Tablet ok. 1300zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet ok. 1300zł

Postprzez rafajel » 11 Lut 2014, o 14:07

Witam, dużo czytałem o tabletach 10 calowych do tej kwoty (1300zł) im więcej czytam tym bardziej głupi jestem, nie mam zielonego pojęcia co kupić.

Zależy mi na tym żeby tablet miał 10 cali. Android ( z tym że przydałoby się żeby było wsparcie co do aktualizacji)

Tablet będzie służył jako ogólnie urządzenie multimedialne ( do wszystkiego - internet, gry, filmy)

Według tego co czytałem w tej chwili stać mnie na Samsunga Galaxy TAB 3 10" lub na Lenovo Yoga B8000

O Lenovo czytałem że są problemy co do serwisu - w sumie można napisać że ogromne problemy i bardzo mnie to zraziło do kupna.

Samsung - no niby według opinii użytkowników dobry sprzęt a według innych że to badziew....no i tak myślę że Samsung będzie miał lepsze wsparcie co do aktualizacji Androida, z Lenovo niewiadomo.

Może jakiś inny tablet....( aczkolwiek zależy mi na tym żeby był markowy)

Proszę o pomoc ( w tym tygodniu lub w przyszłym będę chciał kupić urządzenie)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
rafajel

Tablet ok. 1300zł

Postprzez Marcin Bąbelek » 11 Lut 2014, o 20:35

Cześć Rafajel,

doradzanie na zasadzie "kup ten tablet albo inny" zawsze jest dość ryzykowne, bo ostatecznie to Ty wiesz, jakie zalety i wady najbardziej Cię interesują. Niemniej jednak, jeśli sprzęt ma Ci służyć do m.in. do gier i filmów to ja bym się skłaniał raczej ku Lenovo - masz tu czterordzeniowy procesor 1,2 GHz (w Samsungu są dwa rdzenie 1,6 GHz) i IPS - czyli lepsze kąty widzenia (przyda się np. przy oglądaniu zdjeć/filmów w kilka osób). Minus Yogi jest natomiast taki, że nie ma HDMI ani innego wyjścia TV, więc będziesz musiał trochę bardziej pokombinować, żeby np. obejrzeć film z tabletu na telewizorze (czyli np. użyć specjalnej przystawki do TV, która odbiera sygnał Wi-Fi z tabletu).

Na Twoim miejscu wziąłbym jeszcze pod uwagę ASUS Memo Pad Smart. Tez jest wersja 10-cio calowa, parametry ma podobne do Yogi, ale nie brakuje HDMI.
Marcin Bąbelek

Tablet ok. 1300zł

Postprzez rafajel » 12 Lut 2014, o 11:47

znalazłem coś takiego na allegro http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=3950895186 - co o tym myślicie?
rafajel

Tablet ok. 1300zł

Postprzez Raffii » 12 Lut 2014, o 22:09

Witaj,

MemoPad to ciekawa propozycja, ale jeżeli zależy Ci na tablecie bardziej mobilnym to kup Nexusa specyfikacje możesz zobaczyć np. tutaj

http://techsat24.pl/p/251/54835/asus-google-nexus-7-asus-1a006a-juz-dostepny-tablety-tablety-i-czytniki.html

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raffii

Tablet ok. 1300zł

Postprzez Marcin Bąbelek » 13 Lut 2014, o 01:27

@Rafajel Model, który znalazłeś również powinien spełnić Twoje oczekiwania. Przede wszystkim fajną ma rozdzielczość ten MeMO PAD FHD 10.

@Raffii W pytaniu było podkreślone, że Rafajelowi zależy na 10-cio calowym, więc Nexus 7 raczej odpada;)
Marcin Bąbelek

Re: Tablet ok. 1300zł

Postprzez rafajel » 13 Lut 2014, o 03:08

Gdybym chciał tablet 7-8cali to bym nawet się nie zastanawiał na wyborem ( nawet bym nikomu nie zawracał głowy na forum) - w tej chwili są 2 chyba najlepsze LG i Nexus7 ale szukam 10 cali, ASUS FHD jest myślę że ciekawy, tylko czy trafi mi się gdzieś wyprzedaż tych tabletów - w sklepie taki kosztuje ok 1500zł, a na allegro tylko chyba 1 aukcje narazie znalazłem tego typu z taka ceną.....będę szukał tego ASUSA FHD ...zobaczymy...
rafajel

Tablet ok. 1300zł

Postprzez GrimPiece » 13 Lut 2014, o 20:35

@Rafajel za taką ładną rozdzielczość to moim zdaniem warto dołożyć te dwie stówki. A jeśli koniecznie chcesz trzymać się limitu 1300 to ten Smart o którym pisał Marcin też jest dobrą opcją. Zresztą z ciekawości porównałem specyfikację - Smart ma nawet mocniejszego procka od FHD i ten sam zestaw portów. No RAM-u giga mniej i ta rozdzielczość mogłaby być lepsza. Kwestia rozłożenia priorytetów;)
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości