Tablet z flash?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet z flash?

Postprzez leniu89 » 14 Wrz 2014, o 18:50

Witam wszystkich. Z racji że dużo ostatnio podróżuję zdecydowałem się na zakup tabletu który umili mi czas. Dlatego dobra wytrzymałość baterii to podstawa. Będzie mi służył do tego samego do czego wcześniej używałem laptopa czyli przeglądnięcie neta, oglądanie filmów/seriali słuchanie muzyki, może co jakiś czas jakaś gierka.

Zacząłem analizować obecną sytuacje na rynku i pierwszym moim dylematem było Apple Ipad Air czy coś z rodziny Samsunga. Ogólnie jestem sceptykiem co do apple ale miałem w rękach ostatnio 3 letniego ipada i byłem w szoku jak wytrzymała jest bateria po takim czasie oraz o niezmiennej płynności. Jednak wiadomo Apple oznacza bardzo dużo ograniczeń i brak kompatybilności z resztą świata. Brak możliwości wrzucenia czegoś na szybko za pomocą usb, brak współpracy z siecią Areo, prawdopodobnie brak możliwości odbierania plików przez bluetooth to ograniczenia dyskwalifikujące Ipada :( Więc raczej pada na androida. Jeśli w wyżej wymienionych argumentach się mylę proszę mnie poprawić.

Zastanawiam się więc nad trzema modelami:
samsung galaxy tabpro 10.1
samsung galaxy tab s 10.5
samsung note 10.1
sony z2

Nie wiem czy któryś z tych modeli jest bardziej odpowiedni dla moich potrzeb, prosił bym o podpowiedź.
Jednak dziś dotarła do mnie dość szokująca informacja że obecne tablety (chyba wszystkie z wymienionych) nie obsługują flasha. Wiem jakie są teoretyczne powody takiego zjawiska ale jest to tak wielkie ograniczenie funkcjonalności że nie mam zamiaru wydać około 2000zł na coś co nie odpali połowy stron internetowych, nie odtworzy części filmików na yt itp. :wisze:

Więc końcowe pytanie czy któryś z dobrych tabletów jeszcze obsługuję flasha lub czy w wyżej wymienionych tabletach jest na to rada. No i co ostatecznie poradzicie :)

Dziękówa!
leniu89

Tablet z flash?

Postprzez marcus » 14 Wrz 2014, o 19:56

Z tego co piszesz wnioskuję, że do tej pory raczje nie korzystałeś długo z urządzeń na Androidzie? Problemy z flashem faktycznei mogą się pojawić, ale dotyczą przede wszystkim przeglądarek internetowych, z YouTube nie bedziesz miał problemów, bo i tak odpalisz go z osobnej aplikacji - co jest po prsotu najwygodniejszym rozwiązaniem. Ponadto strony, które są robione też w wersji mobilnej z reguły działają poprawnie. A jeśli pozostałe kłopoty, czyli np, puste miejsca na stronach będą Ci przeszkadzać to też są na to sposoby. Tu przykład: http://forum.android.com.pl/f908/flash- ... -b-360837/

Wszystkie, które wyminiłeś to świetne tablety. Zależy czego dokładnie potrzebujesz - Note'a jest np. świetnie zoptymalizowany pod rysik.
marcus

Re: Tablet z flash?

Postprzez leniu89 » 14 Wrz 2014, o 20:26

Nigdy nie użytkowałem tabletów dlatego liczę że wyprowadzicie mnie z błędnych założeń i obaw. Androida użytkuję od kilku lat na smartfonach.

Jak już wspomniałem tablet w sumie ma mi zastąpić w podróży laptopa (cele rozrywkowe). Dlatego wymagam dobrej baterii (czasami trasy na około 8h bez gniazdka), głownie filmy, internet, czasami pstryknięcie jakiejś foty do tego 4G. Takie mam oczekiwania na tą chwilę, może po jakimś czasie użytkowania ogarnę się z innymi przydatnymi funkcjami o których teraz nie myślę. Dlatego nie chcę za parę miesięcy żałować wyboru.

Co do nota, to podchodząc z dystansem do tego wydaje mi się że dla mnie jest za bardzo "pro". Notatek ręcznych raczej nie planuję, wiem że rysik to wygoda ale jeśli nie jest to mi niezbędne to po co przepłacać :)

Nie wiem czy są jakieś wybijające się plusy któregoś z wymienionych tabletów? Może za duży wybór i po prostu nie umiem podjąć decyzji. Wiadomo też że im taniej tym lepiej.
leniu89

Re: Tablet z flash?

Postprzez jacek111 » 15 Wrz 2014, o 23:14

A patrzyłeś na Lenovo? Jeśli chodzi o baterię to Lenovo jest chyba mistrzem - zdaje się, że zwłaszcza Yoga 10 miała świetną baterię, która przy normalnym użytkowaniu dawała radę ponad 12 h. S 6000 też dobrze wypada. są wersje z 3G (HSPA+ ) chyba nie ma z LTE - pytanie czy zależy Ci ściśle na 4G czy ogólnie na globalnym zasięgu.
jacek111

Tablet z flash?

Postprzez leniu89 » 16 Wrz 2014, o 18:36

Tak, biorę pod uwagę Lenovo, początkowo całkiem zignorowałem Yogę ale z czasem zgłębiania się w temat powróciłem do tej opcji. Kuszący jest sam stosunek jakości do ceny. 3G na pewno wystarczy. Jednak jak wspomniałem tablet ten ma trochę posłużyć a nie wiem jak wygląda jakoś lenovo na dłuższą metę. Wszystkie opinie na jego temat są umieszczane na gorąco do kilku dni po zakupie. Ale jak sprawuje się przykładowo po pół roku użytkowania?
Może wy macie jakieś doświadczenia z tymi urządzeniami?
leniu89

Tablet z flash?

Postprzez Raffii » 17 Wrz 2014, o 09:03

Jeśli boisz się o obsługę flash i innych aplikacji, do których jesteś przyzwyczajony z systemu Windows to wybierz tablet z Windows np tablet asus transformer takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, ale obsługa takich technologii jak flash nie stanowi żadnego problemu.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raffii

Tablet z flash?

Postprzez GrimPiece » 17 Wrz 2014, o 16:07

Lenovo dziś jest bardzo dobrą marką i nie musis się bać o jakość wykonania czy awaryjność. Wiadomo, że wadliwy model moze się przytrafić, ale to dotyczy każdego sprzętu i każdego producenta... Taki trywializm ;) Wracając do tematu, miałem do czynienia jedynie z laptopem Lenovo, przez kilka dobrych lat chodził bez zarzutu. Naczytałem się też sporo opinii o tabletach Lenovo - fakt, że większosć pisana na gorąco, ale jednak bardzo mało (w sumie nie pamiętam żadnej) recenzji / opinii, która by świadczyła o tym, że tablety psują się po trzech miesiaćach użytkowania itp. - jak to ma miejsce często w przypadku typowych chińskich marek. Lenovo to taki niechiński chińczyk ;) To już prędzej o Samsungach się pojawiają wątki, że z ładowaniem są problemy. Ktoś tam też narzekał na wydajność Galaxy Tab 3.
GrimPiece

Tablet z flash?

Postprzez leniu89 » 20 Wrz 2014, o 17:59

Niestety im bardziej się zgłębiam w temat tym bardziej realna wydaje mi się decyzja że nie kupie żadnego tableta/tabletu :D.
Naczytałem się o lagowaniu i zmulaniu Samsunga Tab S, w Ipadzie nie działa u nas LTE jak i odrzucają mnie te wszystkie ograniczenia applowskie, lenovo może było by odpowiednie przy tej cenie gdyby nie ten odrzucający mnie kształt i zwiększona grubość.
Tablety z windowsem odpadają.
Ale marudzę.
leniu89

Tablet z flash?

Postprzez marcus » 20 Wrz 2014, o 20:36

Myślę, że do kształtu Yogi się mozna przyzwyczaić, no i ta gruba krawędź działa jak podstawka. No ale w sumie to rzecz gustu wiec nie ma co dyskutować... Poza tym jest też drugi poodbny model od Lenovo, S6000 - może Cię zainteresuje. Nie ma tej krawędzi z baterią, ale też trzyma całkiem nieźle.

Dlaczego Windows odpada?
marcus

Tablet z flash?

Postprzez leniu89 » 21 Wrz 2014, o 17:08

Widows odpada z tego względu że nigdy nie miałem doczynienia z nim na urządzeniu przenośnym. Zawsze miałem androida do którego jestem przyzwyczajony.
Obawiam się po prostu sytuacji że nie przestawię się z andka na windowsa. A po wydaniu nie małej sumy na tablet nie chce ryzykować i się rozczarować.

Czytałem co nie co o S6000, obawiam się że ekran w tym tablecie jest po prostu słaby. Dość słaba rozdzielczość 1280 x 800 jak i gęstość pixeli 149 ppi. Sporo osób pisze właśnie o wyblakłości kolorów i słabym kontraście. Tablet głównie będzie służył mi właśnie do oglądania filmów w podróżach więc jakość obrazu ma dla mnie spore znaczenie.
leniu89

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości