Tablet do czytania (do 500zł)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do czytania (do 500zł)

Postprzez Michal » 27 Lis 2014, o 23:29

Witam
Jestem nowy na forum, więc- dzień dobry.
Jestem w trakcie wybierania sobie tabletu. Będzie mi on służyć przede wszystkim do czytania dużych (nawet 150MB), kolorowych plików pdf z często skomplikowanymi wektorowymi obrazkami oraz dużych plików jpg. Nie wymagam od niego dużej baterii, gdyż będzie on działać przede wszystkim w domu. Najważniejszą cechą dla mnie jest ładny obraz. Format oczywiście 4:3, przekątna ekranu 10". Jak popatrzyłem w sklepach to nawet obraz na tabletach o takiej przekątnej z rozdzielczością 1024x768 wygląda nie najgorzej, jednak czy ktoś używający takiego tabletu do takich celów mógłby potwierdzić że to całkowicie wystarczy? Czy może powinienem szukać wyższej rozdzielczości? I chciałbym podkreślić, że najważniejszy dla mnie jest ładny, łagodny obraz. Widziałem w sklepach tablety z super ostrymi obrazami i niekoniecznie był to widok przyjazny dla oka.

Cena- do 500zł. Do tego poziomu jest tyle modeli, że raczej coś wybiorę.

Jakie modele polecilibyście? Rzuciłem górny pułap, może jakieś tańsze tablety spełniłyby moje wymagania?

Dzięki i pozdrawiam
Michał

EDIT:
Może Manta MID9703?
Michal

Do: Tablet do czytania (do 500zł)

Postprzez GrimPiece » 28 Lis 2014, o 17:46

W tym pułapie jest wiele modeli, ale głownie budżetowych marek, jak Manta, którą wymieniłeś. Kupowanie takich tabletow to zawsze trochę ruletka - niby ma 4 rdzenie, ale chodzi gorzej niż 2 rdzenie w tablecie Lenovo, niby ma zajefajną rozdizelczość i IPS, ale kąty widzenia są gorsze niż na Samsungach z matrycą TFT. Z drugiej strony największe bolączki tanich tabletów z to z reguły szybko padająca bateria oraz słabe wi fi - w domu niekoniecznie Ci to musi przeszkadzać.

Powiem tak: jeśli się uprzesz na budżetowe marki, to bierz jakieś polskie: Kiano, GoClever, Manta, Pentagram.

Gdybym miał kupować dla siebie, to za tę kasę szukałbym raczej jkaiegoś Acera, Asusa, Lenovo, Toshiby albo Samsunga - na pewno są Acery 10" do 500 zł, pozotałe marki też mają tańsze propozycje ale nie mam pewnośći czy mieści się w 500 zł.
GrimPiece

Postprzez marcus » 28 Lis 2014, o 17:53

Lenovo s6000, Toshiba Excite at10. Acer Iconia A3.
marcus

Postprzez marcin88 » 1 Gru 2014, o 14:41

Trochę ponad budżet, ale ten ma mieć przyzwoite parametry (gdy wyjdzie w w tym miesiącu)
http://tech.wp.pl/kat,130050,title,Ferguson-S8-Tablet-z-Windowsem-Office-365-i-klawiatura-w-zestawie,wid,17059996,wiadomosc.html?ticaid=113e6e
marcin88

Postprzez jacek111 » 2 Gru 2014, o 18:16

niby jest na intelu - więc pozytyw. Ja jednak marki zbyt pozytywnie nie kojarzę - wcześniejsze tablety miały wady typowe dla tanich sprzętów, jakieś randomowe resety do ustawień fabrycznych, sygnał słabo łapały itp.

samymi parametrami się nie ma co sugerować, bo połowa gocleverów za 200 zł według parametrów powinna chodzić lepiej od lenovo czy samsngów za 2 koła ;)
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 11 gości