Tablet do szkoły

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 17 Cze 2014, o 22:20

Witam.
Tak jak w powitalni pisałem. Jestem posiadaczem tableta Kiano Young IIs który niestety już nie spełnia moich wymagań i powoli zakończy swój żywot w moim posiadaniu tzn podaruję bratu który lubi grać w gry.
Przechodząc do rzeczy. Do czego tak na prawdę mi potrzebny jest tablet?
Otóż wiecie, że nie które książki jest ciężko dostać więc jakoś trzeba sobie radzić :D
Tablet ma mi służyć do otwierania pdf'ów stron internetowych i czasami gg (chociaż gg mam w telefonie ale ok )
Mam kilka typów tabletów i teraz nie wiem który z nich wybrać. Mój budżet jest nie wielki bo aż 300 zł. zaznaczam, że tablet nie musi być nowy..
Otóż przeglądając allegro znalazłem jeden tablet nie pamiętam już firmy ale procesor 4x 1.5 Ghz o ile się nie mylę 1gb ramu i 8gb wbudowanej pamięci. Okej ale czy to tak na prawdę jest i czy ten tablet będzie chodził fajnie.. Cena zachęcająca bo z klawiaturą kosztuje bagatela 290zł..
Ale jednak wstrzymałem się.. Przeglądając kolejne ogłoszenia znalazłem Acera Icona B1. Wygląd taki sobie ale czy będzie to dobry tablet ? Ma ktoś takiego ? prosiłbym o jakąś poradę...
Kolejnym przedstawicielem jest Lenovo A1000. I też bym prosił o jakąś opinię użytkowników..
Z samsungami jakoś nie mam miłych wspomnień ale pewnie bym się skusił na Galaxy Tab2 ale wiem, że mają słabe baterie..
I ostatni mój typ to tablet z Overmaxa http://allegro.pl/tablet-overmax-quattor-7-ii-ips2-metal-hdmi-slask-i4335859031.html

Bardzo proszę o poradę bo nie chce kolejny raz wpakować kasę w błoto tak jak z tym kiano.. Właśnie ma ktoś może kiano ultra slim czy jak on tam ma nazwę..
Dziękuję za każdą sugestię ;)

Pozdrawiam Bartek7
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez jacek111 » 18 Cze 2014, o 14:48

Lenovo a1000 trochę zamulacz, ale do szkolnych zastosowań powinien wystarczyć. Szczerze mówiac wolałbym tego a1000 niż jakiegokolwiek overmaxa czy kiano w podobnej cenie z 4ema rdzeniami. Te marki zresztą najlepiej w ogóle sobie odpuść.

Acer Iconia b1 podovbnie jak Lenovo a1000, jeśli to ten model o którym myślę, chyba RAMu ma więcej niż Lenovo, więc w teoreii trochę szybszy.

Też radzę dołożyć trochę do Asusa albo dozbierać jeszcze więcej (albo używane) do Dell Venue 7.
jacek111

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 18 Cze 2014, o 18:08

Ogólnie teraz to mi się nie śpieszy z zakupem tabletu.
Wakacje się zbliżają więc tablet by leżał w szufladzie.
Zapomniałem też wspomnieć w wymaganiach, ze musi posiadać też Bluetooth.
Prawdę mówiąc nie brałem pod uwagi Asusa.
Jak już to rozmyślałem to o tym Lenovo Acerze i Pentagramie. Jednak te 7 cali to nie jest tak dużo i nie jest mało.
Przyznam się, że na dzień dzisiejszy troszkę napaliłem się na PENTAGRAM P5320 przekątna 7.85' ale ma minus bo nie posiada Bluetooth.
Chętnie posłucham waszych propozycji i razem z wami wybiorę coś konkretnego ;)
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez jacek111 » 18 Cze 2014, o 23:45

Pentagram to niestety też budżetowa marka, ja bym stawiał raczej na wcześiej wspomniane: Asus, Acer, Lenovo albo Dell. Może byc też Samsung. Domyślam się, że pentagram ma kuszące parametry, ale niestety często one wyglądają ładnie ytlko na papierze, a w praktyce tablet dziaa wolniej niż możnaby się spodziewać.

btw 7,85 to już podchodzi pod 8", więc jeśli szukasz urządzenia tej wielkości to właśnie raczej za ośmiocalowymi się musisz rozglądac niż za siódemkami. wakacje sa to dozbieraj jeszcze trochę i będziesz miał jakieś porządnego della venue 8" ;)
jacek111

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 19 Cze 2014, o 08:33

Znaczy się kasę mam na ten cel ale sam nwm czemu uparłem się na te 300zł.
Znam to, że dane fajne są na papierze a w realu nieraz 20% dane katalogowe są mniejsze od tych na papierze. Wiadomo kartka przyjmie wszystko ;)
Tak przeglądając testy wczorajsze go jestem przekonany do Asusa lub Acera. Ten Irconia fajny jest ale minus polega na tym, że ten tył ma taki średni.
Mam czas może akurat jakaś okazja się nadarzy i kupię coś lepszego a nie podróbę która po niemalże 6mcy popsuje się ..
I też ten tablet będzie miał za zadanie być w aucie bo jak wiadomo dość dużo jeżdżę
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez marcus » 20 Cze 2014, o 21:58

w aucie to tym bardziej przyda Ci się jakiś asus czy acer albo inny porządnej marki, bo bateria lepiej trzyma. choć zawsze ładowarkę samochodową pod zapalniczkę też można kupić. jeśli nie masz problemu z finansam, żeby te 300 przekroczyć, to serio - nie żałuj siana, a na pewno na tym nie stracisz. Za 500 - 600 już można pożądnego 7 cali dostać
marcus

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 21 Cze 2014, o 11:12

Zrobiłem błąd kupując Kiano.. był to szybko zakup wtedy była to fajna cena (ale wiem, że mocno przepłaciłem..) a teraz tego błędu więcej nie powtórzę.
Stawiam najwięcej na to by ten tablet służył mi do pdf'ów i czasami jako nawigacja w aucie. Więc poczekam troszeczkę dłużej ale kupię coś markowego i nie będę żałował, że wydałem te 600 zł. A co do dbania to dbam o sprzęt więc w moich rękach nic mu się nie stanie.
Dziękuję za porady ;) I jeśli jeszcze macie jakieś propozycje tabletów markowych to chętnie posłucham i waszymi opiniami będę się kierował.
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 22 Cze 2014, o 08:57

Jeszcze jak przeglądałem ogłoszenia to znalazłem tableta GoGlover (jeśli źle napisałem to proszę poprawcie mnie) i on ma chyba procesor z Intela. Przekątna coś nie całe 8". Godny jest polecenia ? Bo na dzień dzisiejszy jestem za Asusem i teraz ten co podałem
Bartek7

Tablet do szkoły

Postprzez jacek111 » 22 Cze 2014, o 23:23

miałeś na myśli GoClever - fajnie, że ma procesor intela, bo to rzadko się zdarza w tabletach tego pokroju, ale jeśli zastanawiasz się nad nim albo Asusem, to w każdym wtpadku wolałbym Asusa. GoClever to typowa marka chińskich tabletów (marka polska., ale tablety wiadomo, że produkowane u Chińczyków). może być awaryjny, moga być problemy z baterią... nie wiem jak tam z jego wydajnością, ale nawet jeśli lepiej wypada w testach niż Asus, ktorego chcesz kupić, to i tak brałbym Asusa, bo na pewno będzie dłużej żył i bęzie porządniej wykonany. Zwłaszcza, że chcesz go mieć głownie do pdfów i jako nawigacja, to tym bardziej wydajność schodzi na drugi plan, więc nawet jesli miałby mniejszą moc obliczeniową to lepiej go brać nić goclevera.
jacek111

Re: Tablet do szkoły

Postprzez Bartek7 » 23 Cze 2014, o 17:05

Co do cierpliwości z otwieraniem pdf'ów już nabrałem wprawy bo moje kiano pdf ważący 100mb otwierał dość długo więc cierpliwość mam.
Przekonaliście mnie do Asusa i jeszcze rozważę propozycję Acera ale jakbym brał to Irconie A1-810 czy jakoś tak.
I do tego mogę spokojnie podłączyć moją starą klawiaturę z overmaxa ? Bo mam etui na 7' a w przypadku Acera jest prawie 8" cali i czy by mi ten tablet tam wszedł ? Bo jest jeszcze sporo miejsca przy 7'
Bartek7

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] oraz 1 gość