tablet z windows do około 1500zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

tablet z windows do około 1500zł

Postprzez nielot » 15 Gru 2014, o 21:27

Siemka

Chciałbym tablet dla wujka na firmę kupić lecz niestety nie orientuję się za bardzo. Wydaje mi się że fajną opcją będzie tablet z windows 8 ale nie RT tak żeby inne programy z kompa ewentualnie reszte bez problemu mógł zrobić. Do czego mu potrzebny? Chce klientom pokazywać szafy projekty etc. Fajnie by było gdyby był dołączony office i klawiatura. Zastanawia mnie jedno, chodzi wiadomo o łączność Lte tutaj chyba zamiennie się używa 4G aczkolwiek z tego co wiem to każdy co innego przez to rozumie. I teraz nie wiem czy kupić tablet bez modemu i dokupić i będzie na usb czy z wbudowanym. Jaka lepsza opcja? Ekran w miare dobry aby nie przekłamywał kolorów laminatów etc
Wejścia? Wydaje mi się że usb wypadałoby mieć a co do wyjścia hdmi napewno.

Koszt? około 1500zł. Co do procka, wiadomo najlepszy w swojej cenie. wielkość bez znaczenia.

pozdrawiam
nielot

Do: tablet z windows do około 1500zł

Postprzez jacek111 » 16 Gru 2014, o 11:46

Asus Transformer Book albo Lenovo Miix 2. Oba z klawiaturą, niestety nie pamiętam jak opcje cenowo wyglądają z 3G. RAczej nie ma opcji z pełnym LTE... Pytanie czy to dla Ciebie problem? Oba mają przyzwoite ekrany.

Z 3G / 4G / LTE jest bajzel bo zmienial się "zakres" zastosowania tych określeń dla różnych prędkosci łącza. Generalnie można powiedzieć że 4G i LTE to to samo. Tak czy inaczej do przeglądania neta 3G tez wystarcza spokojnie.

Lepiej mieć na pewno wbudowany modem, bo zawsze wygodniej jak CI nic z boku nei wystaje. Z zewnętrznym jest o tyle wygodniej, ze możesz go sobie przełożyć np. do drugiego tabletu czy laptopa. No i jak Ci jakiś tablet odpowiada pod każdym względem, ale akurat nie ma 3g / 4g / LTE a jest USB z OTG to zawsze można popatrzeć w kierunku zew. modemu.
jacek111

Postprzez nielot » 16 Gru 2014, o 13:59

co to znaczy z otg? jak rozpoznać? gdzie doczytać o tym?
nielot

Postprzez jacek111 » 17 Gru 2014, o 23:46

o otg pisza zawsze w testach, czy jest czy nie ma. Jak jest to z reguły producent to zaznacza pisząc, w specyfiakcji USB OTG lub coś podobnego. Generalnie chodzi o to, że jak jest otg to możęsz podłaczyć do tabletu pendrive'a, mysz, modem itp, a jak nie ma to USB jest jedynei po to, żeby tablet podłaczyć do kompa, ewenetualnie do ładowania.

Jak wpiszesz w google "co to jest otg" to na pewno coś tam sensownego wyszuka ;) zdaje się, żę na forum w dziale "słowniczek" możęsz tez coś doczytać, a jak nie to na stronie głownej tego sklepu czy tabletoid.pl jest link do ich poradnika i tam też byl słowniczek. (chyba nadal jest)
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości