Tablet do pracy i na studia [max 3000zł]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do pracy i na studia [max 3000zł]

Postprzez jokerek95 » 20 Paź 2017, o 12:09

Witam serdecznie,

Od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałem i teraz już jestem w pełni zdecydowany - chciałbym kupić tablet. Potrzebuje sprzętu, który głownie będzie mi służył do pracy,nauki i multimediów, do gier nie będę go używał. Nie jestem znawcą, a potrzebuje sprzętu na dłuższy czas wiec bardzo proszę o pomoc. Maksymalnie chciałbym wydać na tablet 3000 zł, jednak im taniej tym lepiej. Może być zarówno nowy jak i używany.
Oto co chciałbym, żeby moje urządzenie posiadało:
1. Rysik i funkcję dokładnego notowania odręcznego z małym opóźnieniem - robię dużo notatek, schematów odręcznych więc chciałbym, żeby to w nim było bardzo dopracowane, prawie jak długopisem po kartce.
2. System Windows lub Android - bardziej Windows, jednak dobry Android też może być.
3. Możliwość dzielenia ekranu - praca na kilku programach jednocześnie, notowanie z ebooka itp.
3. Przekątna ekranu min 10 cali max 12 - jeśli będzie 9,7 lub 12,3 to też oczywiście może być :)
4. Dobra bateria, która wytrzyma min 8-9h pracy.
5. Ekran o rozdzielczości min FHD - dobry do czytania książek i czasami oglądnięcia jakiegoś filmu i oczywiście taki żeby nie męczył podczas długiego korzystania
6. Opcjonalnie moduł GPS - chciałbym stosować jako nawigacje samochodzie.
7. Minimum 3GB pamięci RAM, w miarę szybki procesor - nie szukam jakiegoś mocarza, ale chciałbym żeby ogólnie dawał radę.

To chyba tyle z tych najważniejszych kryteriów, teraz moje typy (kolejność nie przypadkowa):
1. Samsung Galaxy Note Pro 12,2 - używany, 3 letni sprzęt, stary android lollipop , można go kupić za około 1200zł
2. Microsoft Surface Pro 3 - używany, windows 10 za około 2500 zł
3. Samsung Galaxy Tab S3 - nowy, android, około 3000zł
4. Lenovo Yoga Book - nowy na windowsie za około 3000 zł

W moich typach tylko jedno urządzenie poniżej 1500 zł, jednak tak jak pisałem wyżej - nie znam się dobrze na tym więc jeśli tylko będzie jakiś w miarę tani sprzęt, który spełnia moje kryteria na pewno wezmę pod uwagę, bo im taniej tym lepiej :D Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
jokerek95

Do: Tablet do pracy i na studia [max 3000zł]

Postprzez matyska » 7 Lis 2017, o 11:22

Ja od paru lat używam Lenovo Yoga 300. Jestemm bardzo, ale to bardzo zadowolona z niego. Mały i poręczny.
matyska

Do: Tablet do pracy i na studia [max 3000zł]

Postprzez Kazik89 » 7 Lis 2017, o 19:40

Naprawdę nie chcesz konwertowanego ultrabooka? Funkcjonalnością przewyższy najlepszy tablet :).
Do Twoich propozycji tabletów dorzuciłbym jeszcz iPada pro, Lenovo serie Yoga, z Samsunga Tab S3 ( powinieneś zmieścić się w budżecie). Modele dostępne np. w Sferisie czy komputeronik.
Kazik89

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość