Tablet do 700zł min. 9,5cala z 3G

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do 700zł min. 9,5cala z 3G

Postprzez DmianD » 11 Gru 2014, o 21:53

Witam
Szukam tabletu dla mojego ojca. Nie znam się na tym, więc postanowiłem zasięgnąć opinii na tym forum. Chciałbym, aby do tabletu można było podłączyć klawiaturę oraz myszką.

Wymagania:
- cena maksimum 700zł
- przekątna min. 9,5 cala
- musi posiadać 3G (będzie używany również poza domem, więc jest konieczny)
- bluetooth
- złącze microUSB (aby móc podłączyć klawiaturę)
- dobrze działające WiFi
- w miarę dobre wykonanie (aby się szybko nie popsuł)

Dodatkowo dobrze, aby posiadał GPS.

Zastosowanie:
- przeglądanie internetu
- word
- excel
- czasami oglądanie filmów

Nie oczekują cudów za tą kwotę, ale może znajdzie się coś przyzwoitego. Tablet raczej nie będzie wykorzystywany do gier.

Do tej pory znalazłem dwa interesująca modele:
1. Kiano Intelect 10 3G - na allegro do kupienia za 699zł
Posiada: przekątna 10,1cala (1920 x 1200), 3G, GPS, bluetooth oraz 1x microUSB. Nie wiem czy jest solidnie wykonany i czy nie ma z nim problemów.

2. Kiano Elegance 9,7 By Zanetti 3G- 595zł
Posiada: przekątna 9,7cala (1024 x 768), 3G, bluetooth oraz 1x microUSB. Brak GPS. Nie wiem czy jest solidnie wykonany i czy nie ma z nim problemów.

Kiano Intelect 10 3G wygląda ciekawie. Uważacie, że to dobrzy wybór? Znacie inne waszym zdanie lepsze tablety spełniające wymagania?
DmianD

Do: Tablet do 700zł min. 9,5cala z 3G

Postprzez marcus » 12 Gru 2014, o 15:26

Kiano to jest "polska chińska" marka. Więc z tą żywotnścią tabletu i jakością wykonania może być różnie.

Za to zaleta tych budżetowych marek jest taka, że faktycznie możesz dostać tablet , w którym masz 3G, GPS, dobrą rozdzielczość w stosunkowo niskiej cenie. Z drugiej strony często leżą takie parametry, któych nie widać w specyfikacji - np. kąty widzenia, równomerność podwietlenia, czas na baterii, jakość wykonania, moc obliczeniowa też jest często mniejsza niż można by wnioskować na podstawie specyfikacji. No i wifi to jest też częsty problem.

Z tego powodu radzę raczej rozejrzeć się za tabletami: Asus, Acer, Lenovo, Dell, Toshiba, Samsung. Po prsotu wpisz w ceneo parametry, któych potrzebujesz i te marki i zobacz czy coś wyszuka. Jeśli tak, to właćiwie możesz brać :)

Z modeli konkrentych to mogę polecić Lenovo Yoga, Dell Venue, Toshiba Encore, Samsung Galaxy Tab 4, Lenovo s6000. Trudno mi powiedzieć, ktore z nich mają wariant 3G i GPS przy 10", tak żeby cena Ci odpowiadała.
marcus

Postprzez DmianD » 12 Gru 2014, o 18:00

Szukałem na ceneo i trudno znaleźć cokolwiek z wymienionych marek spełniających wymagania za tą cenę. Najbliżej tej ceny jest Lenovo A10-70 3G za ok. 765zł (10,1 cala 1280 x 800, MediaTek MTK8382, 4-rdzeniowy, 1,3 GHz , Bluetooth 4.0, 3G, GPS, 1x microUSB,).

Myślisz, że będzie lepszy od Kiano Intelect 10 3G? Warto dorzucić do niego?
DmianD

Postprzez GrimPiece » 14 Gru 2014, o 17:53

Myślę, że Lenovo będzie lepszy w Twoim wypadku. Zastanawiałbym się ewentualnie jak wypada kwestia wydajności w obu przypadkach - Kiano jest na intelu, więc prawdodpoobnie będize wydajniejszy niż ten mediatek w Lenovo A10. Wybór jest o tyle trudny, że akurat Kiano Intelect to całkiem niezły model w ofercie Kiano (która miewa tablety dość róznej jakości... ). W kazdym razie po Lenovo możesz się spodziewać lepszej jakości wykonania (nic nie trzeszczy, nic nie odpada ... ) i lepszej baterii. Jesli nikt nie beidze odpalać na tablecie jakiś najnowszych gier 3D z super-detalami, to Lenovo będzie lepswzym wyborem.
GrimPiece

Postprzez DmianD » 15 Gru 2014, o 14:16

A co myślicie o OVERMAX STEELCORE 1010 3G? Można go kupić za 600zł. Czyli o 100zł tańszy od Kiano oraz o 165zł od Lenovo.

Myślicie, że to będzie lepszy wybór od Kiano Intelect 10 3G i czy dużo słabszy będzie od Lenovo A10?
DmianD

Postprzez diamond5 » 15 Gru 2014, o 21:40

Ja też szukam i zastanawiałam się nad NTT 997 ale żadnych opinii...także czytałam szukałam i już wiem że kupuje ten http://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-ideatab-s6000.bhtml ...nie mam go ale czytając szukając informacji to bardzo polecany :)
diamond5

Postprzez jacek111 » 16 Gru 2014, o 11:52

@DmianD Niestety co do wydajności to się dowiesz dopiero po testach (może da rade gdzieś wyszukać benchmarki) - za duzo rzeczy się sklada na wydajność, żeby tak w ciemno coeniać, zwłaszcza, przy porównywaniu tablet takiej markie jak Lenovo i jak Overmax. To prędzej ten Kiano - bo jest na Intelu, a Overmax na mediateku.

@diamond5 Racja, na pewno LEnovo jest bezpieczniejszą opcją. i faktycznie często ludzie ten tablt polecają. moim zdaniem też bardzo ok.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości