Tablet za około 1000 zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet za około 1000 zł

Postprzez rtk993 » 5 Wrz 2014, o 11:40

Witam,
zamierzam kupić w najbliższej przyszłości tablet za ok. 1000 zł (+/- 200 zł). Tablet musi mieć ok. 8 cali (7" wydaje mi się zbyt mały, z kolei 10" za duży :/ ).
Tabletu będę używał głównie do przeglądania internetu, czytania e-booków oraz sporadycznie do gier.

Obecnie waham się między Samsungiem Galaxy Tab Pro 8.4, a Nvidia Shield Tablet. O ile na temat pierwszego można znaleźć w internecie sporo informacji i opinii (tych dobrych, i tych złych), to o drugim w sieci nie za wiele udało mi się znaleźć. Szczególnie interesuje mnie jakość wykonania sprzętu i czy nadaje się do czegoś oprócz grania. Proszę Was o opinie na temat tych dwóch tabletów, ew. jakieś inne propozycje.

EDIT. Zapomniałem dodać, że tablet nie musi mieć LTE/3G.
rtk993

Tablet za około 1000 zł

Postprzez marcus » 7 Wrz 2014, o 19:36

NVidia to typowy sprzęt pod gry, ale nei ma powodu, żeby nie sprawdził się np. do siedzenia godzinami w necie czy przy e-bookach. Po prostu jest aż "zbyt wydajny" do takich zastosowań, wiec tak na dobrą sprawę mógłbyś kupić np. Dell Venue 8 za pół tysiaka. Tyle, że Shield ma też nieporównywalnie lepszy ekran...

Oglądałeś te tablety w jakimś MediaMarkcie? Bo dopiero wtedy faktycznie widać, jak te wielkosci wypadają. Jeśli nie to polecam wycieczkę.
marcus

Re: Tablet za około 1000 zł

Postprzez rtk993 » 7 Wrz 2014, o 20:23

Widziałem Samsung'a i jest naprawdę zacny. Ekran, wykonanie i gabaryty mi się podobają, normalnie bym go brał bez zastanowienia ale niestety TouchWiz potrafi przyciąć, co było widoczne nawet w sklepie na wystawowym modelu. Nvidii z kolei nie znalazłem w żadnej galerii we Wrocławiu więc nie wiem co myśleć o tym sprzęcie.
rtk993

Tablet za około 1000 zł

Postprzez GrimPiece » 8 Wrz 2014, o 16:04

A Dell Venue 8 pro? Bardzo fajna ósemka, nawet wersją "nie-pro" się wszyscy zachwycają. Pro ma windowsa i chyba trochę lepszą rozdzielczość. Oczywiście do parametrów Shielda mu daleko, ale tak jak piszesz - ten drugi na razie dość "tajemniczy". Stosunkowo mało jest o nim info. Inna fajne ósemki to Asus Memo Pad 8 albo Toshiba Encore 8.
GrimPiece

Tablet za około 1000 zł

Postprzez jacek111 » 9 Wrz 2014, o 16:04

Shield zupełnie nie jest do oglądania neta i e-booków. Oczywiscie że da rade, ale bez sensu go kupować. No chyba, ze chcesz mieć pada, jako ozdobę na półce i korzystać ze streamingu karty graficznej do oglądania filmikó na youtubie ;) BTW jest trochę recenzji w necie, nie wiem czemu piszecie, że mało info.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości