Tablet ok 1200 zł (8 cali)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet ok 1200 zł (8 cali)

Postprzez Astec » 15 Mar 2015, o 11:53

Poszukuje wydajnego tabletu z androidem o przekątnej 8 cali. Budżet 1200 złoty. Będe go wykorzystywał głównie do przeglądania internetu, youtuba,facebooka, poczty a czasem to gier typu angry birds czy cut the rope. Interesują mnie dwa modele Nvidia Shield i Samsung Galaxy Tab Pro 8.4. Nie mogę się zdecydować i prosze o pomoc. (chodzi mio wersje bez 3g).
Astec

Do: Tablet ok 1200 zł (8 cali)

Postprzez jacek111 » 15 Mar 2015, o 17:50

NVidia Shield to jest tablet typowo gamingowy, częsciowo płacisz tu m.in. za możliwosć odbioru streamingu z graficznej nvidii jeśli masz taką w kompie albo z ich serwerów. Oczywiście do innych zadań też się przyda, ale nie wiem czy jest sens kupować taki sprzęt, jeśli nie stawiasz gier na pierwszym miejscu to po prostu nie wykorzystasz dobrze jego możliwości. Samsung jest bardziej uniwersalny.
jacek111

Postprzez benkp » 15 Mar 2015, o 18:02

Stawiałbym na Samsunga. Jestem jednak zdania,że naprawdę nie trzeba aż tyle inwestować w tablet 8 cali z uwagi na to,że można mieć bardzo dobre parametry, na których wszystko będzie Ci chodziło w niższej cenie.
Za 700 zł kupisz sobie na przykład świetny Lenovo:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/12079559
4 rdzenie procesora
2 gb ram
oraz Full Hd
Za 100 zł więcej jest wersja z 4g.
Zastanów się bo moze nie warto jest jednak przepłacac.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez Astec » 15 Mar 2015, o 21:00

Poważnie zastanawiam się nad tym Lenovo S8. Oglądałem go w sklepie i bardzo mi się spodobał z wyglądu i jakości wykonania. Mam trochę wątpliwości co do płynności systemu i wydajności i nie wiem jak ten Intel Atom radzi sobie w porównaniu z Snapem. Jednak te 400 złoty różnicy to sporo i chyba bardziej jestem przy Lenovo.
Astec

Postprzez GrimPiece » 16 Mar 2015, o 20:05

intel atom z reguły radzi sobie dobrze, jeśli jest problem to z instalowaniem aplikacji. ale to dotyczyły chyba tylko niektórych modeli della, o lenovo nie słyszałem żeby były takie problemy, choć pewnie wrto pogooglować na wszelki wypadek.
GrimPiece

Postprzez Astec » 7 Kwi 2015, o 14:54

Kupiłem Lenovo i używam go już ponad tydzień. Więc mogę podzielić się z wami wrażeniami z jego użytkowania. Z kompatybilnością aplikcji nie dostrzegam żadnych problemów. Wszystkie te z których korzystam działają. Wynik w antutu to ~33 tys. Tablet jest bardzo lekki i poręczny. Ramki są bardzo małe. Nakładka jest dosyć prosta i daleko jej do funkcjonalności TouchWhiza. Na szczęście działa płynnie. Żywotność baterii to jakieś nieporozumienie- 5 h. przeglądania internetu i facebooka przez wi-fi z jasnością ustawioną mniej więcej na 30%. Wyświetlacz jest za to bardzo dobry. Kolory są żywe i ładnie odwzorowują barwy. Tablet nie został wyposażony w czujnik światła. Niestety nie przeszkadza mu to regulować jasność automatycznie. Napisałem niestety bo rozwiązanie to jest bardzo irytujące. Zmienia jasność w oparciu o wyświetlany obraz, a nie warunki panujące na zewnątrz. Gdy obraz jest jasny jasność zmiejsza się, gdy ciemny zwiększa się. Nie sposób tego wyłączyć, a tak naprawdę to w niczym nie pomaga. Na szczęście im większą jasność ustawimy, tym tendencja do jej automatycznej regulacji jest mniejsza. Kolejnym poważnym minusem jest przeglądanie stron internetowych. Przesuwają się z wyraźnym opóźnieniem i sprawiają efekt zacinania się. Występuje to na wersjach mobilnych lub pełnych stronach(częściej raczej na detetskopowych wersjach). Po całkowitym załadowaniu strony zjawisko to prawie nie występuje, co w połączeniu z długim ładowaniem stron internetowych skutecznie czyni przeglądanie internetu mało przyjemnym. Sprawdzałem na całej masie przeglądarek i wszystkie działają podobnie. Zostawiłem sobie opere bo ta działa najlepiej. Co do wydajności gier nie mogę powiedzieć złego słowa. Mimo średniej na poziomie 15 fps w teście grafiki 3d w antutu, wszystkie gry (np. Dead triger 2, real racing 3 czy modern combat 5) działają idealnie. Nie występują spowolnienia czy przycinki. Wszystkie filmiki na FB wyświetlają się w 240p i nie da się ich komfortowo oglądać. Działania sieci LTE nie sprawdzałem. Wi-Fi działa bez zarzutów. Polecam go przede wszystkim tym którzy poszukują taniego, wydajnego tabletu, a ich wymagania lub zasobność portfela nie są na wysokim poziomie. Wszystkim innym radzę kupić co najmniej Galaxy Taba Pro 8.4.
Astec

Postprzez GrimPiece » 7 Kwi 2015, o 22:48

Dzięki za recenzję. Bateria, która trzyma 5 h to niestety częsta przypadłość w tabletach, nawet, które uchodzą za dobre (np. Dell Venue), ale po Lenovo spodziewałbym się zdecydowanie lepszego czasu, biorąc pod uwagę to jak ładnie wykręcili czasy pracy na baterii choćby w serii Yoga. Kiepska regulacja jasności to faktycznei nieporozumienie.

Wyłaczyć da się wszystko - ale musiałbyś pobawić się w instalkę innej wersji androida.

Korzystasz z pełnej Opery czy Opery mini? ta druga jest bardziej skłonna do przycinek.
GrimPiece

Postprzez Astec » 8 Kwi 2015, o 10:13

Z pełnej wersji i masz racje mini gorzej sobie radzi. A już najgorzej ze wszystkich radzi sobie przeglądarka domylśna. Oczywiście to przycinanie nie dotyczy wszystkich stron (tylko tych, które długo się ładują np.demotywatory) i już się przyzwyczaiłem. Mimo wszystko za całokształt oceniam go na 7/10.
Astec

Postprzez marcus » 8 Kwi 2015, o 18:39

@astec - bateria w ipadach też trzyma po 5 godzin... dlatego w zestawie z tabletem najlepiej od razu sobie policzyć ładowarkę samochodową albo jakiś bank energii.

Te gry co wymieniłeś chodzą tak na pełnych detalach ?
marcus

Postprzez Astec » 9 Kwi 2015, o 08:28

Chodzą na średnich.
Astec

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości