Tablet z klawiaturą

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet z klawiaturą

Postprzez frankozola » 16 Lis 2014, o 20:18

Witam,
Podsunięto mi pomysł zamiast kupna netbook'a - kupno tabletu z klawiaturą, dlatego też polecono mi to forum

Potrzebny mi będzie na wyjazd na studia za granicą - dlatego Skype + Word/excel/PP to podstawa, miło by było jakby radził sobie z AutoCadem w projektowaniu 2D (oczywiście bardzo prostym - typu pare kresek na krzyż, odtworzenie rysunku wcześniej zaprojektowanego rysunku czy podgląd wydruku). Modem 3G jak najbardziej przydatny.

Kwota to dla mnie największa zagadka - wiadomo im taniej tym lepiej, jeszcze kupno biletów przede mną. Używane sprzęty również w chodzą w grę.
Zacznijmy od kwoty 500-600 zł - cena równoważna do używanego netbooka.
I jeszcze jedna istotna rzecz - czy w porównaniu do wspomnianych przeze mnie netbooków, obecne na rynku tanie tablety mogą z nimi konkurować?
frankozola

Do: Tablet z klawiaturą

Postprzez marcus » 18 Lis 2014, o 00:59

Pod kątem wydajności raczej nie mogą, zwłaszcza jeśli chcesz porównać nowy tablet za 600 zł (to jednak mimo wszystko kategoria tanich tabletów) do używanego netbooka w tej cenie. Dlatego też nie wiem czy odpalisz autocada na tym sprzęcie, ale też nie korzystam z tego programu więc nie wiem jak wiele mocy obliczeniowej potrzebuje. Może ktoś ionny używał autocada na tablecie to powie.

Oczywiście taki program ruszy na pewno na takim GAlaxy Note 2014 - ale to już koszt 4 x większy niż oczekujesz.

Poza tym nie wiem czy jest Autocad na Androida, więc być możę potrzebujesz tableta z windowsem?

jeśli taj to Toshiba Encore wt8 to jest najtańsza opcja i wychodzi ok 8 stówek. Taniej raczej nic sensownego nie znajdziesz (jeśli mowa o windowsie).

Oczywisćie osobno można rozważyć zakup tabletu od razu z klawiaturą, tu jest np. asus transformer book t100 albo acer aspire switch - tyle że oba ok 1000 zł. Też z windowsem.

Poza tym klawiaturę możesz generalnie podłaczyć do każdego tabletu, któy ma usb z funkcją z otg, albo przez bluetooth. Tę ostatnią opcję najbardziej polecam.
marcus

Postprzez frankozola » 18 Lis 2014, o 16:52

Dzięki za odpowiedź. Przez te dwa dni wygospodarowałem troche czasu żeby pospacerować po sklepach i doszedłem do podobnego wniosku, że w tej kwocie nic nie znajdę.
Modecom 8025 - 600 zł no ale nie przekonuje mnie ten sprzęt.
frankozola

Postprzez frankozola » 21 Lis 2014, o 22:47

Po przeglądnięciu kilku recenzji, sklepów i allegro postanowiłem się zastanowić nad tymi modelami
Toshiba Encore 8
Kruger&Matz 1080
Modecom 1010
Modecom 8025

Czy mieliście z nimi styczność, lub możecie któryś polecić?
frankozola

Postprzez marcus » 22 Lis 2014, o 00:40

Z tych to zdecydowanie Toshiba - reszta to typowe budżetowce, a Toshiba jednak ma markę. Nie miałem z nim styczności, ale pamiętam, że ktoś na forum go kupował - tez po przeglądaniu kilku recenzji. Zdaje się, że "wygrał" wtedy nawet z Dell Venue 8.

BTW - tego Della sprawdzałeś?
marcus

Postprzez frankozola » 22 Lis 2014, o 21:38

Tak, i jakbym miał więcej kasy to wybrałbym jego w wersji win 8.1
oczywistym plusem budżetowców jest ich cena i dodatek klawiatury w cenie około 600 zł i to jest chyba ich jedyna zaleta, bardziej by mi pomogło gdyby były one w sklepach i mógł je obejrzeć, ale ciężko je dorwać u mnie w mieście.
frankozola

Postprzez jacek111 » 23 Lis 2014, o 22:36

skoro chodzi o autocada, a wiec sprawa rozbija się pzrede wszystkim o wydajność, to w pierwszej kolejności poszukałbym jakiś rzetelnych testów wydajności. Czasem nawet budżetowce potrafią zaskoczyć. Prawie na pewno modecom czy krugermatz będa miały gorszą baterię, ale z wydajnością czy jakością wykonania bywa różnie, czasem na plus dla budżetowców (choć przyznaję, ze to rzadkie przypadki).

przy okazji - pewnie sam na to wpadłeś, ale na wszelki wypadek podsunę pomysł - zapytaj na forum autocada, może będzie tam ktoś, kto próbował używać go na tablecie i poleci Ci jakiś model sprawdozny z tym programem.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 13 gości