Tablet [7/8 cali, 600 zł,]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet [7/8 cali, 600 zł,]

Postprzez Mihau89 » 11 Lis 2015, o 20:22

Witam!

Chcę kupić dziewczynie tablet na prezent świąteczny, bo w ostatnim czasie ma na tym punkcie fioła. Od razu mówię, że jestem zielony w tym temacie, ale już od tygodnia trochę czytam i oglądam te tablety i troszkę więcej wiem.

Specyfikacja:

Rozmiar: 7-8 cali [fajnie jakby wyświetlacz miał rozdzielczość 1280x800 ]
Cena: max. 600 zł [uważam, że w tej cenie znajdę już coś fajnego]
Wygląd: będzie to tablet dla dziewczyny, czyli wygląd ma znaczenie. Oczekuję czegoś w białym lub innym damskim kolorze, smukły, cienki, fajnie wykończony
Przeznaczenie: głównie do przeglądania internetu, a także do notowania na wykładach (jakiś pakiet biurowy mile widziany). Planuję dokupić też do niego klawiaturę fizyczną, aby lepiej jej się te notatki robiło. Raczej nie będzie grała w jakieś wymagające gry, prędzej minigierki, także nie musi być mega procek. Głównie chodzi o wydajność. Nie chciałbym, aby strona ładowała się długo, czy żeby tablet się zacinał. Aparat też nie musi być super.
Internet: Tutaj jestem zielony. Widziałem, że jest taki co obsługuje tylko Wifi, lub 3G lub LTE. A są takie co obsługują wszystkie. Myślę, że wystarczy jej taki z Wifi (to podstawa) + 3G. Mam nadzieję, że to wystarczy?
Kandydaci: Moim głównym jest Samsung Galaxy Tab 4, choć ktoś polecił mi także Lenovo A7-30.

Czekam na pomoc i propozycję. Na innym forum nikt nie chciał mi pomóc, więc liczę, że ktoś może tutaj mi doradzi ;)

Z góry dziękuję ;)
Mihau89

Do: Tablet [7/8 cali, 600 zł,]

Postprzez jacek111 » 12 Lis 2015, o 21:09

LTE od 3G różni się tylko prędkością, a w dodatku w Polsce jeszcze nie tak łatwo, żęby złapać zasięg na LTE wszędzie gdzie chcesz. 3G do przeglądania neta czy komunikacji na pewno wystarczy. Ewentualnie proponuję się zainteresować aero2 - to jest darmowy net na kartę, trochę wolny ale wiele osób z niego korzysta - może taka opcja Cię zainteresuje.

Co do tabletów to też polecałbym Ci jakiś model od Samsunga - galaxy tab 4, Note albo S - jeśli znajdziesz w takiej cenie. Samsungi są porządnie wykonane, parametry mają przyzwoite, bez problemu znajdziesz opcje z 3G. Jak na moje oko to wyglądają tez przyzwoicie ale specem od estetyki nie jestem ;)

Przez jakiś czas korzystałem też z Lenovo Yoga i osobiśćie lubię ten tablet, chociaż jest specyficzny i nie każdemu musi się podobać. Jednak ma dużą zaletę, że trzyma na baterii nawet kilkanaście godzin - nieosiągalne dla większości tabletów, które trzymają z reguły po 5-6 h.
jacek111

Postprzez benkp » 13 Lis 2015, o 08:52

Moim zdaniem warto jest jednak zainwestować w LTE. Faktycznie jeszcze do niedawna nie było tak popularne w Polsce ale obecnie już bardzo łatwo jest je złapać oraz prędkość internetu jest bardzo wysoka.Sam traktuję tablet jako urządzenie przenoście do podróży tak więc internet jest mi w nim bardzo potrzebny.
Polecam trochę dołożyć i kupić sobie ten Lenovo:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-m ... olty.bhtml

Aktualnie w Euro jest w bardzo korzystnej cenie.

Ewentualnie ten tańszy model:
http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-m ... 8-4g.bhtml Ale Lenovo jest pewniejszą od Prestigo marką.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez Mihau89 » 13 Lis 2015, o 16:02

jacek111>>> Samsung Galaxy Tab 4 nie ma 3G, a same WiFi, czyli raczej dla mnie odpada. Chciałbym, żeby laptop miał połączenie z internetem także w podrózy, na uczelni itd. a nie tylko w domu. 3G więc staje się czymś obowiązkowym w tablecie którego szukam. Co do aero2 musiałbym poczytać więcej o tym w internecie, bo nie słyszałem jeszcze o takiej opcji, na pewno sprawdzę! Dzięki ;)

benkp>>> Właśnie ten Lenovo S8-50 jest moim faworytem. Fakt, że przekroczę budżet, ale myślę że warto. Ma 3G, jest 8' calowy, Lenovo to porządna firma i ten żółty kolorek bardzo kobiecy (choć słyszałem, że szybko ta żółta farba z tej obudowy schodzi. A jak się ma ten tablet do klawiatury fizycznej? jest jakaś dedykowana klawiatura do Niego?
Mihau89

Postprzez GrimPiece » 13 Lis 2015, o 20:23

nie wiem czy jest galaxy tab 4 z 3g ale na pewno są z lte za około 7 stówek
GrimPiece

Postprzez Mihau89 » 14 Lis 2015, o 12:43

A masz jakieś przykłady?
Mihau89

Postprzez GrimPiece » 14 Lis 2015, o 14:43

@Mihau89

http://www.ceneo.pl/30545981#tab=click_scroll

Widziałem, że ktos wspomniał o Prestigio - moim zdaniem nad tabetami tej marki nawet nie warto się zastanawiać. Szkoda kasy.
GrimPiece

Postprzez Mihau89 » 14 Lis 2015, o 19:38

I teraz pytanie, czy lepszy jest ten Samsung który podałeś z LTE czy może Lenovo S8-50 który w ostatnim czasie stał się moim małym faworytem? Ona tablety mają LTE, Lenovo większy wyświetlacz, za to Samsung zgrabniejszy. Teraz pytanie, który tablet jest lepszy pod względem dostępności klawiatury fizycznej, a także pakietu biurowego?
Mihau89

Postprzez GrimPiece » 16 Lis 2015, o 19:13

Oba zdaje się są na Androidzie, więc dostępność pakietu biurowego jest taka sama. Podobnie jest klawiaturą fizyczną, jeśli chcesz kupić po prsotu klawiaturę bluetooth / usb, niekoniecznie od producenta tabletu. Co do stylu i wielkośći ekranu to już kwestia priorytetów. Osobiście brałbym raczej Samsunga.
GrimPiece

Postprzez Majeczek » 19 Gru 2015, o 23:43

Ja miałem styczność z takiem tabletem Dell Venue 8 z LTE - http://www.komputronik.pl/product/243727/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Venue_7_3740_LTE_czerwony.html
Powiem wam że jak za te pieniądze, to tablecik pierwsza klasa.
Majeczek

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 2 gości