Tablet ZTE Light Tab 2 (V9A) - Prośba o opinie

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tablet ZTE Light Tab 2 (V9A) - Prośba o opinie

Postprzez Mr.Z » 29 Lis 2012, o 16:48

Siema,
Noszę się z zamiarem kupna tabletu ZTE Light Tab 2 V9A, i tu moja prośba, mógłby ktoś mi opisać w miarę szczegółowo o użytkowaniu tego tabletu? Oczywiście mój post skierowany jest do posiadaczy tego modelu. Może ktoś z Was miał styczność z tym tabletem.
Ciekaw jestem jak ten tablet sprawuje się na co dzień, czy wyświetlacz jest w miarę jasny, jak trzyma bateria, dostępności aplikacji na ten tablet i ogólnie jak najwięcej informacji na ten temat.
W internecie jest trochę filmików z testów tego tabletu, ale jakoś nie spełniły moich oczekiwań, bo tam dosyć ogólne informacje są podane. A zależy mi na opinii użytkownika który posiada ten tablet i użytkuje go przez dłuższy czas.

Przy okazji zapytam czy w tym tablecie jest możliwość aktualizacji androida do wyższej wersji niż wersja stockowa czyli bodajże 2.3coś tam, np do 4.0, bądź wgrania czystego 4.0?

Czy przez gniazdo miniusb można podpiąć przez przejściówkę np pendrajwa? Lub dysk zewnętrzny? Czy w ogóle tablet będzie widział pamięć zewnętrzna?

Z niecierpliwością czekam na jakiekolwiek odpowiedzi na temat tego tabletu.
Z góry dzięki.
Mr.Z

Odpowiedzi na wątpliwości

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 29 Lis 2012, o 23:50

Witaj na forum,
Przy okazji zapytam czy w tym tablecie jest możliwość aktualizacji androida do wyższej wersji niż wersja stockowa czyli bodajże 2.3coś tam, np do 4.0, bądź wgrania czystego 4.0?

Na stronie producenta ZTE Poland nie ma nic wspomniane, żeby można było robić upgrade androida do wyższej wersji. W Sieci też nie za bardzo mogłem znaleźć takie informacje. Więc bardzo prawdopodobne, że nie będzie to możliwe. Po prostu wychodzi tablet z androidem 2.3 i koniec - taki już zostaje.
Wiele modeli tabletów / sporo firm daje możliwość aktualizacji androida do wyższej wersji. Powinno to być - jak wspomniałem - na stronie danego producenta. Tak ma na przykład Kiano. Ja kupiłem tablet z androidem 4.0, a po miesiącu pojawiła się aktualizacja na ich stronie firmowej do 4.1.
Ja to robiłem na zasadzie ściągnięcia na laptopa ( połączonego kablem do tabletu) paczki aktualizacyjnej i sterowników. Po zainstalowaniu na lapku i rozpakowaniu - postępując wedle instrukcji zrobiłem update do wyższej wersji. Jak się można domyślić w wyniku takiej operacji - dane zawarte na tablecie zostają wymazane. :sorry: Także, jak komuś zależy na tym co miał, to lepiej zrzucić dane na jakiś nośnik zewnętrzny.

Czy przez gniazdo miniusb można podpiąć przez przejściówkę np pendrajwa? Lub dysk zewnętrzny? Czy w ogóle tablet będzie widział pamięć zewnętrzna?

Czy tablet ZTE, nad którym się zastanawiasz ma slot mini USB? Przejrzałeś specyfikację pod tym kątem?
Jeśli tak, to jasne że możesz za pomocą kabelka połączyć tablet z pendrajwem ( zwykłe usb). I czytasz dane z pendrive. W kiano akurat jest w tablecie wejście micro USB i taki też kabelek: micro USB do USB.
Oczywiście tablet będzie widział pamięć zewnętrzną. Standard dla chyba większości tabletów to zewnętrzne USB oraz karta micro SD - którą wsuwamy do odpowiedniego gniazda w tablecie, i widzi jako dysk zewnętrzny.

Na opinię użytkownika tego modelu ZTE musisz jeszcze poczekać, bo ja nie miałem w ręku tego tabletu. Z tego co widzę opinie w Sieci na jego temat są nie najgorsze, ale ... Parametry ma takie sobie. Tylko jednordzeniowy procesor ( 1,4 GHz), pamięć RAM tylko 512 MB, i tylko 4 GB pamięci wewnętrznej. Aczkolwiek jeśli cena tego tabletu byłaby gdzieś na poziomie 600-700 złotych to może warto kupić.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

bardzo dobry

Postprzez karim10 » 13 Mar 2013, o 19:55

Sam miałem przyjemność być użytkownikiem tego sprzętu i z czystym sumieniem mogę Ci go polecić. Co do aktualizacji to tak, istnieje taka możliwość.
Pozdrawiam
karim10

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości