Tablet do nauki i notowania

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do nauki i notowania

Postprzez Illman » 1 Paź 2017, o 13:57

Witam wszystkich,
Poszukuję tabletu z bardzo konkretnymi cechami, a nie jestem znawcą tematu.
Liczę więc, że pomożecie mi w optymalnym wyborze.
Jak w opisie, będę używaż tabletu niemal wyłącznie do nauki. Nie musi więc być superszybki. Wystarczy że udźwignie paki takie jak anatomia 3D, płynnie będą chodziły duże pliki pdf itd.
Natomiast jeśli chodzi o cechy, na których bardzo mi zależy:
1. Bardzo dobrze działający rysik, najlepiej w zestawie, z tą opcją która umożliwia opieranie ręki o ekran w czasie pisania; bez opóźnień i frustrującego przykrywania.
2. Możliwość pracy w systemie multitasking i split screen, gdzie mogę mieć otwarte jednocześnie 2 aplikacje na pół ekranu - i np. Robić notatki w OneNote z książki w pdf.
3. Dość długo trzymająca bateria (przynajmniej 1 dzień - ok 10 h solidnego używania niemal neon-stop
4. Wsparcie ze strony aktualizacji przez długi czas (chciałbym, by posłużył mi kolejne 5 lat.
5. Cena - im mniej tym lepiej, jeśli spełni powyższe oczekiwania; choć najlepiej byłoby w granicach 1500.
6. Bardzo mile widziany matowy ekran, ale nie jest to konieczne.
Dzięki!
Illman

Do: Tablet do nauki i notowania

Postprzez rotting » 1 Paź 2017, o 20:05

Nie wspomniałeś jaki rozmiar Cię interesuje, ale jak do nauki to chyba nie ma co przekraczać 8".
W tym przedziale mogę Ci polecić Galaxy Tab S2 - w sferisie mają wyprzedaż tego. Procesor Snapdragon 625 i 3GB pamięci RAM jak najbardziej wystarczą do płynnej pracy, również w multitasku. Tablet możesz zaktualizować do Androida 7.0 i swobodnie dzielić ekran. Cas pracy baterii deklarowany przez producenta to 12h, wiadomo, trzeba to brać z przymrużeniem oka, ale oczekiwane 10h powinieneś mieć.
rotting

Postprzez Latte » 1 Paź 2017, o 21:22

Ja mam Kiano Slimtab.
Latte

Postprzez mickey » 5 Paź 2017, o 21:04

rotting napisał(a):Nie wspomniałeś jaki rozmiar Cię interesuje, ale jak do nauki to chyba nie ma co przekraczać 8".
W tym przedziale mogę Ci polecić Galaxy Tab S2 - w sferisie mają wyprzedaż tego. Procesor Snapdragon 625 i 3GB pamięci RAM jak najbardziej wystarczą do płynnej pracy, również w multitasku. Tablet możesz zaktualizować do Androida 7.0 i swobodnie dzielić ekran. Cas pracy baterii deklarowany przez producenta to 12h, wiadomo, trzeba to brać z przymrużeniem oka, ale oczekiwane 10h powinieneś mieć.

Dobry wybór, ale ja osobiście nie wiem czy bym nie szukał czegoś z 10". Wygodniejszy w obsłudze, surfowaniu po necie przy okazji :)
mickey

Postprzez Illman » 8 Paź 2017, o 14:42

Dziękuję za odpowiedzi. Jednak czy do Galaxy Tab S2 jest dołączony rysik? A jeśli nie, to ile kosztuje, aby go dokupić i czy wiecie może jak się sprawdza?
Czy ktoś ma jakiąś opinię na temat tabletu Samsung Galaxy Note 10.1, SAMSUNG GALAXY NOTE 8.0?
Illman

Postprzez Kazik89 » 8 Paź 2017, o 21:15

Rysik nie jest dołączany, większość flagowych tabletów nie posiada rysików, gdyż jak się ukazuje, lwia część użytkowników nie potrzebuję go.
Rysik uniwersalny do tabletów bez problemu kupisz za kilka złotych - istnieją rysiki z 2 końcówkami do mniej i bardziej precyzyjnych przyłożeń - i te nie są o wiele droższe. Rysik zastępuje Twój palec, nie wymaga zaawansowanej technologii - o wygodzie i skuteczności "notatkowania" na tablecie decyduje czułość jego ekranu.
Kazik89

Postprzez Illman » 13 Paź 2017, o 21:19

Cześć!
Dzięki za wszelką pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie. Tablet Samsug Galaxy A 10.1 jest prawie idealnym dla mnie rozwiązaniem. Prawie, bo wesja z aktywnym rysikiem S-pen nie ma internetu mobilnego (tylko WI-Fi! ) i nie można dostać tego tabletu jednocześnie z S-pen'em oraz LTE.
Stąd moje pytanie - ponieważ potrzebuję obu tych cech: czy jeśli kupię wersję z LTE, a S-pen dokupię osobno, zda to egzamin?

Jako o alternatywie myślę o Lenovo Yoga book... Ale może znacie inne tablety okolo 1500 z aktywnym rysikiem, LTE i spodziewanym wsparciem ze strony aktualizacji przez najblizsze lata?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc!
Szymon
Illman

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość