Tablet za 1000zł +/- 200zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet za 1000zł +/- 200zł

Postprzez Jiin » 7 Gru 2014, o 16:48

Witam.
Tak jak w temacie, szukam tabletu za około 1000zł, +/- 200zł.
Na tabletach nie znam się kompletnie, więc całkowicie zdaje się na wasze porady ;)
Tablet ma służyć do czytania ebooków i pdf-ów, przeglądania internetu i gier. Dodam jeszcze, iż bardzo dużą uwagę przywiązuje do braku zacinania się/płynności działania oraz troszkę mniejszą do estetyki (wykonania jak i OS-a :) ). Chciałbym też aby była możliwość rozszerzenia pamięci poprzez kartę SD lub MicroSD.
Jeśli byłby ktoś jeszcze tak miły i napisał na co przedewszystkim zwracać uwagę przy wyborze tabletu również byłbym wdzięczny :)
Z góry dziękuję za propozycje i pozdrawiam :)
:thankyou:
Jiin

Do: Tablet za 1000zł +/- 200zł

Postprzez marcus » 7 Gru 2014, o 18:06

Przede wszystkim warto zwrócić uwage na markę, bo na rynku jest w tej cenie cała masa budżetowych urządzeń, ale w tej cenie, w której Ty szukasz to jużlepiej popatrzeć na markowy sprzęt. Mimo żę będize gorzej wyglądał w specyfikacji, to w praktyce zwykle działa lepiej od tanich marek.

Poza tym na co zwrócić uwagę to trudno powiedzieć - wsyzstko zależy od preferencji. Jeśli chcesz siedziećz nim głównie w domu, to nie potrzeba Ci bardzo żywotnej baterii, wystarczy modem wifi a nie potrzeba 3G, maksymalna jasność ekranu nie musi być duża, bo na słońcu nie będizesz go używać. Jeśli masz zamiar głownie w terenie - to wszystko na odwrót ;)

Radzę tez przejść się do takiego czy innego marketu i popatrzeć na tablety - chodzi mi głównie o wielkość. Wiele ludzi dochodzi do wniosku, że np. 7 " są za małe, albo 10" za duże. Więc lepiej nie kupować w ciemno. To zresztą też zalezy od stylu wykorzystania - 7" jest na pewno bardziej poręczny i mobiliny, a 10" moim zdaniem lepsza do chaty.

Tak wstępnie to proponuję nowy Lenovo Yoga 2 (jest kilka opcji) albo nowe Samsungi 4, (S albo galaxy tab, jeśli s za drogi).
marcus

Postprzez Jiin » 7 Gru 2014, o 21:17

Yoga coś mi nie podchodzi z wyglądu :/
Tablet głównie w domu będzie używany, więc na pewno modem WiFi, 3g nie potrzebny, bo jeśli już będę go gdzieś brał to jest internet ze smartphona.
"Przede wszystkim warto zwrócić uwage na markę, bo na rynku jest w tej cenie cała masa budżetowych urządzeń, ale w tej cenie, w której Ty szukasz to jużlepiej popatrzeć na markowy sprzęt. " No właśnie tego się kurcze boje, że łoo markowy etc. a po kilku miesiącach bardziej by było użyteczna nokia 6310 niż ten tablet :D Co do wielkości to jutro się przejdę popatrzeć po sklepach, dałeś mi do myślenia z tym :P
Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone urządzenie lub propozycję to proszę o odpowiedź ;)
Jak narazie z tego co przeglądałem, najbardziej przypadł mi ten do gustu: http://allegro.pl/tablet-samsung-galaxy-tab-pro-8-4-wifi-16gb-2gb-i4840103901.html
Jiin

Postprzez jacek111 » 8 Gru 2014, o 14:41

Samsungi są zawsze świetnie wykonane i pod tym względem nie można im nic zarzucić. Więc jeśli chcesz tablety, ktory dobrez wygląda, sprawnie działa i nie zepsuje się zbyt szybko to samsung bezide ok. Za to np. taki galaxy tab 4 mógłby być wydajniejszy, choć w wersji pro (która Cię interesje ) jest pod tym względem znacznie lepiej.

Lenovo na pewno warto brać pod katem baterii.

Poza tym poszperaj sobie na Ceneo - zrób filtr na marki Dell, Toshiba, Acer, Asus, Lenovo, Samsung i takie parametry jak potrzebujesz. Z tymi markami raczej nie można wyjść źle na zakupie ;)
jacek111

Postprzez Jiin » 9 Gru 2014, o 19:04

Zorientowałem się mniej więcej jak to wszystko wygląda, wybór padł na: http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab-pro-8-4-4x2-3-wifi-16gb-2gb-i4840103858.html
:) Temat do zamknięcia.
Jiin

Postprzez jacek111 » 10 Gru 2014, o 20:16

Daj znać jak go trochę poużywasz, jak się sprawuje ;) Kolejni szukający chetnie zobaczą takie info. pozdro.
jacek111

Postprzez Jiin » 10 Gru 2014, o 21:49

Oczywiście da się zrobić, za jakiś czas coś tu naskrobie :)
Jiin

Postprzez Jiin » 16 Gru 2014, o 00:30

No dobrze, tak jak obiecałem coś tu napiszę :)
Tablet wiadomo jaki wybrałem, pudełko załącze na zdjęciach.
Na samym początku napiszę, że to cudeńko jest warte swojej ceny :)
Wybrałem opcję tylko z wifi, ponieważ tablet jest stosowany tylko w domu. Również chciałem aby procesor i RAM były w miare wysokie, co zapewnia mi brak jakichkolwiek zacinek urządzenia. Tablet ma przekątną 8.4 cala, co jest w zupełności dla mnie wystarczające, wszystko ładnie widać a i złapać jedną ręką jeszcze można. Wyświetlaczem nie jest super amoled, tylko Super Clear LCD, jednak dla mnie jest to bez różnicy, wszystko bardzo ładnie wygląda.
Pamięć 16GB dla mnie również w zupełności wystarczy, tymbardziej że mogę ją rozszerzyć o pamięć z kart microSD. Ponadto wbudowany jest port podczerwieni dzięki któremu mogę denerwować osoby które oglądają TV :D Bardzo podoba mi się również możliwość dodania kont użytkowników, oraz zarządzania aplikacjami jakich mogą używać. Trybu dziecięcego niestety nie opisze bo nikt z niego nie korzysta i mam nadzieję jeszcze trochę nie będzie :D Podoba mi się również synchronizacja wydarzeń z facebooka z kalendarzem.
Zdjęć tableta nie będę wrzucał, myślę że wujek google wystarczy.
Reasumując. Zalety: bardzo ładne wykonanie urządzenia z przodu jak i z tyłu (imitacja skóry), rewelacyjna wydajność wyświetlacza, system zarządzania kontami użytkowników, płynność systemu, dodatkowy boczny pasek szybkiego dostępu, ogromne możliwości konfiguracyjne urządzenia.
Wady: mała ilość przydatnych widgetów (ofc, można pobrać widgety z google play), natarczywe proponowanie przy pierwszym starcie urządzenia różnych aplikacji google, jest taki pewien ekran startowy którego nie można usunąć i do którego można dodać tylko wybrane widgety, krótki kabel od ładowania (na szczęście kabel od komórki dobrze sobie radzi z ładowaniem :) ) - kabel do ładowania to microUSB.
Suma summarum, wady to raczej kosmetyczne rzeczy które by można według mnie zmienić, poza nimi tablet to istna bajka, naprawdę fajna sprawa.
Zaznaczam że jest to tylko moja opinia :) Aha, jeśli chodzi o aparat, to zdjęcia pudełka są właśnie nim robione :)
http://www3.zippyshare.com/i/32958379/11318/20141215_225444.jpg
http://www3.zippyshare.com/i/65684639/24079/20141215_225459.jpg
http://www3.zippyshare.com/i/28693830/10667/20141215_225546.jpg
Jiin

Postprzez benkp » 19 Gru 2014, o 12:52

No to może coś tańszego?
Bardzo fajny jest moim zdaniem Asus Memo Pad:
http://najtaniej.co/produkt/tablety/asu ... e302c.html
10 cali wielkości. Oferuje bardzo dobrą jakość obrazu Full Hd tak więc świetnie powinno się na nim oglądać filmy.Aparat jest taki sobie ale w żadnym tablecie nie będziesz miał dobrego aparatu. W końcu sprzęt nie jest od tego.
Pamięć ok, widzę,że w niektórych sklepach dołączają jeszcze dodatkową kartę pamięci.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez GrimPiece » 20 Gru 2014, o 00:52

@benkp chyba coś nie ogarnąłeś, bo tablet juz dawno wybrany, a wyżej masz recenzję... Ale propozycja ok ;)

@jiin dzięki za opis. Jedno pytanie: jak tam bateria trzyma? Poza tym graleś może w jakieś bardziej wymagające gierki? Galaxy Tab 4 8 nie powala wydajnością, zastanawiam się jak w wersji pro?
Aplikacje i kwestie konfiguracyjne, które opisałeś są ok. W sumie dobrze, że Samsung przygotowuje solidnie tablet od tej strony - choć wiadomo, że jak ktoś lubi kombinować, to i tak wszystkie preinstalowane apki wywali, potem zrobi roota i wgra sobie swoją wersję systemu. (to tak nawiasem mówiąc rozwiązanie dla tego paska, o którym piszesz, że się nie da zainstalować. Wszystko się da - tylko trzeba by się sporo pobawić). Aparat mi się podoba na podstawie Twoich zdjęć. Może foty mogłyby być trochę jaśniejsze - ale to raczej kwestia konfiguracji.
GrimPiece

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości