Tablet do pracy - do ok. 2.200 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez m_ikolaj » 16 Lip 2014, o 10:28

Cześć wszystkim, miło mi Was wszystkich przywitać, jako ,że jest to mój pierwszy post :)

Otóż nadszedł ten czas ,że czasem u klienta nie da się załatwić w 100% swojego celu ,jeżeli mu się paru rzeczy nie pokaże. Telefon niestety jest zbyt mały do tego celu ,poza tym ,moim zdaniem , wygląda to nieprofesjonalnie, z kolei gdybym miał ciągle biegać z laptopem to by mi ramię odpadło :) W końcu doszedłem do wniosku ,że idealnym narzędziem będzie tablet !

Napiszę co nieco o moich oczekiwaniach względem niego :

Prowadzę własną firmę projektowo-wykonawczą w branży instalacyjnej (wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo, ogrzewnictwo). Do tego niezbędna jest praca z rysunkami CAD w formacie .DWG oraz .PDF (głównie ich prezentacja - projektowanie odbywa się na komputerze PC)

Tablet, którego szukam powinien bardzo dobrze radzić sobie z takimi plikami, również w 3D ,co wiąże się prawdopodobnie z dużą wydajnością procesora oraz grafiki.

Kolejna sprawa to rozmiar - najbardziej interesuje mnie 10' i w takich kategoriach poszukuje.

Elegancki design, również mile widziany, tak jak i trwałość oraz żywotność baterii. Chciałbym ,żeby był wyposażony od razu w modem LTE i współpracował z Aero2.

Przedział cenowy - do ok. 2.200 zł

Moją uwagę zwróciły :

Samsung Galaxy Tab 4 LTE (ale tutaj czytałem ,że zamulają i generalnie nie powalają - choć cena niska)
Samsung Galaxy Note 10.1 (najbardziej przychylam się do tej opcji)
Samsung Galaxy Tab PRO
Samsung Galaxy Tab S
iPad 16GB Retina Display
Sony XPERIA Z2

Nie zwracam uwagi na tablety z Windowsem, gdyż ich cena jest wyższa niż tych z androidem ,a na tablecie nie oczekuję funkcjonalności Windy, o ile się nie mylę to na Andku jest oficjalny Office, porządna przeglądarka .DWG od samego AutoDesku.

Tablek głównie ma być wykorzystywany do prezentacji różnych rozwiązań technologicznych klientowi.

Proszę o opinie na temat wyżej wymienionych urządzeń ,lub o propozycję na tablet ,który spełniał by wymagania, a którego nie uwzględniłem. Jeżeli trzeba coś doprecyzować to proszę śmiało pisać :)
m_ikolaj

Postprzez jacek111 » 16 Lip 2014, o 19:11

Witam, do takich zastosowań jak napisałeś tablet bedzie idealny. Jedyne to jeszcze zastanwiałbym się nad modelem konwertowalnym, takim jak Asus Transformer book t100. Mam na myśli tablety, które są od razu sprzaedawane w parze z klawiaturą - wtedy dostajesz coś na kształt mniejszego netbooka, który de facto waży tyle co tablet w składanym etui.

Z tych, które wymieniłeś tez polecałbym Note 10.1 (2014) - zdecydowanie świetny tablet, bardzo mocny procesor, doskonały ekran - i jest zoptymalizowany pod rysik, a to zawszed profesjonalniej wygląda, jak się macha piórkiem, a nie paluchem po ekranie;)

btw mam nadizeję, że pamiętasz, że iPad jest na innym systemie ;)
jacek111

Postprzez m_ikolaj » 17 Lip 2014, o 10:45

Dziękuję za odpowiedź ! Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że iPad ma iOS'a na wyposażeniu :) Aż takim laikiem nie jestem.

Generalnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu ,że dobrze rozumuję celując w Note'a . Pytanie tylko takie, bo słyszałem ,że w październiku ma mieć premierę nowy Note i zaczynam się zastanawiać czy nie zaczekać ,bo może szykują jakieś fajerwerki :)
m_ikolaj

Postprzez Masters12 » 17 Lip 2014, o 16:44

Samsung Galaxy S również nie wypada źle, wydajny procesor, dobre wykonanie oraz wyświetlacz.
Masters12

Re: Tablet do pracy - do ok. 2.200 zł

Postprzez marcus » 17 Lip 2014, o 22:24

m_ikolaj napisał(a):Dziękuję za odpowiedź ! Oczywiście zdaję sobie sprawę ,że iPad ma iOS'a na wyposażeniu :) Aż takim laikiem nie jestem.

Generalnie utwierdziłeś mnie w przekonaniu ,że dobrze rozumuję celując w Note'a . Pytanie tylko takie, bo słyszałem ,że w październiku ma mieć premierę nowy Note i zaczynam się zastanawiać czy nie zaczekać ,bo może szykują jakieś fajerwerki :)

Note jest stworzony do takich zastosowań, aczkolwiek pozostałe talbety też są niezłe. Nie słyszałem o tymn, że ma być jeszczre nowszy note (ten "aktualny" jest nazywany 2014, więc w sumie całkiem świeży) za to jest też note 12" - być może go przeoczyłeś, a chyba warto się mu przyjrzeć. Wiadomo, że dwunastka może nie być jakoś super wyugodna w użytkowaniu w na co dzień, zwłąszcza jak ktoś jeździ autobusami tramwajami itp, aledo Twoich zastosowań powinna być ok. Niby to tylko dwa cale, ale różnica będize widoczna.
marcus

Re: Tablet do pracy - do ok. 2.200 zł

Postprzez sylwekb » 28 Lip 2014, o 08:59

Podpinam się pod temat

Zastanawiam się nad kupnem porządnego tabletu i mam podobny problem który wybrać, który byłby wyposażony we wszystko niezbędne do pracy. Powinien także bezproblemowo działać z kartą Aero2.
W grę wchodzą modele: Tablet DELL Venue 11 Pro i5 128GB Win8Pro 3G NBD np tu http://allegro.pl/show_item.php?item=4453145155
Tablet SAMSUNG Galaxy Note Pro 12.2 LTE P905
Tablet SONY XPERIA Z2 LTE
Wiem, że ten pierwszy Windows pozostałe Android, raczej IPAD Apple nie wchodzi w grę.
Może ktoś ma jeszcze jakąś propozycję?
Co sądzicie o tych modelach? Proszę o opinie użytkowników.
sylwekb

Postprzez marcus » 28 Lip 2014, o 21:05

Generalnie wszystkie 3 się sprawdzą, zależy do czego konkretnie potrzebujesz i jak masz zamiar na nich pracować... Jeśli masz zamiar wykorzystać taba do pokazywania wizualazji projektów etc to Note moim zdaniem będzie najlepszy - najlepiej się prezentuje, zwłąszcza z rysikiem. Dell nie ma aż tak dobrego designu - ale ma windowsa na pokładzie, a to z reguły najlepszy system do zastosowań profejosnalnych (choćby dlatego ze będzie można zawsze bez problemu zainstalować to co na kompie, office jest też najlepszy na windę; choć kolega, który zakłądał wątek akurat miał ściśle okreśłony zakres zastosowania i wiedziałe, że Android sięsprawdzi - więc tak tez może być). Do tego venue 11 i note 12.2 mają większe ekrany, a ten cal, dwa to jakby nie patrzeć ekran o 10 - 20% większy od zwykłej 10", którą jest Xperia. Przy kilkugodzinnej pracy to zdecydowanie ma znaczneie...

Alternatywa do tych co podałeś to np. Asus Transformer Book albo Lenovo Miix 2 - tańsze od tych co wymieniłeś, ale od razu z klawiaturą w zestawie. Asus ma też windows,a nie jestem pewien jak z Lenovo.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 3 gości