Tablet na studia.

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet na studia.

Postprzez Reynard » 30 Lip 2015, o 00:13

Witam. Mam spory dylemat na jaki tablet się zdecydować. Potrzebny mi on będzie, jak wyjadę na studia, bo na sensownego lapka mnie nie stać a pudła nie zabiorę ze sobą ;p. Moje fundusze to około 400zł. Powinien on mieć możliwość:

- płynnego przeglądania neta, oglądania filmików na y2b (niekoniecznie w HD bo mam za słabego neta na HD ale to za moment), czytania ebooków, przeglądania pdfów, słuchania muzyki (głównie na słuchawkach)

- podłączenia karty aero 2 (tutaj nasuwa się pytanie: czy jeżeli zakupię tablet bez 3G to będę mógł chociaż podłączyć pod USB modem huawei z kartą aero, czy tylko z tabletem z 3G jest taka możliwość?)

- wiem, że skoro proszę o pomoc w wyborze tabletu na studia to nasuwa się propozycja czegoś do robienia porządnych prezentacji, notatek etc. Otóż niekoniecznie. Jeżeli na owym tablecie będzie możliwość wyjątkowo komfortowego zapisywania to będzie to jak najbardziej na plus, jednak jak pisał nie jest to bardzo pożądane. Jestem nastawiony na tradycyjne zapisywanie (zeszyt/kartka + długopis). Ważne tylko, żeby dość sprawnie obsługiwał dokumenty w pdfie itd.

- zagrania w Hearthstone oraz inne jakieś niewymagające gry (np w przeglądarce). Na Hearthstonie mi dosyć zależy ;p.

Podsumowując ma to być tablet do użytku w wolnych chwilach (net, ebook, y2b, hearthstone, muzyka). Mój budżet to około 400zł. Poniżej podaję 4 propozycje, które udało mi się wyszukać, ale jak wiemy tego sprzętu jest dosyć sporo.

Nexus 7 2012 32GB 3G
Toshiba Encore WT8-A-102
ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)
ASUS MeMO Pad FHD 10

Od samego początku myślę cały czas o Nexusie. Wiele dobrego się o nim naczytałem i póki co jestem skierowany ku niemu. Ktoś mi też doradzał, że lepiej kupić chiński tablet z alli np chuwi vi8, jednak podchodzę trochę sceptycznie do tego. Wiem, że specyfikacja nieźle się prezentuje, ale mam obawy co do stabilności sprzętu. Jeżeli macie przetestowane osobiście jakieś chińskie modele też możecie podać. Póki co to tyle proszę o pomoc w wyborze któregoś z tych 4 wymienionych przeze mnie bądź innej dobrej propozycji. Dziękuję z góry za pomoc! ;)
Reynard

Do: Tablet na studia.

Postprzez Reynard » 30 Lip 2015, o 22:16

Odświeżam. Proszę o pomoc.
Reynard

Postprzez GrimPiece » 2 Sie 2015, o 10:52

To czy można podłączyć modem zależy od tego czy tablet ma USB z funkcją OTG (on the go) - większość nowych tabletów ma tę funkcję, ale przed zakupem na wszelki wypadek radzę jescze poszukać informacji na temat kompatybilności konkretnego modemu z danym tabletem. Czasem po prostu niektóre modele nie chccą współpracować.

Asus Memo Pad 7 chyba właśnie nie obsługuje OTG. Poza tym to porządny sprzę. FHD raczej ma OTG i oczywiśćie lepszą rozdzielczość. Jeśli widzisz go za 4 stówy to opłacalny zakup.

Nexus to tablet robiony pod gry. Na pewno nadal jeden z najwydajniejszych jakie znajdziesz w tej cenie. Minus - nie ma wejścia na kartę SD.

Toshiba Encore wt8 - ostatnio zbiera dobre opinie i generalnie wszyscy się na niego rzucają. Dobrze wykonany, wydajny jak na tę cenę. Generalnie jak jednak nie będziesz chciał nexusa to brałbym toshibę.

btw Ttablet na studia czyli tablet do heartstone na długie wykłady? :D W takim razie lepiej jeszcze obczaj czy na tablecie, który wybierzesz na pewno heartstone będzie działać. Nie chodzi tylko o wydajność - po prostu często jest tak, że niektóre aplikacje nie chodzą na niektórych tabletach i już. Na przykłąd heartstone podobno nie daje rady na dell venue 7 (który też jest dobrym i często wybieranym tabletem).

sory, że tylko takie ogólne wskazówki, ale mam nadzieję, że coś pomogłem ;)
GrimPiece

Postprzez Reynard » 2 Sie 2015, o 20:19

Dzięki za odpowiedź! ;). Przewertowałem masę tematów, stron itd o różnych modelach i już wiem nieco więcej ;D. Co do Asusów: na wersje full HD mnie jednak nie stać a te bez nie mają ani modemu ani OTG właśnie co je dyskwalifikuje, bo korzystam z aero2. Na Toschibę, tę akurat którą podałem też mnie nie stać ;D. Podobnie się ma sprawa z nexusem II generacji a o I poczytałem trochę nieprzychylnych opinii, że po okresie obejmującym gwarancję spora część pada. Jest to dla mnie niestety dosyć odrzucająca informacja, bo i tak na nowy sprzęt bym raczej w tej cenie nie trafił, a w razie awarii nie bardzo będę miał fundusze by dokładać do interesu.

Tablet na studia, tak jak pisałem, może nie na wykłady, ale do użytku poza uczelnią (chyba, że tak jak pisałem, na nabytym tablecie mógłbym robić notatki z równym komfortem co na papierze ;P). Jadę na studia daleko od domu i pudła nie wezmę, a na rozsądnego lapka w tej cenie nie mam co liczyć. Po prostu ma to być dla mnie alternatywa do komputera po zajęciach - z gier będzie do głównie Hearthstone, może coś jeszcze w przeglądarce, obejrzeć coś na tubce, przejrzeć neta, posłuchać muzyki czy obejrzeć film w drodze pociągiem jak będę zjeżdżał w wolne do domu i wracał na uczelnię, te kilka godzin zawsze się jakoś zapełni ;).

Przechodząc do meritum, tak jak pisałem wyżej, przeszukałem porządnie neta, przeczytałem masę recenzji różnych modeli i najodpowiedniejszym tabletem spełniającym wymagania, które podałem, będzie chyba LG G pad 8.0. Hearthstone działa na nim podobnie jak na tabach z tej półki cenowej - w menu mogą być przycinki, ale generalnie sama gra jest dosyć płynna. Ma trochę mniej pamięci (16gb) co nie jest takie straszne, bo posiada wejście na kartę SD. Tak właściwie czytałem o tym tablecie prawie same dobre opinie i w tej cenie chyba ten model sprosta moim oczekiwaniom najbardziej ;).

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje, albo może posiada tego LG G pada 8.0 to oczywiście z chęcią poczytam co sądzicie i wezmę pod uwagę każdą propozycję ;). Póki co dzięki wielkie chociaż za jedną odpowiedź, bo myślałem, że nikt nawet nie przeczytał moich wypocin :D.
Reynard

Postprzez Reynard » 3 Sie 2015, o 13:47

Tak właściwie to jeszcze jednak biorę pod uwagę tę Toshibę ;D. Dorzucę może te 150 zł, ale nowy model, gwarancja, ubezpieczenie od uszkodzenia i kradzieży trochę zaczynają przeważać szalę :P. Toshiba encore wt8-a-102 jest na windowsie 8, ale specyfikację ma chyba jak na swoją cenę całkiem zacną. Największym minusem wydaje mi się być brak modemu 3G, ale obsługuje OTG. Będę musiał jeszcze sprawdzić czy bez problemu wykryje mój modem zewnętrzny i oczywiście jak działa na nim Hearthstone, chociaż wydaje mi się, że powinien spełnić moje wymagania. Jeżeli ktoś miał do czynienia z tym tabletem to wypiszcie proszę swoje odczucia/wrażenia z użytkowania. Z góry dziękuję za odpowiedź ;).
Reynard

Postprzez sandflower » 4 Sie 2015, o 11:24

Ja osobiście używam niedrogiego 8 calowego lenovo z IPS i aero i na mojej uczelni http://www.wse.krakow.pl na studiach podyplomowych tablet sprawdza się bez zarzutu. Stabilny, szybki, nigdy nie zaliczył zwiechy przy nagrywaniu czy szukaniu czegoś na szybko.
sandflower

Postprzez marcus » 4 Sie 2015, o 17:06

Lenovo i Acer mają całkiem sporo tanich tabletów, na których heartstone powinno działać - jakbyś jednak chciał przyoszczędzić to polecam tu szukać. A co do LG i Toshiby, to przede wszystkim zastanaów się, który system Ci bardziej odpowiada. LG jest na Androidzie, a Toshuba tak jak pisałeś na windzie. Pod względem jakości wykonania czy żywotności to i Toshiba i Acer wypadają dobrze. A z wydajnościa nie powinno być problemu, jeśli chodzi heartstone.
marcus

Postprzez jan.dyban » 5 Sie 2015, o 09:34

Poszedłem na studia podyplomowe w Katowicach i tam dostałem tablet. Pewnie w ramach promocji ale zawsze coś.
jan.dyban

Postprzez jacek111 » 6 Sie 2015, o 18:14

@jan.dyban to znaczy, że radzisz Reynard iśc na studia do Katowic, żeby dostał tableta od uczelni? :D
jacek111

Postprzez benkp » 21 Sie 2015, o 11:58

Rada miesiąca. Idź na inną uczelnie po to tylko aby dostać na niej darmowy tablet, który jest wart może z 200 zł. No naprawdę super. Wszyscy tam z tego powodu pójdą. Jeśli szukasz czegoś tańszego to propnowałbym jednak nie kupować tabletów nieznanych chińskich firm bo są kiepsko wykonane i mogą się psuć. Jak już inwestować to w tablet dobrej, znanej firmy .Z takiego będziesz przynajmniej zadowolony. Zerknij sobie tutaj:
http://www.saturn.pl/komputery-i-tablety - obecnie Saturn ma kilka promocji na tablety marki Lenovo.
Taki na przykład LENOVO A7-10F 59-434726 kupisz za niecałe 300 zł.
Awatar użytkownika
benkp

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości