Tablet (jak najmniejszy) do odtwarzania muzyki

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez tommy » 18 Mar 2014, o 10:54

Witam,

Poszukuję urządzenia (niekoniecznie tabletu) do odtwarzania muzyki.
Potrzebne są mi takie cechy:
- spowalnianie utworów (zmiana tempa bez zmiany tonacji - wydaje mi się że jakaś porządna aplikacja powinna dać sobie radę)
- jak najmniejszy
- jak najtańszy (ale żeby mnie nie zawiódł i żeby się nie zacinał przy jego głównym zadaniu - odtwarzaniu muzyki ze zmianą tempa)
- wyjście słuchawkowe (mały jack)
- nie musi być nowy
- może (ale nie musi) mieć odtwarzanie wideo (też ze zmianą tempa)
- internet/wifi niewymagane
Cena: jak najtańszy (np. do 500 zł)
Jak widać, wcale nie musi to być tablet, może coś mniejszego, może telefony pociągną takie coś, może mp3/4? - nie wiem, liczę na podpowiedź :)

Z góry dziękuję za trafne porady!
Tomek
tommy

Postprzez marcus » 18 Mar 2014, o 20:22

za 500 zł spokojnie kupisz budżetowy tablecik - popatrz na takie marki jak GoClever, Overmax, Kruger&Matz czy Pentagram. To wszystko producenci tanich tabletów, którzy za pięć stówek dadzą Ci cały wachlarz urządzeń do wyboru. Zreszta jak dołożysz stówkę to starczy nawet na Asus Google Nexus 7. Tablet to wygodny sprzęt i jak chcesz robić za DJ-a to sprawdzi się lepiej niż telefon. Aczkolwiek wiadomo, ze jak ma być jak najmneijszy to smartfon lepiej się sprawdzi...
Co do zmiany tempa to obojętnie jakie urządzenie kupisz - grunt żeby dało się na nim instalować aplikacje. Celuj w urządzenia z system Android - to większość rynku tabletów i smartfonów, jest na nie milion aplikacjie, wśród nich też takie do kombinowania z dźwiękiem. (BTW - do czego Ci ta zagadkowa opcja?)
marcus

Re: Tablet (jak najmniejszy) do odtwarzania muzyki

Postprzez tommy » 18 Mar 2014, o 23:57

Hehe, prosta sprawa - jestem muzykiem (nie DJ'em! :P). Gram na gitarze.
Często muszę nauczyć się grać różne utwory i wtedy przydaje się opcja ich zwolnienia (ale bez zmiany tonacji przy zwalnianiu lub przyspieszaniu).
Dzięki za poradę. A jeśli chciałbym to zrobić naprawdę najtańszym kosztem to co byś proponował?
Widziałem że Samsung Galaxy 7.0 chodzą poniżej 500zł, a podobała mi się wersja 10.0 - więc może to?
Idzie to ewentualnie wykorzystać później do czegoś innego?

Pozdro!
tommy

Postprzez tommy » 19 Mar 2014, o 00:07

Albo inaczej - od jakiej kwoty mogę szukać czegoś co "uradzi"?
Mogą być nawet używane, i ekran też może być na prawdę mały...
tommy

Postprzez tommy » 19 Mar 2014, o 14:40

Witam,

Padło na tablecik Dell Venue 7. Może być? Proszę o w miarę szybką odpowiedź! :)
I jaki case z klawiaturą do niego?

Pozdrawiam!
tommy

Postprzez marcus » 19 Mar 2014, o 20:42

Witam, widzę, że intensywnie poszukujesz. Powiem tak: ściśle do tego zastosowania, co napisałeś, to możesz kupić nawet GoClevera za 200 zł. Bardziej to jest kwestia wyszukania aplikacji niż sprzętu. Nie wyobrażam sobie talbetu, który nie uciągnie odtwarzacza muzycznego z opcją zwalniania;) Ten Dell też na pewno sobie poradzi. Przy okazji ma jeszcze GPS, a widziałem, ze jest też opcja z 3G... pytanie czy takie rzeczy są Ci potrzebne. BTW na tablety wychodzą teraz nawet okrojone wersje popularnych DAW-ów, jak FL Studio - to tak a propos muzycznych zastosowań.
marcus

Postprzez tommy » 20 Mar 2014, o 18:16

Dzięki za odpowiedź!
Tablet kupiony - jest spoko :)
Teraz jeszcze akcesoria:
- Etui z klawiaturą (czarne, skóra lub podobne do 70 zł)
- Karta pamięci microSD 16 lub 32 GB
- przejściówka USB żeby można było podłączyć pendrive itp (w sklepie powiedziano mi że to możliwe)

Gdzie to kupię w dobrych cenach?
Pozdro!
tommy

Postprzez marcus » 20 Mar 2014, o 21:52

czyli padło na Della w końcu?:) co do akcesoriów to nie śledzę ich cen jakoś na bieżąco, ale jakis czas temu kupowalem w tutejszym sklepie (tabletoid.pl znaczy się) przejściówkę i wszystko gra. Etui i karty pamieci pewnie też mają, w koncu sklep z akcesoriami;) ceny zawsze możesz porównać z jakimiś innymi sklepami - wątpię, żęby ktoś Ci powiedział, że gdzieś tam konkretnie jest najtaniej, bo to każdy raczej szuka jak akurat potrzebuje.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości