Tablet za +|- 1000 zł, Android, Modem, Full HD

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet

Samsung Galaxy Tab A 9.7
0
Brak głosów
LENOVO YOGA 2
1
100%
Kruger&Matz EAGLE 975
0
Brak głosów
Lenovo TAB 2 A10-70L
0
Brak głosów

Razem głosów : 1

Tablet za +|- 1000 zł, Android, Modem, Full HD

Postprzez GoldRazer » 30 Sie 2015, o 23:30

Witam przymierzam się do kupna Tabletu. Ma on służyć przede wszystkim do czytania PDF i grania, oczywiście od czasu do czasu jakieś video. Powinien być w miarę wygodny do trzymania ( żeby przy czytaniu ręce szybko się nie męczyły ) i żeby szybko radził z obsługą dużych i “ciężkich” plików PDF 60-megabajtowy. Tablet na którym będzie działało większość najnowszych gier z Androida bez przycinania. Powinien mieć w miarę dobry ekran żeby nie było widocznych pikseli z szerokimi kątami widzenia. Posiadać modem z obsługą kart Aero2. Podsumowując powinien się cechować: dobrą jakością wykonania, dobrej klasy ekranem, i przede wszystkim dobrym stosunkiem jakości do ceny. Trochę szukałem i zainteresowały mnie 4 modele a mianowicie Samsung Galaxy Tab A 9.7, LENOVO YOGA 2, Kruger&Matz EAGLE 975, Lenovo TAB 2 A10-70L. Raczej nie jestem zwolennikiem Lenovo odkąd IBM kupili Chińczycy ale jeśli nic lepszego nie będzie mogę się zdecydować na tablet tej firmy. Bardzo mnie zainteresował produkt polskiej firmy Kruger&Matz EAGLE 975 tablet ma naprawdę bardzo dobry stosunek jakości do ceny, niestety posiada procesor Intela który jest oczywiście bardzo dobry lecz nie ma architektury ARM i raczej bardziej pasuje do tabletów z systemem Windows niż do Androida dlatego nie do końca wiem jak się będzie spisywał przy wymagających grach.

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze i z góry bardzo Wam dziękuję :)
Oczywiście czekam też na inne propozycje.

P.S.
Chciałbym jeszcze pokazać jak Lenovo przygotowuje swoje produkty
https://www.youtube.com/watch?v=p8DVtgDrGdw
GoldRazer

Do: Tablet za +|- 1000 zł, Android, Modem, Full HD

Postprzez GrimPiece » 31 Sie 2015, o 17:22

Skąd wnioskujesz, że jakoś kruger matza jest taka dobra? Z jakiś testów samego sprzętu czy tylko po specyfikacji? Generalnie ta marka to są właśnie typowe "chińczyki" - tani sprzęt, który dużo obiecuje a niekoniecznie dobrze działa ;) Samsung Galaxy Tab A to jest z kolei dośc dziwny tablet jak na Samsunga - ma bardzo słabą rodzielczość, za to dobrze pożyje na baterii i ewentualnie proporcje 4:3 mogą Ci odpowiadać (lepsze do czytania - do gier niekoniecznie). Zamiast A wolałbym starszego Taba 4 lub Taba S (ale ten jest droższy).

Natomiast Lenovo Yoga 2 to moim zdaniem bardzo udany tablet. Jeśli tylko nie przeszkadza Ci ta wypukla krawędź to z wymienionych brałbym właśnie Yogę. Ewentualnie warto też popatrzeć na tablety LG.

Co do filmiku i wadliwego modelu Lenovo to wiesz - możę to trochę paradoksalnie zabrzmi, ale to, że ktoś zrobił taki film śwaidczy o tym, że znana i dobra marka zaliczyła wpadkę (niestety nie jest to jedyny przypadek jeśli chodzi o Lenovo) - wciąż jednak jest to lepszy producent od takiego Kruger Matza, o którym nawet nikt filmu nie zrobi, bo słabe wykonanie i tablety padające "bez powodu" po paru miesiacach to norma ;) trochę uogólniam, ale też wrzucanie Kruger Matza, GoClevera. KIano, Shiru i innych do jednego worka na pewno nie jest dużym nadużyciem - w tych wypadkach raczej udane modele to wjątki, o których by trzeba zrobić film na YT. Nota bene - też są to sprzęty produkowane w chinach... :)
GrimPiece

Postprzez GoldRazer » 31 Sie 2015, o 18:02

Dziękuję Ci za pomoc :) Wiem że tablety krugera to chińczyki przerobione Teclasty, ale czytałem ten test http://www.tabletmaniak.pl/191960/test-kruger-matz-eagle-975/ i tablet w nim nie wypadł źle jak na swoją niską cenę. Właśnie o Samsungu nic dobrego nie wyczytałem chyba chcieli zrobić tablet konkurujący z tymi tańszymi ale im nie wyszło... Co do Lenovo Yoga 2 to właśnie ta wypukła krawędź mnie troszkę zraża bo nie wiem jak będzie mi się on trzymał w rękach a ma służyć do czytania w 60%. I troszkę się obawiam IMB bo widziałem kilka laptopów zrobionych przez chińczyków po przejęciu firmy od Amerykanów i raczej laptopami czy czym kolwiek tego nazwać nie mogę :( Ogólnie chodzi mi też o to żeby przez 2 lata tablet dotrzymał kroku wychodzącym grą i aplikacją. Mam telefon i komputer z Windowsem dlatego nie biorę już pod uwagę tabletu z tym systemem bo tam raczej nie miał bym takiego dylematu...
GoldRazer

Postprzez GoldRazer » 31 Sie 2015, o 19:28

A Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE 16GB vs Lenovo Yoga 2 10.1 16 GB LTE ? Samsung ma 1,5 GB RAMu a z tego co się orientuje przynajmniej w smartfonach ilość RAM jest bardzo ważna jeśli chodzi o działanie gier i aplikacji.
GoldRazer

Postprzez marcus » 3 Wrz 2015, o 17:07

Zobaczyłem Twój wątek i myślę, że powinieneś zwrócić uwagę jeszcze na Samsunga Galaxy Note 2014 - aktualnie można go dostać nawet za 1200 a jeszcze nie tak dawno podchodził pod 2k. To jeden z najlepszych tabletów ever.

Z tych dwóch co podajesz gry też powinny chodzić bez większych problemów. Akurat galaxy taby niegdy nie były bardzo wydajne, za to są porządnie wykonane i mają dobre ekrany. Lenovo Yoga miszcz jeśli chodzi o baterię. Wydajność też ok - gry też powinny pociągnąć jeszcze przez jakiś czas.
marcus

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości