Tablet z win 8.1 (nie RT) zamiast Nexus 7 (I gen)+Asus EEE 1

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez kombajnik » 6 Lut 2014, o 15:34

Witajcie,

Jak nazwa tematu wskazuje. Odkąd usłyszałem że robią już tablety z pełnym Win 8.1 i można na nim odpalić wszystko co na zwykłym PC trochę się 'napaliłem'. Otóż, aktualnie posiadam tablet Google Nexus 7 16GB pierwszej generacji (bawię się nim codziennie, to jakiś serial na ipli/tvnplayer, to przejrzeć strony, gry mało co). Posiadam także Netbook firmy Asus model EEE 1001PX wersja z 2gb ram. Odkąd mam tablet używam go baaaaaaaaardzo rzadko, dosłownie leży i się kurzy. Wpadłem więc na pomysł, by sprzedać i tablet i netbook, następnie troszkę dołożyć i kupić tablet z win 8.1 z którego mógłbym korzystać codziennie jeszcze wygodniej, kwestia tyle na ile jest on mi w stanie zastąpić komputer PC? Zdaję sobie sprawę że on tylu rzeczy nie pociągnie co PC mający lepszy procek i 8gb ram, ale podstawy typu film na monitorze 22', gg, yt, fejs, jakies tam rzeczy typu putty winscp i inne przecież wystarczy, prawda?

Co o tym myślicie? Jaki tablet jesteście mi w stanie zaoferować? Toshiba Encore się fajnie prezentuje, ale nie ma chyba stacji dokującej, a taka rzecz to fajna rzecz No i pasowało by żeby też dysku trochę miało...bo ponoć te wersje 32GB dla użytkownika maja ~12gb, co ja na to wrzucę? :/ Pamięć SSD chyba też była by fajna...

Ogólnie to pisać co mi proponujecie i czy taka zamiana 2 na 1 jest rozsądna.
kombajnik

Postprzez GrimPiece » 11 Lut 2014, o 22:10

@Kombajnik, Twój post to chyba dowód na to, że właśnie dotarliśmy do punktu, w którym przesiadka na tablet zaczyna mieć sens. Właściwie w tej chwili największa wątpliwość dotyczy wielkości ekranu - no bo na tablecie i pogramy, i pooglądamy filmy (albo chociaż podłączymy "deske" do monitora), i posiedzimy w necie. A jak trzeba to nawet dłuższy tekst można wklepać na klawiaturze pod USB, w końcu całkiem sprawne pakiety biurowe są nie tylko na Windowsa ale również pod Andka. Jeśli miałbym zrezygnować z 15sto calowego lapka na rzecz tabletu to pewnie bym się nie zdecydował, ale z netbooka na tablet? Czemu nie:)

Co do Encore to jest chyba tylko jedna wersja 8"? Jeśli to ma być jedyny sprzęt do przeglądania neta, grania itp to może jednak lepiec coś większego? Zwłaszcza Asus T100 wydaje się dobrym pomysłem, jeśli chodzi o zamianę netbooka na tablet.
GrimPiece

Postprzez kombajnik » 13 Lut 2014, o 13:22

Hej, właśnie wczoraj dotarł do mnie Asus T100 z dyskiem 500gb w stacji dokującej :) póki co super, przyzwyczajam się powoli do Windowsa 8.1. Na co dzień przy ekranie 10" to ciasno trochę, dziś może skoczę do sklepu i kupię przejściówkę microHDMI>HDMI i podepnę to pod monitor 22".
kombajnik

Postprzez Marcin Bąbelek » 13 Lut 2014, o 16:25

@Kombajnik. Cześć, gratuluję zakupu i życzę udanego użytkowania:) Może opiszesz trochę dokładniej swoje pierwsze wrażenia w tym dziale pochwal-sie/ ? Ja - i inni użytkownicy z pewnością również - chętnie przeczytamy, co Ci przypadło do gustu lub ewentualnie podpadło w pierwszych dniach użytkowania:) zwłaszcza dla osób przymierzających się do kupna tego samego modelu takie informacje mogą być cenne.
Marcin Bąbelek

Postprzez kombajnik » 12 Mar 2014, o 03:30

Witam,

Do rzeczy. Kupiłem jakieś 3 tyg temu Asus Transformer T100 z dyskiem 500gb w stacji dokującej. Ogólne moje spostrzeżenia napisane na szybko. Jak na swoją cenę i funkcjonalność netbook chodzi szybko. Używam go do takich rzeczy jak: youtube, winscp, putty, przeglądarka, teamviewer, pobieranie plikow. Pracuje się na nim w miare wygodnie (mały ekran) jednak czasami podpinam go do monitora 21cali (dokupiłem sobie przejsciówkę microHDMI -> HDMI). Oprócz tego dokupiłem sobie jeszcze rozdzielacz portów USB bo jest tylko 1. Co do baterii - jest OK. Jakiś tydzień temu posłużył mi jako nawigacja (kupiłem kiedyś jeszcze do starego netbooka zewnętrzny odbiornik GPS). Sprawuje się ekstra, z wgraną AutoMapą lub gMaps netbook trzymał ~11godzin co jest fajnym wynikiem według mnie.
Trzy rzeczy które mnie drażnią to:
•touchpad (czasem dziala jakby niemógł, chyba że to wada mojego?)
•luz ekranu po wpięciu w stację dokującą :/
•po lewej stronie guzik pełniący funkcję guzika "windows" (zaraz pod +/- volume) TRZESZCZY podczas wciskania !!

Podsumowując - za tą kasę (dałem 1500zł za używkę kilkunastodniową) i taka funkcjonalność (i bebechy) jakie dostajemy jest w 100% ok.

POLECAM
kombajnik

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości