Tablet, który ma służyć jako prompter oraz drugi - JAKIE???

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet, który ma służyć jako prompter oraz drugi - JAKIE???

Postprzez Wojciech_B » 5 Lip 2017, o 01:55

Witam, mam następujące pytanie:

Poszukuję dwóch tabletów.

Jednego tabletu w jednym, jedynym celu (w przeciwnym razie urządzenie to kompletnie nie byłoby mi do niczego potrzebne czy przydatne): mianowicie chciałbym używać tabletu do wyświetlania tekstu przewijającego się na prompterze.

Potrzebuję zatem urządzenia, które:

1) miałoby jak największą przekątną ekranu (nie wiem, czy są większe od 10 cali)
2) trzymałoby jak najdłużej baterię
3) posiadałoby system operacyjny i oprogramowanie (nie ukrywam, że zależy mi na Androidzie, choć zapewne działa to także na innych OSach), mogące bez trudu "łyknąć" takie apki jak Remote Prompter, Simple Teleprompter, Android Prompter czy AutoQ Prompter, tak żeby rzeczone appki się nie zacinały
4) posiadałoby możliwość sterowania przez Bluetooth (klawiatura bezprzewodowa) i/lub Wi-Fi (parowanie z innymi urządzeniami przez sieć)

Kompletnie, ale to zupełnie, nie zależy mi na innych "bajerach" i wodotryskach, na milionach aplikacji i pamięci słonia (choć oczywiście jakąś pamięć dobrze byłoby, żeby miał, żeby móc wgrywać teksty, a więc także jakaś apka mogąca obsługiwać i zapamiętywać tekst w postaci pliku .txt), nie zależy mi też na wadze, kształcie, kolorze, ani na tym, czy jest wyprodukowany w 2017, czy 2010 roku albo w USA, w Chinach czy w Polsce. Jedyne, czego oczekuję, to to, żeby dobrze lub bardzo dobrze sprawował się w powyższych czterech obszarach.

Czy wiecie, gdzie mógłbym coś takiego znaleźć? Czy sami możecie coś doradzić lub wiecie, gdzie mógłbym szukać pomocy? Na Allegro, OLX i podobnych portalach są w sprzedaży tablety, które kosztują 600 zł i takie, które kosztują 60 zł, a ja nie mam pojęcia, jakimi parametrami powinienem się kierować, jaka cena jest naprawdę rozsądna (tzn. ani nie drenuje kieszeni, ani nie stanowi nieodpowiedniego kompromisu pomiędzy ceną a jakością, z niekorzyścią dla tej drugiej) i gdzie szukać. Naturalnie, to powiedziawszy, podkreślić muszę, że naturalnie im taniej, tym lepiej. :-)

Drugiego tabletu poszukuję z kolei jako monitora do sterowania działaniem lustrzanki, zatem tu ważnym parametrem (oprócz dużej przekątnej) jest też ekran o wysokiej rozdzielczości, czyli HD czy Full HD, naturalnie także łączność bezprzewodowa. Tu już zwracałbym większą uwagę na jakość, ale też bez przesady, tablety za ponad 1000 złotych (a nawet takie w przedziale 600-900 złotych) też raczej mnie nie interesują, chyba, że zapłacenie takiej kwoty jest absolutnie niezbędne dla osiągnięcia odpowiedniej jakości.

Zatem za wszelką pomoc będę niezwykle zobowiązany, a jeszcze bardziej będę zobowiązany, gdyby udało się Wam w miarę szybko przekazać jakieś informacje, gdyż prompter będzie mi potrzebny od końca lipca lub początku sierpnia.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Wojtek B., Warszawa
Wojciech_B

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości