Tablet z dużym ekranem do oglądania filmów.

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet z dużym ekranem do oglądania filmów.

Postprzez enzo89 » 8 Mar 2018, o 16:13

Witam, poszukuję tabletu przede wszystkim do oglądania filmów, sporadycznie do przeglądania internetu. Chciałbym żeby ekran miał 10 cali. Potrzebuję gniazda na kartę sim. Myślałem o HUAWEI MediaPad M3 Lite. Co o nim sądzicie, a może wystarczy mi jakiś tańszy sprzęt lub polecicie coś lepszego w tej cenie czyli około 1000zł.
enzo89

Do: Tablet z dużym ekranem do oglądania filmów.

Postprzez Kazik89 » 8 Mar 2018, o 19:30

Z 10tek bardzo fajne modele to Yoga 3 10,1 cala lub TAB 2:

https://www.sferis.pl/tablet-lenovo-a10 ... ki-p526105

Jeżeli tablet ma być "tylko" do samego oglądania filmów to w zupełności wystarczy a i cena jest znacznie bardziej korzystna.
Kazik89

Postprzez IdeaMan009 » 8 Mar 2018, o 23:49

Kazik89 napisał(a):Z 10tek bardzo fajne modele to Yoga 3 10,1 cala lub TAB 2:

https://www.sferis.pl/tablet-lenovo-a10 ... ki-p526105

Jeżeli tablet ma być "tylko" do samego oglądania filmów to w zupełności wystarczy a i cena jest znacznie bardziej korzystna.

Autor wspomniał że potrzebuje gniazda na kartę SIM, więc jednak coś z LTE by pasowało.

Z takich nieco tańszych bardzo udanym modelem jest Lenovo Yoga Tab 3 X50L, a najlepszym budżetowcem do tysiaka zdecydowanie ten MediaPad M3 Lite o którym wspomniałeś ;-)
Z nówek nic lepszego nie uda się znaleźć.
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Postprzez mickey » 9 Mar 2018, o 18:40

W takim budżecie myślę, że nic lepszego niż MediaPad M3 Lite nie znajdziesz. Radziłbym Ci jeszcze obejrzeć kilka recek tego sprzętu żeby się jeszcze przekonać jak on wygląda podczas testów.
mickey

Postprzez enzo89 » 11 Mar 2018, o 18:22

Czyli modele wymienione przez Kazik89 nie mają LTE? Czytałem opinie na temat tego modelu Huawei i myślę że będzie w porządku. Nie ma sensu kupować nic tańszego do moich celów? Czy polecicie jakiegoś sprzedawcy gdzie kupię ten sprzęt w dobrej cenie czy po prostu szukać na allegro?
enzo89

Postprzez mickey » 12 Mar 2018, o 20:54

Nie ma LTE, ale nie musi być LTE żeby można było kartę sim włożyć wystarczy 3G. Model podany przez Kazika chyba również 3G nie posiada. Musisz raczej popatrzeć na ceneo i allegro, ale ja bym radził kupować z takich bardziej wiarygodnych źródeł coś typu sferis, euro, media itp. (dużo pozytywnych opinii).
mickey

Postprzez IdeaMan009 » 12 Mar 2018, o 21:29

enzo89 napisał(a):Nie ma sensu kupować nic tańszego do moich celów?

Te filmy to raczej będziesz oglądał online czy takie zgrane na urządzenie? Jeśli online to Huawei byłby najlepszy, sam youtube pochłania dosyć dużo zasobów sprzętowych.
Jeśli to filmy lokalne w nienajwyżej jakości to Lenovo TAB 4 (2 GB Ram, LTE) Samsung Galaxy Tab E 9.6 (1,5 GB Ram, 3G) też byłyby wystarczające, a jednak są trochę tańsze.
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Postprzez rotting » 13 Mar 2018, o 19:20

Kolejną 10-calową propozycją, która może być tańszym i dobrym rozwiązaniem jest Galaxy Tab E SM-T561NZWAXEO. Tablet posiada 3G więc spełnia najważniejszy wymóg. Największą zaletą urządzenia jest wyświetlacz - przyzwoita rozdzielczość, niezłe odwzorowanie kolorów i bardzo dobre kąty widzenia. Jest lekki, ergonomiczny i zaprojektowany by wytrzymać długie godziny użytkowania - nie trzeba będzie martwić się o baterię w trakcie seansu. Dodatkowy plus to bardzo dobry, jak na tablet, aparat tylni.
rotting

Postprzez enzo89 » 13 Mar 2018, o 21:29

IdeaMan009 napisał(a):
enzo89 napisał(a):Nie ma sensu kupować nic tańszego do moich celów?

Te filmy to raczej będziesz oglądał online czy takie zgrane na urządzenie? Jeśli online to Huawei byłby najlepszy, sam youtube pochłania dosyć dużo zasobów sprzętowych.
Jeśli to filmy lokalne w nienajwyżej jakości to Lenovo TAB 4 (2 GB Ram, LTE) Samsung Galaxy Tab E 9.6 (1,5 GB Ram, 3G) też byłyby wystarczające, a jednak są trochę tańsze.

Filmy będą w większości zgrane na urządzenie ale czasami chciałbym obejrzeć coś z showmax lub innego serwisu z filmami.
Filmy zgrane na urządzenie będą głownie w jakości HD.
Powiedzcie mi proszę jak duża różnica jest między 3G, a LTE? Czy 3G będzie wystarczało żebym mógł czasami obejrzeć jakiś film prosto z internetu?
enzo89

Postprzez IdeaMan009 » 13 Mar 2018, o 23:03

enzo89 napisał(a):Powiedzcie mi proszę jak duża różnica jest między 3G, a LTE? Czy 3G będzie wystarczało żebym mógł czasami obejrzeć jakiś film prosto z internetu?

To zależy również od operatora i Twojej lokalizacji, 4G/LTE nie jest jeszcze wszędzie dostępne.
http://www.rfbenchmark.pl/predkosc-inte ... 17-polska/ tutaj jest wykaz prędkości 3G vs LTE z zeszłego roku. Transfer w 3G to ok. 4 Mb/s, w LTE ok 20 Mb/s. Do płynnego obejrzenia filmu 720p wymagane jest mniej więcej 2 Mb/s, więc 3G wystarczy. 1080p wymaga juz ok 6 Mb/s.
Awatar użytkownika
IdeaMan009

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości