Tablet do czytania PDFów

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do czytania PDFów

Postprzez kejta23 » 4 Lut 2018, o 17:35

Cześć!
Szukam tabletu głównie do czytania PDFów (łącznie z korzystaniem z platformy Ibuk Libra) oraz do przeglądania internetu. Chciałabym się zmieścić w 700-800 zł. Zastanawiam się, jaką wielkość ekranu wybrać - 8 czy 10 cali. Z ośmiocalowych tabletów ciężko dostać coś w formacie 4:3 - to zwykle Samsungi, które przekraczają budżet. Za to 10" są cięższe, co podejrzewam, ze mogłoby być problemem przy długim czytaniu. Mam na oku Huawei Mediapad T3 - 8 lub 10. Zastanawiałam się również nad starszym Samsungiem GALAXY TAB E SM-T560, jednak on ma dużo starszego Androida, a nie wiem, czy nie byłby to problem dla jakichś aplikacji. A może zaproponujecie coś innego?

Help :)
kejta23

Do: Tablet do czytania PDFów

Postprzez IdeaMan009 » 5 Lut 2018, o 23:55

Cześć,
Za 840 zł jest na allegro bardzo konkret urządzenie - Samsung Galaxy Tab A 10,1", rozdzielczość 1920 x 1200 (FullHD), 2 GB Ram, IPS, bateria 7300 mAh, Android 6.0, waży tylko 515 g, to nie jest dużo ;)
Jeśli chodzi o czytanie dokumentów to ta rozdziałka byłaby idealna, ogólnie sam sprzęt bardzo wydajny, mimo że już nienajmłodszy.
A tak poza tym do czytania PDF najlepiej sprawdziłby się czytnik e-book :D
Z 8-calowców może taki by się zainteresował Lenovo ZA090073PL, aktualnie w sferis i emga poniżej 800 zł
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Postprzez rotting » 6 Lut 2018, o 20:16

O tym samym pomyślałem co przedmówca. Czy lepszym rozwiązaniem nie byłby czytnik e-book'ów? Piszem o długim czytaniu, czytanie na tablecie będzie męczące dla oczu nawet z bardzo dobrym wyświetlaczu i w odpowiednim trybie (o co ciężko w tym przedziale cenowym). Ponadto, tablet jest cięższy i wymaga częstszego ładowania niż czytnik. W zakładanym budżecie znajdziesz najlepsze czytniki, a nawet za połowę znajdziesz podświetlany markowy czytnik Kindle PocketBook Touch Lux 3.
rotting

Postprzez Kazik89 » 8 Lut 2018, o 20:02

Równiez polecałbym czytnik e-book. Sam korzystam z Kindle3 Paperwhite i sprawuje się świetnie: bateria trzyma dlugo i co najważniejsze ma podświetlenie wiec można czytać także w nocy.
E-papier dużo mniej męczy oczy niż najlepszy wyświetlacz. Ostatnio w sferis te Kindle latały w dobrej cenie.
Kazik89

Postprzez mickey » 21 Lut 2018, o 00:29

Wydaje mi się że czytnik e-booków nie byłby złym pomysłem. Przy okazji troszkę się podepnę pod temat, mam pytanie do Was jak wygląda sytuacja z usunięciem reklam z czytnika ?? Co sądzicie na temat takiego czytnika https://www.sferis.pl/czytnik-e-book-po ... -3-p525224 ??
mickey

Postprzez juven_tsy » 21 Lut 2018, o 17:35

Również nie będę oryginalny bo też polecę czytnik e-booków. I dokładnie ten - https://www.al.to/p/320383-czytnik-ebook-krugermatz-library.html - jest tani a przy tym naprawdę przyzwoity, ma 6' ekran ale naprawdę dobrze się na nim czyta i dobrze leży w ręce. Bateria naprawdę długo trzyma no i ma bajery w stylu rozmiaru czcionki czy tworzenia zakładek. Już nie wspomnę o tym, że na start dostajesz z nim bibliotekę 1000 ebooków gratis.
Awatar użytkownika
juven_tsy

Miejscowość: Szczecin

Postprzez IdeaMan009 » 21 Lut 2018, o 20:39

mickey napisał(a):Przy okazji troszkę się podepnę pod temat, mam pytanie do Was jak wygląda sytuacja z usunięciem reklam z czytnika ?? Co sądzicie na temat takiego czytnika https://www.sferis.pl/czytnik-e-book-po ... 3-p525224??

Ogólnie to reklamy masz na Kindlu, chyba tylko Amazon stosuje taką politykę. Ja 2 lata temu kupowałem, wtedy wystarczyło zagadać na czacie amazona ze nie chcesz reklam bo jestes z Polski (reklamy są po niemiecku) i co zrobić żeby je usunąć. Odznaczali coś wtedy w systemie swoim, łączyłeś się z internetem i reklamy znikały.
Bardzo pro-kliencka polityka.
A co to PocketBooka - zły nie jest, http://swiatczytnikow.pl/test-pocketboo ... ko-legimi/ tutaj masz dosyć obszerny opis, dobra stronka ogólnie na temat czytników
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość