Tablet na studia 400-500zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez soomo » 26 Wrz 2014, o 01:39

Witam!
Poszukuje tabletu głównie do:
-Pisanie notatek na uczelni
-sporadycznie gry i filmy

Chciałbym żeby tablet miał:
-Dobra baterie- wytrzymywał 10 godzin na uczelni i ewentualne seanse filmowe w czasie podróży
-Możliwość podłączenia dodatków przez USB
-Przyzwoite osiągi w grach i przy odpalaniu filmów
- Slot micro SD

zastanawiam się nad:
- Dell Venue 7" 8gb
- Dell Venue 8"
- Acer A1-810

Proszę o poradę który lepszy, lub o doradzenie innego tabletu

Jeszcze dwa pytania:
1. widziałem w sklepach wystawione 2 modele Dell Venue 7 i na jednym widać było mocno siatkę digitizera a na drugim nie. Czy to od czegoś zależy? takie modele, czy oni tego błędu po prostu nie usunęli?
2. Czy bateria Venue 8 i 7 wytrzymuje tyle samo? czy jedna jest mocniejsza druga gorsza?

Z góry dziękuje!
soomo

Postprzez GrimPiece » 26 Wrz 2014, o 17:20

Z tego co wiem, Dell jest świetny ale akurat pod kątem baterii to na pewno nie jest mistrzem. Druga minus o jakim słyszałem to właśnie ta widoczna siatka - chyba nie wyszła nowa seria z poprawionym błędem, być może jej widoczność zwiększa się z czasem (tak bodaj wynikało z recenzji venue, którą niegdyś czytałem, niestety nie mam linku)

Poza tym Delle - zarówno 7 jak i 8 spełniają resztę wymagań, zwłąszcza jeśli chodzi o wydajnosć to jest to dobry wybór w tej cenie. (Intel na pokładzie). Nie mam jednak pewności co do 10 h pracy na baterii.

Jeśli bateria jest ważna to możesz się rozejrzeć na tabletami Lenovo, na pewno Yoga 10" ma genialną baterię (18 h pracy ) ale musiałbyś sporo dołożyć. Dobrą baterię ma też Lenovo s6000 - tutaj też dokładka ok 100 zł.

Konkurencyjnym modelem dla tych Venue i Acera jest również Asus Memo Pad.
GrimPiece

Postprzez soomo » 27 Wrz 2014, o 12:08

Yoga niestety już jest trochę za droga, a Memo Pad niestety nie ma wsparcia dla USB OTG. Dziwią mnie troche opinie o Veniue, bo gdzie nie spojrzę na forum wszyscy wychwalają go, na stronach sklepów ludzie dają mu dobre opinie, ale z recenzjami jest różnie. Co do baterii, znalazłem troche opinii, że bateria jest słaba, niektóre mówią, że wystarczająca i pare nawet bardzo pozytywnych, zachwalających małe zużycie. Nie znalazłem natomiast dobrego porównania Venue 7 i 8 i który lepiej wypada pod względem oszczędności energii. Potrzebuje tabletu który wytrzyma 10 godzin na uczelni, do pisania notatek, ewentualnie w czasie większej nudy do pogrania, więc mam nadzieje, że by wytrzymywał :P
soomo

Postprzez jacek111 » 28 Wrz 2014, o 13:37

w teście na benchmark.pl praca na baterii dla Dell Venue 7 jest jako plus, więc te 10 h chyba powinien dać radę. Zarówno Venue 7 jak i 8 mają baterię 4100 mAh, optymalizacja systemu w obu wypadkach będzie podobna, Venue ma nowszy model procesora - ale nawet jeśli jestr oszczędniesjzy, to poderzejwam, że większy ekran ma większe znaczenie i w związku z tym stawiam, że 7 wytrzyma dłużej.

Jedyny mankament Della o jakim słyszalem do tej pory to że siatka digitizera bywa dość widoczna.

O, jeszcze coś ciekawego znalazłem:

Dell Venue 7:
http://pcfoster.pl/artykul/dell-venue-7 ... 21-6.html#

"Pełne naładowanie akumulator trwa około 4 godzin, co jest wynikiem raczej średnim. Ale dalej jest już tylko lepiej. Przeglądanie Internetu w zależności od wykorzystywanej przeglądarki to zajęcie dla Della na 6 do około 9 godzin, co uważam przy tej klasie cenowej za wynik bardzo dobry. Kinomaniacy wykorzystując Dell Venue 7 będą się cieszyć ze swojego hobby przez około 8 godzin w przypadku filmów HD. Przy rożnym trybie wykorzystywania tabletu (internet, gry, muzyka przez bluetooth puszczana do zewnętrznego głośnika) pozwala mi na bezproblemową pracę przez cały dzień, a czasami nawet na dwa pełne wrażeń dni."
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości