Tablet do samochodu [800-900 zł]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do samochodu [800-900 zł]

Postprzez CookieMonster » 30 Mar 2015, o 18:59

Witam.

Poszukuję tabletu do samochodu. Będzie służył jako nawigacja oraz dodatkowo do rozrywki - internet, filmy, muzyka, itp.
Interesują mnie tylko nowe urządzenia, na gwarancji.
Budżet do 800-900 zł maks. Im taniej tym lepiej. Jeśli byłoby warto to mogę coś dołożyć ponad budżet.

Moje wymagania:
- przynajmniej 1GB RAM, ale najlepiej 2GB
- ekran 10 cali (może być od 8 do 10, choć wolę 10) uprzedzając ewentualne docinki, że to za duże do samochodu - mam gdzie umieścić taki urządzenie nie zasłaniając sobie widoczności przez szybę ;)
- rozdzielczość przynajmniej 1200 x 800 (choć wolałbym więcej)
- wbudowanej pamięci minimum 8GB + karty do 32/64GB
- bluetooth
- wifi
- modem 3G (fajnie by było jakby miał już LTE)
- GPS/A-GPS (fajnie jakby był też Glonass)
- dobra, długo trzymająca bateria

Urządzenie generalnie ma udźwignąć Yanosika lub inne nawigacje, odtwarzanie filmów, przeglądanie internetu, czasem jakaś gra, czytanie plików pdf, razem z interfejsem OBD II będzie też służyć do okrojonej diagnostyki samochodu we własnym zakresie.

System to chyba Android(im nowszy tym lepszy, mile widziane jakby na sprzęt wychodziły aktualizacje do nowszych wersji Andka). Bawiłem się tabletem na Windowsie 8 i nie wiem czy to do końca wygodne. Przydałaby się chyba klawiatura i myszka do pełni wygody.

Jak uważacie co do systemu?
Jakie urządzenia polecacie do powyższych kryteriów? Wypatrzyłem kilka typów, ale najpierw chciałbym usłyszeć Wasze typy.

Pozdrawiam.
CookieMonster

Do: Tablet do samochodu [800-900 zł]

Postprzez GrimPiece » 1 Kwi 2015, o 18:33

Trochę fajnych tabletów w takim budżecie znajdziesz. Myślę, że za Samsungami warto się obejrzeć - Galaxy Tab 4 powinien się zmieścić w tej cenie, może dell venue 8 (chyba tylko wersja pro ma 3g), Lenovo Yoga - I albo II (dwójka trochę droższa). Jeśli chodzi o mocną baterię to ten ostatni sprawdiz się najlepiej, ale nie wiem czy będzie dobrze pasować do uchwytu w samochodzie, bo ma jedną krawędź grubszą.

Na to czy ma 1 albo 2 gb ram aż tak bardzo bym nie patrzył, ważniejsza jest ogólna wydajność - lepiej sprawdzać benchmarki i inne testy pod tym względem, bo sam ram aż tak wiele nie mówi, jak mogłoby się wydawac.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości