tablet - podróże

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

tablet - podróże

Postprzez kamilka » 7 Sie 2014, o 11:25

Cześć :)

chcę kupić tablet. Będzie głównie służył jako pomoc w podróżach (i tych małych i dużych ;) ) .

Najważniejsza rzecz to żeby dosyć długo trzymał na baterii, gdyż podróże bardziej lub mniej, ale z plecakiem i nie do końca zawsze wiadomo w którym momencie będzie opcja podłączenia się do prądu. Później w miarę czytelny ekran (np w słońcu) i pewnie dosyć sporo korzystania z internetu i mapek googla, czytanie przewodników itd. Czasem pstryknięcie zdjęcia i obejrzenie filmiku w pociągu, ale to sprawa drugorzędna. Wielkość - nie jakiś bardzo mały, z 10 cali penwie.

Jeśli chodzi o cenę to powiem szczerze że nie mam pojęcia kompletnie ile takie cacko kosztuje. Nie jestem jakoś specjalnie ograniczona budżetowo i chciałabym kupić coś co chwilę posłuży, jednak traktuję tablet jako fajną pomoc, a nie rzecz neizbędną i nie chciałabym wydawać więcej niż 1000 zł. Wystarczy tyle kasiorki? Byłabym wdzieczna za wskazania jakichś modeli wartych zastanowienia się.

Od razu bardzo dziękuję za pomoc :)
kamilka

tablet - podróże

Postprzez meanmore » 7 Sie 2014, o 12:11

Ja mogę polecić Ci tablet Lenovo IDEATAB YOGA. W 1000 zł się zmieścisz, a jakość jest warta swojej ceny. Jakie ma zalety w podróży: bateria naprawdę długo trzyma, bo do 18 godzin w ciągłej pracy. Pamięć urządzonko wynosi 16gb, a dodatkowo ma czterordzeniowy procesor. 10,1".

tablet - podróże

Postprzez GrimPiece » 7 Sie 2014, o 16:21

Popieram Yoga 10" - bardzo dobry tablet. A jeśli wystarczyłoby 8" to Dell Venue - teraz chyba nawet wersja pro kosztuje w granicach cenowych, które Cię interesują, ale dostaniesz też zznacnzie taniej. ósemka bodaj za 500-600 zł.

Pamiętja, że zawsze możesz dokupić dodatkowy bank energii - na podróż to chyba idealne rozwiązanie. No i jak do samochodu to czywiscie łądowarki pod zapalniczkę.
GrimPiece

tablet - podróże

Postprzez kamilka » 8 Sie 2014, o 11:14

przyjrzałam się mu i kurcze brałabym bez mrugnięcia oka gdyby nie ta waga, 600ponad gramów to chyba jednak sporo? Ale to jak rozumiem pewnie ta bateria dodaje wagi właśnie. Samo rozwiązanie techniczne mi się bardzo podoba. Druga rzecz, w "reklamie" mówią że ma szklaną matrycę i jest "idealny do warunków domowych" - czy odbiega tym od innych tabletów ? (gorsza widoczność, większe odblaski, itd)

Zaczęłam zastanawiać się nad opcją 8'', ale wydaje mi się, że 10 jednak jest bardziej uniwersalny - do Della to nie wiem, nie używałam Win 8 nigdy, od zawsze mam telefony samsunga, więc plusem byłby andorid (chyba?).

Druga opcja którą zaczęłam troszkę rozważać to Samsung Galaxy Tab Pro (8.4 lub 10, nie wiem czy jest różnica między nimi modulo wielkość, fajnie że jest coś trochę pomiędzy 8 a 10) - leciutki jest. Tylko tutaj bardzo martwi mnie bateria jednak. Faktycznie taka słaba? I gorsza od tego della? Powerbank nawet posiadam przez przypadek, nie używałam nigdy szczerze mówiać, ale teraz jak mam brać powerbank i Samsunga do plecaka to wagowo mi pewnie wyjdzie podobnie. Czy warto w ogóle dołożyć kasy i kupić ten?

Jakieś rady? :) Dzisiaj mi się tablety śniły, jestem na etapie oczytania się i nicniewiedzenia i wybrzydzania ;) Na pewno przejdę się do jakiegoś sklepu żeby sobie ten cały sprzęcik zmacać, ale wszelkie rady przyjmę z wielką radością. Mój problem jest jeszcze taki, że tak naprawdę jedyny tablet z którym miałam do czynienia to ipad air (w pracy ostatnio sporo się nim "bawiłam") i widzę że podświadomie porównuję wzsystko do niego :P
kamilka

tablet - podróże

Postprzez kamilka » 8 Sie 2014, o 14:52

kurde ale masakra z tą wyprzedażą :D jak kliknęłam w Sferis to juz nie było, generalnie poszły jak bułeczki, z LTE już mi się nie udało kupić, ale dorwałam WIFI po 2h prób w różnych sklepach :D 950 zł za Tab S 10 <3

dzięki!! :)
kamilka

tablet - podróże

Postprzez kamilka » 8 Sie 2014, o 18:55

to sie pochwaliłam, wysłali mi maila że nie mogą zrealizowac. uch, a tak się napaliłam.
to wracam do punktu 0.
kamilka

tablet - podróże

Postprzez jacek111 » 9 Sie 2014, o 14:58

Coś słabo ten sklep rozwiązł sprawę, że zdążyłaś kupić, a nie można zrealizować... nie powinien być jakiś stan magazynu na bieżąco aktualizowany? No chyba, że "wisiałaś" na stronie z koszykiem ;)

Jeśli celujemy w podróż,e to ja bym się trzymał tego Lenovo, bo faktycznie często mozna usłyszec, ze bateria mu ładnie trzyma.

Dell venue jest generalnie w wersji z Androidem, venue pro ma windowsa. 8" cali to wlaśnie taki jak Twoj iPad Air. To może właśnie jego kupisz? Jeśli chodzi o jakość wykonania to niestety Apple jest niezastąpione, choc oczywiscie pod względem specyfikacji da się znaleźć lepszy sprzęt w tej cenie.

Co do Samsungów to znam słabe opinie o 4-ce. S są raczej ok, wersja Pro też. Tyle że baterii Lenovo nie dościgną.

W tej cenie to możesz jeszcze przemyśleć: Asus Memo Pad 10 i Acer Iconia 10. Jeśli nie zale,zy Ci na niewiadomo jakiej wydajnosći i grach na pełnych detalach to dadzą radę.

PS Na benchmarku piszą, że jasność wyświetlacza Yogi jest ok, czyt. na dworze powinien dać spokojnie radę.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... -test.html
jacek111

Re: tablet - podróże

Postprzez Masters12 » 12 Sie 2014, o 10:25

Taby S poszła jak świeże bułeczki :) promocja bardzo korzystna, Ci co kupili kilka dni wcześniej bez promocji chyba załamani:) Wracając do tematu:)

Możesz pomyśleć o Dell Venue 8 jednak jego bateria nie jest jakoś super rewelacyjna, pod względem wydajność wypada bardzo dobrze:)
Masters12

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 13 gości