Tablet za 700-800zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Do: Tablet za 700-800zł

Postprzez GrimPiece » 25 Paź 2014, o 15:12

Z budżetowcami to jest zawsze ruletka. Jemu działa 3 lata i ok. Komuś innemu przyjdzie nie działający już na starcie... Poza tym jest jeszcze pytanie jak działa w tym tablecie wi-fi i bateria? Bo tu są często największe problemy z budżetowymi sprzętami. Oczywiscie zrobisz jak uważasz ale ja bym nie brał na swoje sumienie polecamia Ci chińskich marek ;)

Dwurdzeniowy Samsung - czyli galaxy tab 2 albo 3 ? Dużeo osób je chwali, niektóre mają problemy z baterią, jak tam wielkim fanem Samsunga nie jestem, ale np nowa seria jest całkiem udana. Czy brałbym używanego ? Ja osobiście bym nie brał, majac przeznaczonych 800 zł na zakup. Jeśli masz taką kwotę wolną to moim zdaniem najlepszy będzie nowy tablet sensownej marki.

Twój kuzyn ma o tyle rację, że faktycznie dostaniesz tańsze tablety, które spokojnie wystarczą do domowych zastosowań - ale nie mówię o markach pokroju GOClever czy Kiano itp. Po prsotu Asus, Acer, Lenovo, Samsung czy Dell mają też tańsze modele, które na pewno wystarczą do przegląania neta, czytania, grania w prostsze gry (a może i niektóre bardziej wymagajace). Więc jesli chcesz wydajć np. 400 zł a nie 800 zł to właśnie radzę kombinować w tym kierunku. Wystarczy poszperać po ceneo albo po tym forum, bo parę razy takie modele już się przewijały.
GrimPiece

Postprzez Mruk44 » 25 Paź 2014, o 19:25

GrimPiece napisał(a):Z budżetowcami to jest zawsze ruletka. Jemu działa 3 lata i ok. Komuś innemu przyjdzie nie działający już na starcie... Poza tym jest jeszcze pytanie jak działa w tym tablecie wi-fi i bateria? Bo tu są często największe problemy z budżetowymi sprzętami. Oczywiscie zrobisz jak uważasz ale ja bym nie brał na swoje sumienie polecamia Ci chińskich marek ;)

Dwurdzeniowy Samsung - czyli galaxy tab 2 albo 3 ? Dużeo osób je chwali, niektóre mają problemy z baterią, jak tam wielkim fanem Samsunga nie jestem, ale np nowa seria jest całkiem udana. Czy brałbym używanego ? Ja osobiście bym nie brał, majac przeznaczonych 800 zł na zakup. Jeśli masz taką kwotę wolną to moim zdaniem najlepszy będzie nowy tablet sensownej marki.

Twój kuzyn ma o tyle rację, że faktycznie dostaniesz tańsze tablety, które spokojnie wystarczą do domowych zastosowań - ale nie mówię o markach pokroju GOClever czy Kiano itp. Po prsotu Asus, Acer, Lenovo, Samsung czy Dell mają też tańsze modele, które na pewno wystarczą do przegląania neta, czytania, grania w prostsze gry (a może i niektóre bardziej wymagajace). Więc jesli chcesz wydajć np. 400 zł a nie 800 zł to właśnie radzę kombinować w tym kierunku. Wystarczy poszperać po ceneo albo po tym forum, bo parę razy takie modele już się przewijały.

Ten Samsung to : Samsung Galaxy Tab 2 GT-P5100 ,chyba 2 letni,niewielka ryska w górnym rogu ekranu i ślady palców,cena 549zł w komplecie ładowarka i kabelek. Wrażenia laika po pierwszym włączeniu : Tablet solidnie wykonany,czuły na dotyk,ładne kolory,dodatkowy atut to miejsce na kartę sim ,więc ewentualnie byłby tablet i smartfon w jednym :D. Tablet jest bez 3G (bo mi nie potrzebny)po uruchomieniu najpierw mam logo samsunga a potem Playa.
A teraz proszę o opinię bardziej doświadczonych forumowiczów :
Kupić go czy nie?
Nie ukrywam że Wasze opinie zaważą na mojej statecznej decyzji.
Mruk44

Postprzez jacek111 » 26 Paź 2014, o 11:23

550 za sprzęt bez gwarancji? Ja bym nie dał. Poza tym nawet w markowych tabletach prędzej czy później bateria zaczyna słabnąć, a ten sprzęt był już używany 2 lata, więc za pół roku /rok może już nie trzymać najlepiej.

Funkcje telefonu - niektórym odpowiadają, ale na pewno będziesz z nich korzystać? Wygląda to fajnie na pierwszy rzut oka, ze przy okazji można dzwonić. Ale takim razie będziesz musiał przelożyć kartę z telefonu albo mieć drugi numer - pytanie czy warto się jarać tą opcją jeśli wcześniej o niej nie wspominałeś, więc pewnie nie jest Ci jakoś szczególnie potrzebna. Zresztą 10" tabletu i tak nie zabierzesz ze sobą wszędzie - do kieszeni nie wejdzie, więc telefon i tak będziesz nosić.

Poza tym galaxy tab 2 jest już trochę stary. Aktualnie wyszła 4-ta seria. W testach wydajności lepiej od galaxy tab 3 (a więc dwójki tym barzdeij) wypada np. tani Dell Venue 7.

Podobne parametry do galaxy taba 2 maja np. talbety Lenovo, które możę kupić nowe nie dużo drożęj. najtańsze modele 10" :
http://www.ceneo.pl/24143739#tab=spec
http://www.ceneo.pl/30277819#tab=spec

A w ramach tych 8 stówek które wymieniłeś na początku kupisz już 10" Yogę b8000 którą wszyscy chwalą:
http://www.ceneo.pl/27042980#mh=00s-GIl ... IXJTocSds0

Poza tym w cenie używanego galaxy tab 2 10" dotaniesz nowego galaxy tab 4 7" - jeśli taka przekątna też wchodzi w grę.

Podsumowują - ja szukałbym innym opcji.
jacek111

Postprzez Mruk44 » 26 Paź 2014, o 12:42

Dzięki :D Dostałem tego Galaxy Tab 2 do wypróbowania i w ciągu 30 min pracy zawiesił się .
Mruk44

Postprzez marcus » 27 Paź 2014, o 12:10

hah Jacek111 - dobrze wiedzieć, że ktoś na forum przejawia zdolnosci profetyczne;) Poza tym zgadzam się, że uzywanego galaxy taba 2 nie warto kupować. Choć o dziwo nowy leży na Ceneo za 8 stówek. Pewnie dlatego, ze ma dośc rozbudowane bebechy - niezła rozdzielczość, gps, 3g... (przynajmneij ten na ceneo ma). Jednak wydajność dziś nie będzie powalająca. Do tego ma swoje lata. Większosć osób jest zadowolona po zakupie Lenovo Yoga, więc Tobie Mruk44 też ją polecam. Rozdzielczość ekranu nie będize powalająca w porównaniu z tym galaxy tabem ale jest przyzwoita, wydajność też ok jak na tę cenę i bateria, która nigdy nie umiera ;)
marcus

Postprzez Mruk44 » 3 Lis 2014, o 15:21

Dziś kupiłem ten tablet Esperanza Dream Tab 10.1
Pierwsze wrażenia po godzinie użytkowania ... pozytywne:
Nic nie trzeszczy ,bateria trzyma nieźle ,jeszcze na półtorej godziny.
Mruk44

Postprzez marcus » 5 Lis 2014, o 17:12

Ja byłbym ostrożny z taką marką i wydawaniem 8 stówek. Ale jeśli Ci służy... to w porządku ;)
marcus

Postprzez Mruk44 » 5 Lis 2014, o 19:26

marcus napisał(a):Ja byłbym ostrożny z taką marką i wydawaniem 8 stówek. Ale jeśli Ci służy... to w porządku ;)

Wydałem na niego 300zł
Mruk44

Postprzez marcus » 6 Lis 2014, o 20:21

W temacie jest 700 - 800, myslałem, ze tego się trzymałeś ;)
marcus

Postprzez Mruk44 » 8 Lis 2014, o 12:55

marcus napisał(a):W temacie jest 700 - 800, myślałem, ze tego się trzymałeś ;)

Życie te plany zmieniło,kasa potrzebna była na co inne.
Mruk44

Poprzednia

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 6 gości