Tablet do szkoły

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do szkoły

Postprzez marcus » 23 Cze 2014, o 22:36

klawiatura powinna działać - no chyba, ze przewodowa, wtedy pytanie jak tam z wejśćiami wygląda, ale zawsze można w rzie czego przejściówkę dokupić. Głowy sobie jednak uciąć nie dam, bo niestety z tabami częsciem niż z kompami bywają takie przypaly, że to jakiś pendrive nie jarzy, to myszka albo klawiatura... Raczej będzie ok, ale dopóki nie sprawdzisz to niestety pewności nie ma, Co do wymiarów to fakt, że niektore euti mają spory zapas albo regulowane uchwyty i można do nich wcisnąć większe urządzenie - zawsze możesz najpierw sprawdzić wymiary na stronie acera albo gdziekolwiek gdize są podane parametry i zmierzyć czy wejdzie;)
marcus

Tablet do szkoły

Postprzez szczypior526 » 25 Cze 2014, o 12:19

W szkole mamy się uczyć,czytać książki i rozmawiać z kolegami.Tablet to po smartfonach przeszkadzający w nauce.
szczypior526

Tablet do szkoły

Postprzez marcus » 25 Cze 2014, o 18:56

w sumie to nikt nie pytał o to, czy tablet jest ok tylko jaki jest najlepszy do tego celu. poza tym wszystko zależy od tego, jak się go używa - może pomagać i może przeszkadzać. Rozmawianie z kolegami tez może przeszkadzać... Bez sensu takie gadanie.
marcus

Re: Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 26 Cze 2014, o 09:31

szczypior526 napisał(a):W szkole mamy się uczyć,czytać książki i rozmawiać z kolegami.Tablet to po smartfonach przeszkadzający w nauce.

Jak się korzysta z przeznaczeniem to nic nie przeszkadza.
Tak jak jestem na elektroniku to nie wszystkie książki są dostępne by uczyć się w tym zawodzie. Jedynie co to są w pdf'ach (a 300 kartek nie będę drukował ze względów ekonomicznych..)
Ale koszt książek do przedm ogólnokształcących to jakieś 600 zł więc wiecie. Tutaj raz wyłożę więcej kasy i mam na długi czas.
Sorry za OT ;)
A co do użytkowania to dbam o sprzęt więc nie powinno być problemu.
Teraz tylko decyzja czy Acer czy Asus.
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez jacek111 » 26 Cze 2014, o 15:18

rozumiem, że mowa o Acer iconia b1 oraz ASUS Memo Pad HD 7 (Sferis nazwał go ME173X ) ?

Przyjrzalem się specyfikacji obu i chyba nie można mieć wątpliwości, że Asus góruje:
- ma wyższą rozdzielczość od Acera i od większosći tabletów 7" w tej cenie
- 4 rdzenie mediatek podczas gdy Acer ma 2 też mediatek (nie wiem jak z technologią, ale nawet jesli Acer ma jakiegoś trochę noweszego mediateka to Asus powinien by wydjaczenijszy, co inneg gdybyśmy mówili o mediatek vs intel ;) )
- Asus ma IPS, Acer nie ma - czyli kąty widzenia będą lepsze w Asusie - testy to zresztą potiwerdzają
jacek111

Tablet do szkoły

Postprzez marcus » 26 Cze 2014, o 15:23

Chyba zapomnieliście o Dell Venue 7. Aktualnie kosztuje nieco ponad cztery stówki !!! Sprawdzie ceneo . A Venue 8 ok 600. JEst jescze szybszy od memo pada. Wsród tanich tabletów Dell aktualnie nie ma sobie równych.
marcus

Tablet do szkoły

Postprzez Masters12 » 26 Cze 2014, o 16:05

Dokładnie tak Dell Venue 7 rozwala konkurencje w tym przedziale cenowym.

Najlepszymi wyborami będą:

Asus Memo Pad
Dell Venue 7 lub 8

http://www.elektronicznyswiat.pl/p/326871-tablet-asus-me173x-1b058a-4x12ghz-7ips-1gb-8gb-bt-wifi-android-42-blue.html
Masters12

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 15 Lip 2014, o 17:22

Jednak kupiłem całkiem inny tablet niż kierowałem się.. Otóż dostałem Modecome freetab 1001. Właśnie przed chwileczkę był kurier i otrzymałem jako prezent na urodziny..
I teraz mam pytanie tablet całkiem jest padnięty. Po podłączeniu do sieci zaświecił mi się ekran na 10s i tyle po próbie włączenia tak samo tylko się świeci nic więcej.. Czy muszę poczekać aż się bateria naładuje czy jak ?
Wiem jestem w gorącej wodzie kąpany..
Proszę o szybką odpowiedź

Pozdrawiam Bartek
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez GrimPiece » 15 Lip 2014, o 19:37

powinien działać, zwłaszcza jak był pod ładowarką. teraz już chodzi czy nadal tylko ekran się zapala i to wszystko?

rozumiem, ze tablet jest kupiony nowy, ogólnie ten model ma chyba całkiem dobre opinie i recenzje, ale w przypadku marek takich jak modecom takie przypaly mogą się zdarzać, że po prsotu tablet jest na starcie uszkodzony. najlepiej od razu wal do serwisu.
GrimPiece

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 15 Lip 2014, o 19:44

Ekran załącza się coraz jaśniej aż do pewnego momentu i raz udało mi się odpalić i było logo modecom.. i włączył się ekran ale szły takie paseczki kolorowe.. Dzwoniłem do tego sklepu i powiedzieli, że jeśli ładowanie nie pomoże to mam odesłać ..
Bartek7

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 8 gości