Tablet do pracy i nie tylko [1000zł]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do pracy i nie tylko [1000zł]

Postprzez eryk2467 » 28 Paź 2014, o 16:15

Witam poszukuje tableta przeznaczonego głównie do pracy.

Ważne jest dla mnie aby posiadał:
-system operacyjny win8/7
-przyzwoity modem wifi
-ekran 10.1 cala (jest opcja innych ale blisko tego)
-w miarę żywotną baterie
- min 2 gb ramu
-możliwość podpięcia do klawiatury
-pełnowymiarowy port usb

Nie musi posiadać portu 3g.

Fajnie gdyby można było na nim odpalić jakieś gierki typu HeratStone w przyszłości ;).

Zastanawiałem się nad:

-http://www.krugermat...products/km1081
Jedyne co mnie w nim odrzuca to statyczność tej klawiatury.
eryk2467

Do: Tablet do pracy i nie tylko [1000zł]

Postprzez GrimPiece » 28 Paź 2014, o 18:58

Raczej nie kupuj krugermatzów jeśli szukasz solidnego sprzętu. Radzę skupić się markach: Lenovo. Asus, Acer, Samsung. Toshiba, Apple.

Pełnowymiarowy usb jest w sumie rzadko spotyakny w samych tabletach - na szczęście są przejściówki do kupienia za grosze. Pełne USB są częściej w stacjach dokujących.

Przyzwoite Wi Fi to niestety nie jest domena właśnie tkaich firm jak krugermatz - pod tym względem też polecam wymienione wyżej marki.

Na ilość RAM nie ma co aż tak bardzo patrzeć- np. 2GB DDR 2 właściwie równa 1 GB DDR 3 , wiec sama ilosć niewiele zmienia. Poza tym jest kwestia procesora, kinfugracja systemu czy ilość i rodzaj pamieci stałej - to wszystko ma wpływ na wydajność. Zawsze jestem zdania, ze trzeba sprawdzać wydajnosć całych tabletów a nie zagłebiać się w szczegóły specyfikacji.

Z najbardziej żywotnej baterii słyną tablety Lenovo.
GrimPiece

Postprzez eryk2467 » 28 Paź 2014, o 20:54

Pisząc 2gb odrazu miałem na myśli ddr3. Polecasz/cie coś konkretnie do podanej półki cenowej ?
eryk2467

Postprzez jacek111 » 29 Paź 2014, o 18:12

Myślę, żę powinieneś sie zainteresować Asus Transformer Book t100 oraz LEnovi Miix 2. To są tablety od razu z klawiaturą (odłączaną), windows jest, 2 GB RAM chyba tez mają oba. Marki porządne. Tylko hajs się nie do końca zgadza, bo trzy stówki musialbyś dołożyc, ale myślę że warto.
jacek111

Postprzez eryk2467 » 30 Paź 2014, o 00:07

warto pewnie i tak ale to o trzy za dużo bo to 1k to już naciągane ;)
eryk2467

Postprzez marcus » 31 Paź 2014, o 21:24

10", windows i do 1000 zł to będzie cieżko. Przynajmneij jeśli chcesz tez w miarę dobrą markę. Musi być windows?

edit: z ciekawości popatrzyłem na Ceneo - wyrzuło mi 2 modele Lenovo. Myślę, ze warto się nimi zainteresować, bo w końcu to Lenovo. Aczkowlwiek bliżej nie znam tych konkretnych modeli, więc możę ktoś innych się wypowie.

http://www.ceneo.pl/Tablety_PC;szukaj-t ... ange-3.htm
marcus

Postprzez Raffii » 31 Paź 2014, o 23:09

O typowy tablet markowego producenta w tym przedziale będzie trudno, ale znalazłem dla Ciebie pewną alternatywę. Netbook z dotykowym ekranem Lenovo S210 4GB RAM niewielkie rozmiary i duży dysk.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez eryk2467 » 1 Lis 2014, o 22:01

Doszła opcja dołożenia 400zł czyli 1400zł nie więcej. A w dodatku nie chce się tu rozpisywać ale w skrócie znaczek firmowy nie równa się jakości ... .
eryk2467

Postprzez GrimPiece » 2 Lis 2014, o 13:26

eryk2467 napisał(a): A w dodatku nie chce się tu rozpisywać ale w skrócie znaczek firmowy nie równa się jakości ... .

Wiadomo, zę się nie równa, ale prawdodpoobieństwo, że sprzęt od Della czy Lenovo będize chodził lepiej niż tablet GoCLever czy Kiano jest na pewno duże. Jeśli wolisz kupić tablet tańszej marki to oczywiście zrobisz jak uważasz, jednak ja bałbym się polecić takie urządzenie wiedzą,c że zazwyczaj baterie w nich słabo trzymają, wydajnosć jest mniejsza niż w parametrach itp. Czasem trafiają się bardizej udane modele - wiadomo. Ale tak jak powiedziałem na początku - lepsza marka (a zwłaszcza sprawdzony model ) - i jest znacznie wieksza szansa na to że tablet będzie chodził dlugo i tak jak trzeba,
GrimPiece

Postprzez sk.checkmate » 22 Lis 2014, o 12:34

Witam. Chciałbym również skorzystać z porady, co do zakupu tabletu, jednak nie tworząc nowego tematu, gdyż nie ma to sensu.
Specyfikacja urządzenia, jakiego szukam jest zbliżona do tej którą przedstawił eryk2467. Tablet będzie używany przez studenta do nauki, prawdopodobnie gier, oglądania filmów itp. Chciałbym przeznaczyć na to koło 1000 zł. System Windows/Android, wielkość 8-10". Szukam czegoś co za te pieniądze będzie najwydajniejsze. Jeżeli są produkty, które będą trochę droższe, chętnie się o nich dowiem gdyż zależy mi na czymś co posłuży przez jakiś czas i nie będę się denerwował, że urządzenie nie działa płynnie bądź jego parametry będą za słabe.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
sk.checkmate

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 10 gości