Tani tablet do filmów max. 400zł

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez Savava » 18 Lip 2014, o 21:32

Witam,
Rozglądam się za tabletem który będzie mi służył wyłącznie w celu oglądania filmów. Na początku myślałem o jakimś najtańszym do 200zł ale z tego co mi powiedział sprzedawca filmy mogą się zacinać, dodatkowo kiepska jakość obrazu i fakt, że tablet musi działać z 32GB kartą pamięci. Po za tym preferuję format obrazu 16:10.

Wymagania w skrócie:
- Tablet do filmów
- Dobra jakość obrazu
- Obsługa 32GB karty pamięci
- format 16:10

A więc szukam tableta który spełni moje powyższe wymagania. Po za tym musi być jak najtańszy.
Dodatkowo ciekawi mnie czy w formacie 16:9 tablet będzie miał większe obramowanie tzn. bo jeśli będzie w rozmiarach tabletu 16:10 to chyba oznacza mniejszy wyświetlacz?
Savava

Postprzez Raffii » 18 Lip 2014, o 22:23

Witam,

Dla Ciebie najważnieszy będzie ekran. Przydałby się tablet z matrycą IPS(bardzo szerokie kąty widzenia i bardzo dobre barwy). Przy zakupie zwróć uwagę na ten element. Ja polecam Ci Modecom 7800 IPS z ekranem 7.85" i bardzo szybkim procesorem Intela, na którym żaden film się nie zatnie :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez Savava » 18 Lip 2014, o 22:33

Super propozycja patrząc na ceny w innych sklepach typu euro, to co mnie jednak zraża to format obrazu 4:3. Czy można w nim komfortowo obejrzeć film, oraz zastanawia mnie czy 4 rdzeniowe procesory które w tej cenie też można dostać nie będą szybsze (chociaż to Intel Atom, jak się nie mylę stosowany kiedyś w komputerach stacjonarnych)?
Savava

Postprzez Raffii » 19 Lip 2014, o 13:49

Wydajność tego tabletu będzie znacznie wyższa niż innych tanich tabletów nawet z 4 rdzeniowymi procesorami. Poza tym ten procesor jest znacznie bardziej oszczędny niż te 4 rdzeniowce co wpłynie pozytywnie na czas pracy na baterii. Obraz w formacie 4:3 nie powinien sprawiać kłopotów, ale jeśli koniecznie potrzebujesz 16:9 to możesz wybrać Pentagram Quadra 7. Porównując do Modecoma tablet będzie nieco wolniejszy, ale do filmów w zupełności wystarczy. Ma mniej pamięci bo tylko 8GB (można rozbudować za pomocą karty), ale za to ma matrycę IPS z wyższą rozdzielczością bo 1280x800, na plus również cena. Dla Ciebie oba tablety będą świetnym wyborem. Ja jednak bardziej polecam Ci Modecoma.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez jacek111 » 19 Lip 2014, o 23:01

@Raffii nie boisz się, że te modecomy i pentagramy padną po miesiącu użytkowania? Wiem, że to stereotyp o "chińskich" markach i zdarza się, że taki sprzet działa całkiem całkiem, ale ja jednak polecałbym standardowo coś Asusa, Dell, Acera czy Lenovo. Choć nie ukrywam, zę w tej cenie dużgo wyboru nie ma jeśli chodzi o te sensowne marki.

@savava Hmm... myślę, żę znajdziesz Asus Memo Pad 7" - widziałęm go kilka razy za ok 400 zeta, ekran ma chyba też 1280 x 800; Za Della będzie trzeba dołożyć 5 dyszek (patrząc po Ceneo, tylko 5 dyszek!! a Dell venue 7 jest świetny). I venue jest też na intelu, a opinie na jego temat można poczytać na tym forum (polecam). Na temat modecomów zresztą też... (też polecam poczytać).

16:9 i 16:10 to po prostu proporcje ekranu, nie wiem jaką ramkę masz na myśli - tą na ekranie przy ogląaniu filmów? Myślę, że ona będzie widoczna jedynie przy formacie 4:3. Poza tym jednak filmy najlepiej się ogląda na 10", ale wtedy jesteś skazany na budżetowce w tej cenie, za stówkę więcej może coś sensownego 8" się znajdzie.
jacek111

Re: Tani tablet do filmów max. 400zł

Postprzez tabletradar » 20 Lip 2014, o 18:56

Ja bym się tak nie bał chińskich tabletów sprzedawanych pod polskimi brendami, Na tabletradar.pl znajdziesz kilkanaście testów takich tabletów i powiem ci że z żadnym nie miałem problemów. Ponadto kupując u polskiego producenta otrzymujesz dwuletnią gwarancję tak że nie musisz obawiać się że się zepsuje, a po dwóch latach przy tym tempie rozwoju to nawet Aple czy samsung za prawie trzy tysiące za dwa lata będzie przestarzały i będzie się nadawał do wymiany. Przy wyborze patrz na cenę i czy wystarcza do obecnych twoich potrzeb,
tabletradar

Postprzez Savava » 20 Lip 2014, o 19:48

Patrzyłem na testy tabletów i z tego co piszą najlepszy pod względem jakości obrazu jest tablet Asus Memo Pad 7 ,a jak wiadomo będzie mi on służył głównie do oglądania filmów. Dostępny jest w sklepach za 400zł. Co o nim Sądzicie?
Savava

Postprzez jacek111 » 21 Lip 2014, o 15:16

@tabletradar ok, ale mniejsza żywotność sprzętu to tylko jedna z cech, które najczęściej mają tablety budżetowe. Często się zdarza też przecież, że wi-fi działo słabo (gubi sygnał, słąby zasięg w ogóle itp), bateria z reguły trzeyma krócej niż w asusach, dellach itp, generalnie widoczna gorsza jakość wykonania... Nie mówię, żę nie ma wyjątków, ale jeśli w tej cenie da się kupić markowy sprzęt, który spełnia wymagania kupującego, to nie widzę powodu, żeby ryzykować modecomem czy gocleverem. btw jak długo testujecie te tablety? Nie mówię, że Wasze testy są złe, ale na pewno nie jesteście w stanie używać jednego sprzętu regularnie przez kilka miesięcy, a niektóre "bugi" mogą wyjść dopiero po takim czasie.

@Savava Ten memo pad 7 to najtańsza opcja z urządzeń, pod szyldem dobrej marki. Zdaje się, zę faktycznie memo pad ma lepszy ekran od Della, aczkolwiek ten drugi jest wydajniejszy, więc jeśli interesowałyb Cię jeszcze np gry, to wtedy brałbym della.
jacek111

Re: Tani tablet do filmów max. 400zł

Postprzez Marcin Bąbelek » 21 Lip 2014, o 15:59

Savava napisał(a):Asus Memo Pad 7 ,a jak wiadomo będzie mi on służył głównie do oglądania filmów.

Jest ok, zwłąszczza w tej cenie. Ale pamietaj, ze to 7 cali, do filmów do jendak jakieś 10 by się przydało. No chyba, zę chcesz go podłaczyć pod tv, ale wtedy cała rozkmina traci sens :D Alternatywa moim zdaniem jest jeszcze traka, że kupisz jakiegoś większego chińczyka z przyzwoitym ekranem. Pytanie jeszcze gdzie masz zamiar oglądać te filmy, bo jak w pociągu to bateria w takim chinolu może paść po dwóch h. Natomiast w domu to zawsze sobie można podładować.
Marcin Bąbelek

Postprzez Savava » 22 Lip 2014, o 08:57

Używać go będę głównie w samochodzie bądź domu, także nie ma problemu z baterią. Patrzyłem na 10" ekran i jednak jest on dla mnie za duży, a zależy mi też na jakiejś mobilności.
Savava

Następna

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 11 gości