Tablet do odczytywania pdf ( notatki )

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez coops » 9 Gru 2013, o 03:24

Mam pytanie: jako że niedługo zaczynam studia na pw, jednocześnie mając poważne problemy z kręgosłupem, więc nie będę mógł raczej nosić lapka na uczelnie ( waży 3-4 kilo). Jaki będzie najlepszy tablet to czytania notatek i skanów w pdf, oprócz tego czasem do pogrania i obejrzenia filmu? 10 czy 7 cali? Jeśli 10'', to najbardziej odpowiada mi NavRoad Nexo Nova, jeśli 7'', to Asus Nexus 2013, który jest chyba najmobilniejszy i najbardziej wydajny w cenie do 1000zł, bo tyle mogę na to przeznaczyć.
coops

Postprzez GrimPiece » 10 Mar 2014, o 19:17

Witam, widzę, że ten post już zdązył się nieco zestarzeć, ale może moja odpowiedź przyda się komuś innemu. Otóż jeśli chodzi o tablety konkretnie do czytania to zwróciłbym uwagę przede wszystkim na rozdzielczość ekranu, jasność i proprorcje. Rozdzileczość - bo na ostrzejszym lepiej widać czcionki choćby na stronach www i nie trzeba robić zooma zeby tekst był wyraźny, jasność - bo wtedy można czytać również na dworze. Mniej osób myśli o proporcjach, tymczasem mogą się one okazać ważne, jeśli dużo pracujemy z tekstem. Ogólnie uważa się, że do czytania lepiej nadają się ekrany o proporcjach 4:3, czyli te bardziej kwadratowe (w przeciwieństwie do 16:9, które są lepsze do filmów). Co do 7 czy 10 cali już kwestia gustu. 7 jest na pewno bardziej mobilny, ale 10 - wiadomo, większy ekran, wiec po prostu wygodniej się pracuje.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości