no i GPS (trochę mnie zadziwia, że w tym budżecie można całkiem niezły sprzęt znaleźć)

Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi, proszę, podziel się nimi, ułatwią mi podjęcie decyzji, bo być może jest coś czego nie widzę, niestety tablety to dla mnie czarna magia.

Dzięki za pomoc! :bow:

:thankyou:
flammeche

Postprzez GrimPiece » 14 Paź 2014, o 18:20

Lenovo ma więcej tanich tabletów w ofercie, tylko jakoś rzadko o nich słychać, tu kolejny przykład, akurat z równoległego postu:
http://allegro.pl/tablet-7-lenovo-a7-30 ... 03365.html

Też ma wszystko i wygląda na to, zę jest ok. Choć jeśli znajdizesz jakąś recenzję to jeswcze radzę doczytać, bo nie jest to jakiś bardzo znany model.
GrimPiece

Postprzez jacek111 » 14 Paź 2014, o 18:42

flammeche napisał(a): na uczelni zwykle mam możliwość podładowania sprzętu (choć nie wiem czy bateria będzie to dobrze znosić),

Będzie. Od jakiegoś czasu baterie są dostosowywane do częstego ładowania. Inna sprawa, ze po paru latach szybkie padanie i tak jest nieuniknione, no ale to już niezależnie od marki.

ale brak GPS, który czasem mógłby się przydać (wiem, że o tym wcześniej nie wspominałam, traktuję to jak opcję, bo w zasadzie wszystko co ma dla mnie realne znaczenie znajduje się w pierwszym akapicie,

Venue 8 na pewno jest wersja z GPS, a le nie wiem jak to cenowo wygląda. Trzeba by przeszukać CEneo.

Znalazłam jeszcze z lenovo taką opcję: Lenovo A5500 16Gb też 8 cali

Lenovo powinien być ok, bateria bedzie raczej lepsza niż w Dellu - tak wnioskuję z paru innych modeli Lenovo. Tego dokładnie nie znam, ale na pewno warto brać go pod uwagę.

jak uciągnie moją gierkę i skype'a to chyba byłby najlepszy,

Jeśli dobrze widzę po screenach to nie opcji żeby nie uciągnął :D no chyba, że czegoś nie widać. Jeśli np. ten interfejs to tylko przykrywka do jakis drużynowej nawalani w 3D i z wypasionymi efektami to daj znać :D

(trochę mnie zadziwia, że w tym budżecie można całkiem niezły sprzęt znaleźć)

TEż mnie to trochę dziwi, że te modele są dostępne takiej cenie, zazwyczaj tablety, które mają wszystko to są jakieś typowe "chinki" (Lenovo w sumie też chińczyk, ale porzadny) i raczej nie warto zawracać sobie nimi głowy. Najwyraźniej po prsotu ceny poszły w dół, w końcu trochę już te tablety funkcjonują na rynku. Akurat na przykładzie Dell Venue 7 dobrze widać, jak to czasem szybko idzie - jeszcze parę miesiecy temu polecałem go komuś jako dobry zakup za 7 - 8 stówek ;)
jacek111

Postprzez flammeche » 15 Paź 2014, o 00:10

Haha, spora różnica :) To może poczekam jeszcze trochę i kupię sobie coś nieco bardziej wypasionego :hmm2: gdyby tylko nie był potrzebny na już, chodzenie z laptopem cały dzień jest strasznie uciążliwe ;)

Hearthstone to najzwyklejsza karcianka, nic poza tym co widać na screenach za nią się nie kryje. Bardzo przyjemna, polecam jako odmóżdżacz ^^

GrimPiece, dzięki za podrzucenie kolejnej opcji, znalazłam same pozytywne opinie. Cóż, pora podjąć decyzję.

Dzięki raz jeszcze za pomoc!
flammeche

Postprzez jacek111 » 15 Paź 2014, o 21:00

@up karcianka jako odmóżdżacz? :D na odmóżdżenie to są need for speedy czy jakieś fpsy. No chyba że pasjansa tam układasz ;p bo jak to coś na wzór magic the gathering to chyba trzeba się trochę namyśleć... ;)

A wracając do tabletów, daj znać jak już coś wybierzesz - mile widziana mini-recenzja i wrażenia po zakupie w dziale "Kupiłeś tablet";) niech inni poszukiwanie skorzystają ;)
jacek111

Postprzez flammeche » 7 Lis 2014, o 18:32

Cześć, wybrałam lenovo A3300-H, mam go już jakiś czas, ale w sumie poza skype'em, viberem i pisaniem na wykładach nie za wiele z niego korzystam, więc jeszcze nie zdążyłam wszystkich rzeczy przetestować. Bateria po wyłączeniu wi-fi na niezbyt wysokiej jasności ekranu ciągnie ponad 10 godzin, przy oglądaniu filmów wychodzi jakieś 6. Ładny dźwięk na słuchawkach, tylko mam wrażenie, że obraz mógłby być jednak ciut lepszy. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, spokojnie mogę polecić. Jedynie o co się boję to gniazdo mini-USB, mam wrażenie, że może się szybko 'wyrobić'.

Nie wiem czy jest sens robić recenzję, gdyż jest to mój pierwszy tablet, a i zakres użytkowania jest bardzo wąski :P

Niestety w przypadku mojej gierki czekam aż wypuszczą jej wersję androidową, co ma podobno niedługo nastąpić, mam nadzieję, że w najgorszym przypadku będzie to prezent od Blizzarda na gwiazdkę :) i jak najbardziej nadaje się jako odmóżdżacz w zależności od stopnia skupienia można sobie randomowo trzaskać kartami albo w przypływie inspiracji nieco pokombinować. :P
flammeche

Postprzez jacek111 » 9 Lis 2014, o 20:07

Spoko - każdej info jest przydatne, wiec dzięki nawet za te niewielkie info co podałaś ;)

Niestety kupując tańszy tablet zawsze muszą być jakieś kompromisy. Ekran genialny nie jest, ale już baterie masz całkiem dobrą, nie wiem jak to USB wygląda, ale sądzę, że ogólnie tablet bedzie służył Ci długo. Gdybyś kupiła goclevera czy pentagrama to może miałby wyższą rozdizelczość (ale pytanie jak z jasnością i kątami), ale już bateria zapewne byłaby licha... Dużo by mówić ;)

No tak - randomowo to w sumie faktycznie się można przy wszystkim odmóżdżyć :D
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości