Tablet Windows 8.1 do 2000 pln

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet Windows 8.1 do 2000 pln

Postprzez matipodajpile » 12 Cze 2015, o 10:48

Witam wszystkich!

Potrzebuję pomocy przy wyborze tableta z Windowsem 8.1

Tablet ma domyślnie obsłużyć program Ableton 9, możliwe że AutoCAD. Filmy HD i okazyjnie gierki z przed 10 lat (tylko takie są dobre)

10 cali wzwyż no i najlepiej 4GB ramu.

Moje propozycje:

Dell 11 Pro z i5-4300Y i 128GB SSD ~1900zł
Transformer T200TA - gorszy procekKwaśny
LENOVO YOGA 2 PRO 13,3' - rowniez podobny procek
Microsoft Surface 2 - nie znam jego wydajności

Może coś jeszcze? Acer switch 11?

Rozważam również wynalazki z Chin typu Teclast i Onda, tylko dlatego że będą za ok. 1000zł z całkiem dobrą wydajnością.

Proszę o rady, doświadczenia, może jakieś przypadki, naprawy ktoś miał?
matipodajpile

Do: Tablet Windows 8.1 do 2000 pln

Postprzez GrimPiece » 13 Cze 2015, o 20:01

jak na mnie to dell albo switch, o ich dobrej wydajności sporo dobrego słyszałem. Gdy mowa o najwydajniejszych tabletach to trzeba wspomnieć też o galaxy note 2014 - troszkę powyżej dwóch koła, ale to chyba najlepszy tablet na rynku. Chińskie wynalazki sobie lepiej odpuść, zwłaszcza, że z tego co piszesz, to potrzebujesz czegoś do profesjonalnych zajęć - a z chinolami z reguły sa problemy. Ondę niektorzy chwalą, ale moim zdaniem nadal bliżej im do GoCleverów czy Pentagramów a nie Delli czy Lenovo. Skąd masz informację o wydajności? z testów? Bo jeśli wnioskujesz na podstawie specyfikacji to się można łatwo przejechać w przypadku takich marek - często imponująca specyfikacja w praniu daje bardzo przeciętne wyniki. Z chińczykami jest tez cała masa innych problemów - np. słabe baterie, trzeszczące obudowy, ogólna krótsza żywotoność, dziwne problemy z uruchamianiem itp...

btw na Twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze czy ktoś już używał autodaca czy abletona na danym tablecie i jak to szło - z tego co wiem, to większe projekty są bardzo obciążające i zastanawiam się czy nawet najbardziej wydajne tablety pozwolą na płynną pracę.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] oraz 3 gości