Tablet z Windą - pomoc w wyborze by się przydała :)

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet z Windą - pomoc w wyborze by się przydała :)

Postprzez LocutusBorg » 8 Kwi 2015, o 22:38

Witam!
Po tym, jak moja Manta poszła w diabła (model 1004 na Andku), trzeba pomyśleć o zakupie nowego.
Tym razem na Windows. Ósemka. Żadne RT. Wielkość 10 cali. I chyba hybryda
Do czego to ma być|? Ogólnie do wszystkiego, w szczególności czytania komiksów (no, to sobie wymyślił...). I czasem do grania w gry z GOGa w wyrku/ogrodzie/wszędzie tam, gdzie niezbyt wygodnym będzie laptop od Lenovo.

Dużo patrzyłem, dużo czytałem, mętliku też dużo powstało. Poniżej kilka moich propozycji, a szanowne grono proszę o podpowiedzi, opinie, sugestie.

Ogólnie: ma to byś na Bay-Trail (co najmniej) i minimum 32 GB wewnętrznej (64 lub więcej to dodatkowy atut :P ). Dodatki typu modemy, gpsy mnie nie interesują. Dysk dodatkowy w klawiaturze może, ale nie musi być.

Moje Typy:
1. Acer Switch 10 (v. SW5-012, żeby problem z przyciskiem Windows nie występował). Ale podobno ma słabą baterię. Że niby 4-5 godzin trzyma. Czytałem wiele słów oburzenia, że to mało. Wykończony aluminium. I jest wersja FHD.

2. Lenovo Miix 2. Full HD, tylko czy ktoś mi może napisać, czy rzeczywiście widać różnicę? Narzekania na stałą kątową klawiatury - dla mnie to jakoś nie gra zbytnio roli. Narzekania na głośniki, że padają. Iże się grzeje. I widziałem opcję ze 128 GB dysku (mmm...)

3. Asus Transformer T100TA. NIe FHD. Zaczepy do klawiatury jakoś tak dziwne mi się wydają... A jak poczytałem, to podobno łatwo można przez nie połamać ekran (czego bym nie chciał). Po przeczytaniu polazłem do sklepu i chyba ze 20 minut wkładałem, zdejmowałem, wyginałem... Nawet nie zatrzeszczało. Więc sam już nie wiem...

4. Acer P3 - no, wszytko fajnie, ale... jakby ktoś podął linka do sklepu z ziemską ceną, to pewnie bym kupił :P

5. Dell Venue Pro 11 - tu, podobnie jak przy P3, cena troszkę nie teges...

Moga być również inne propozycje, śmiało. Chińszczaki raczej odpadają. Bo boje się powtórki z Manty (która została zablokowana w serwisie na prawie 2 miechy), no, chyba że ktos takie argumenty walnie, że jednak się skuszę :P

Możecie rzucać linki, szczególnie te z promocyjnymi cenami :P Lub podpowiedzieć, gdzie na który jest promocja.

Osobiście Acer-Lenovo, ale czekam na Wasze opinie :)
LocutusBorg

Do: Tablet z Windą - pomoc w wyborze by się przydała :)

Postprzez marcus » 9 Kwi 2015, o 17:54

siema! sory, że tak ogólnie - ale moim zdaniem którykolwiek z pierwszej trójki nie wybierzesz to będziesz zadowolony - to są konkurencyjne bardzo podobne modele. Asus Transformer już się trochę zestarzał, ale nadal daje radę, jakby patrzeć pod kątem tego co nowsze, to Lenovo Miix się wysuwa na pierwszy plan. Z tymi zawiasami to ciekawa sprawa - bo jak na razie mialem z nimi problem w dwóch laptopach Asusa, wiec możesz coś jest na rzeczy.

Lenovo ma fajną, wygodną klawiaturę (jesli chodzi o przyciski) , więc jest to mały dodatkowy plusik dla Miix 2.
marcus

Postprzez benkp » 10 Kwi 2015, o 06:50

A ja jestem zdania.że Asus Transformer to całkiem nieżły sprzęt. Do zestawienia dodałbym jednak jeszcze Lenovo Yoga 2:
http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/12080036

Bez problemu można dokupić do niego klawiaturę.Tablet nowy, bardzo dobre parametry oraz przede wszystkim wytrzymała bateria, która w tych modelach trzyma do ponad 18 godzin ( deklasuje tym zupełnie inne tablety).

Zgrabny rozmiar 10 cali oraz bardzo dobre Full Hd.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez LocutusBorg » 10 Kwi 2015, o 21:38

Benkp, Jakoś tak ta Yoga mi nie podchodzi... Macałem to w kilku sklepach, owszem, obraz żyletka, ale ten design do mnie nie przemawia. O ile fajne jest, jak położysz go na płaskim w poziomie - wtedy to zgrubienie spełnia swoje zadanie. Ale w pionie... tablet idzie po skosie i to dziwacznie wygląda.
Wiem, że sprzętowo jest świetny.

Dzielcie się dalej swoimi spostrzeżeniami! :)
LocutusBorg

Postprzez GrimPiece » 13 Kwi 2015, o 15:16

Ale weź też pod uwagę, że to zgrubienie to nie tylko design, ale przede wszystkim miejsce na pojemną baterię. To co piszesz to może i wady Yogi (chociaż też kwestia gustu), ale z drugiej strony żaden inny tablet nie wytrzyma na baterii tak długo - oczywisćie pojawia się pytanie czy potrzebujesz kilkunastu godzin na baterii, bo to kwestia stylu użytkowania.
GrimPiece

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości