Tablet na studia informatyczne).

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez danielp94 » 24 Sie 2014, o 01:05

Sorry za double posta ale nie mogłem edytować. Pożyczyłem od matki Asusa Memo Pad Smart 10 na kilka minut, i ekran jest mały. Za mały, raczej zainteresuje się Note PRO, co do procesora/grafiki pytanie jest takie same jak wyżej. (to te same tablety, różnią się tylko wielkością). Jak myślicie, czy Note Pro dostanie aktualizacje Lolipopa jak ten wyjdzie?
danielp94

Postprzez jacek111 » 24 Sie 2014, o 19:37

hmm... wersja z LTE jest o 5 stów droższa - to chyba nie usprawiedliwione samym modemem LTE, wiec stawiam, ze jest też wydajnieszja... (ale spodziewam się raczej niewielkich róznic) pomijajac już fakt, że właśćiwie trudno znaleźć dizś wydajniejszy tablet, sądząc po testach na benchmarku http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 21529.html
jacek111

Postprzez danielp94 » 25 Sie 2014, o 02:17

Czy ktoś ma pewność która wersja ma lepszy procek? lte (4 rdzenie), czy wifi (8rdzeni)?
danielp94

Postprzez danielp94 » 25 Sie 2014, o 22:24

Znalazłem coś takiego, http://versus.com/pl/samsung-exynos-5-octa-5420-vs-qualcomm-snapdragon-800
który więc według was jest lepszy?
danielp94

Postprzez marcus » 26 Sie 2014, o 15:06

Nie wiem na ile się wczytywałeś w to porównanie, ale wynika z niego jasno, że Qualcomm Snapdragon 800 jest wydajniejszy ("Wyższy wynik GeekBench. Wielo-platformowy benchmark mierzący wydajność procesora."). Aczkolwiek różnice w wydajności nie są duże, za to bateria pewnie trzyma nieco krócej, niż w wersji z Exynosem (tu przez większosc czasu chodzą tylko 4 rdzenie).

btw dobre porównanie, jak zobaczyłem to chciałem z automatu wyłaczyć bo jest pełno stronek, które robią takie versusy tylko i wyłącznie na zasadzie zestawiania danych ze specyfikacji. Ale tu jest bardzo ładnie opracowane.
marcus

Re: Tablet na studia informatyczne).

Postprzez GrimPiece » 26 Sie 2014, o 15:11

marcus napisał(a):
btw dobre porównanie, jak zobaczyłem to chciałem z automatu wyłaczyć bo jest pełno stronek, które robią takie versusy tylko i wyłącznie na zasadzie zestawiania danych ze specyfikacji. Ale tu jest bardzo ładnie opracowane.

To porównanie raczej również jest generowane automatycznie, tyle że jeszcze biorą dane z GeekBench.

Tak czy inaczej wychodzi na to, że Snapdragon jest wydajniejszy i ma lepszy GPU. A więc tablet będziesz szybszy, przy założeniu, ze reszta bebechów jest identyczna (taka sama technologia RAM, taka sama prędkosć pamięci itp) i os jest tak samo dobrze zoptymalizowany. Poszukałbym jeszcze porównania calych tabletów, a nie tylko samych procków.
GrimPiece

Poprzednia

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości