Tablet do przenośnego internetu

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez gabdziol » 27 Sie 2014, o 15:50

Witam,
mam pewne pytanie. Planuję zakup Tabletu do Internetu. Jest w tym wszystkim jeden szkopuł. Posiadam przenośny Internet podłączany pod USB. Czy jest możliwość podłączenia go pod tablet? W modemie podłączanym pod USB jest karta sim. Czy może można w ten sposób, że włożę kartę sim z modemu to tabletu i będzie działał Internet.
Jeżeli jest taka możliwość to jaki Tablet do przeglądania Internetu byście polecili? Nie zależy mi na jakiś bajerach. Prosty tablet do Internetu. Rozmiar lepiej 10`. Cena nie gra dużej roli. Może być za 500zł, ale i za 1500zł.
Dzięki za odpowiedź.
gabdziol

Postprzez jacek111 » 28 Sie 2014, o 20:45

Możesz albo kupić tablet, który ma modem 3G - wtedy wkłądasz SIMkę do portu i net działa. Możesz też kupić tablet bez 3G, ale z portem USB (który ma funkcję OTG). Wtedy podłaczasz ten modemik, który już masz pod USB i tez net działą. Tyle że nie wszystkie tablety współpracują z wszystkimi modemami no i oczywisćie wygodniej bez takiego dongla z boku.

Jeśli chcesz tani tablet, który jest ok i ma wszystkie czego potrzebujesz do neta to Lenovo s6000. Jeśli cena nie gra roli to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014). No i oczywiscie zawsze jest Apple. Pomiędzy jest oczywście cała masa innych ciekawych sprzętów, ale musiałbyś bardziej sprecyzować cenę, jeśli te, które wymieniłem Ci nie będą pasować.
jacek111

Postprzez GrimPiece » 29 Sie 2014, o 20:43

Doprecyzuj cenę, to bedzie można pomyśleć.
GrimPiece

Postprzez gabdziol » 31 Sie 2014, o 11:09

Cena do 1000zł. Patrzyłem wcześniej właśnie S6000. Czekam ewentualnie na inne propozycje. Wytyczne tak jak pisałem powyżej. Przede wszystkim internet, ewentualnie jakiś film/mecz online.
gabdziol

Postprzez marcus » 1 Wrz 2014, o 18:16

Lenovo S6000 - często go polecają jak ktoś szuka taniego i porządnego tabletu do podstawowych zastosowań (filmy, net, muzyka) a nie najnowszych gier. Ma bardzo dobrą baterię.

Lenovo Yoga 10" - bardzo podobny do tego co wyżej, właściwie największa różnica to charakterystyczna wypukła krawędź. Niektórym się podoba, innych denerwuje, najelpiej popatrz po necie na ten tablet to zobaczysz co mam na myśli. Też ma świetną baterię (chyba jeszczel epszą niz s6000)

Asus Memo Pad 10" - konkurencyjny produkt od Asusa, podobna specyfkacja jak powyżej. Można kupić w wersji FHD jak zależy Ci na lepszej rozdzielczości

Acer Iconia - tu jest kilka modeli: A3, A200, A700 - w zależności od wymogów można sobie coś

Z każdego, który wymieniłem będziesz zadowolony, wszystkoe dobre i w miarę tanie sprzęty (a raczej odpowiednia cena do możliwość). Jednak tylko s6000 ma wbudowany modem 3G. Czyli że możesz wyciągnąć kartę z modemu usb i wsadzić do tabletu. Ale wszystkie będą współpracować z modemem podłączonym pod USB. (a przynajmniej powinny, od czasu do czasu się zdarza, ze jakiś modem jest niekompatybilny z tabletem, więc warto wczesniej wyszukać odpowiednie info).
marcus

Postprzez gabdziol » 5 Wrz 2014, o 17:12

Dzięki za odpowiedź.
Dostałem jeszcze ofertę kupna ONDA V989. Parametry ma dobre, nawet bardzo dobre, ale czy warto?
gabdziol

Postprzez Sylvia » 7 Wrz 2014, o 18:56

Mam Onde V989 od miesiąca i powiem szczerze, że sprawuje się wyśmienicie. Na początku miałam obawy że nie będzie dawał rady, w szczególności system ale nic z tych rzeczy.
Sylvia

Postprzez marcus » 7 Wrz 2014, o 19:33

trochę bałbym się takiej firmy, myślę że jednak lepiej postawić na marki, które wcześniej tutaj padły. Zazwyczaj lepien na papierze wyglądają parametry "chińskich" tabletów (nie licząc dobrych chińczyków czyli Lenovo ;) ). W praktyce jednak np. dwurdzeniowy procesor w Dellu jest wydajniejszy niż cztery rdzenie w jakimś tanim GoClever. Tak samo kupująć Lenovo, Asusa, Acera, Samsunga, Della... czy oczywisćie Apple jest większa szansa na to, że sprzęt bdzie działał długo, beż żadnych głupich błędów (np. padanie wifi przy wygaszeniu ekranu), bateria lepiej pociągnie po kilku miesiącach itp.
marcus

Postprzez kazunarii » 7 Wrz 2014, o 20:03

Trzeba też brać pod uwagę, że Lenovo też tak zaczynało i z czasem się wybiło. Co do wydajności, to niestety ale się nie zgodzę. Porównując Onde do taniego GoCleavera. Skoro Onda od lat 90 współpracuje z takimi firmami, jak Intel, AMD i Nividia, a w swojej ofercie ma tablety z procesorami Intela, na przykład Onda V975i. Tym bardziej, że sam producent wydaje poprawki do swojego oprogramowania i eliminuje jakiekolwiek błędy. To prawda, że trzeba rozróżnić od "chińczyka" od Chińczyka. Dlatego sam uważam, że Onda to nie byłby taki zły wybór.
kazunarii

Postprzez marcus » 8 Wrz 2014, o 16:41

ok, zgodzę się, że każdej marce można "dać szansę" na podniesienie jakości oferowanych produktów. Z drugiej strony w sprzedazy są też GoClevery i chyba Modecomy z procesorem Intela. Tyle że niewiele to zmienia, bo regularnie pojawiają się posty typu "GoClever XYZ - ekran nie działa podczas ładowania", "Modecom - tablet nie chce się uruchomić po wyjęciu z opakowania" itp. Nie muszę oczywiscie dodawać, jak świetnie wygląda specyfikacja takich urządzeń - z reguły na papierze są conajmniej dwukrotnie lepsze od konkurencji. Tylko co z tego, skoro się sypią...

Onda wygląda podobnie - świetna specyfikacja jak na cenę, a sama marka nie jest bardzo znana, stąd moje podejrzenia. Jednak z ciekawości poszukałem testów modelu - i właściwie poza tym, że bateria mogłaby lepiej trzymać, to dwa modele, o których czytałem faktycznie wypadły całkiem nieźle.

Na miejscu autora wątku jednak - jeśli chciałby kupować tablet Ondy - dobrze przeszukałbym neta w poszukiwaniu opinii osób, które mają Ondę np. już pół roku - czy wszystko działa jak należy i czy żadne mankamenty nie wyszły po drodze.
marcus

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości