Tani tablet

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Tani tablet

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 23 Paź 2012, o 13:30

Cześć,
Rynek komputerowy tabletów jest w tym momencie podzielony na tzw. segmenty. W zasadzie są to trzy segmenty: A, B i C.
Klasa najwyższa, czyli Samsung, iPad, Asus. Klasa średnia, czyli Kiano, Overmax, Shiru Shogun, Yarvik, Goclever. i trzeci segment, który oferuje tablety po 300-400zł, jak np. Manta.
I nagle okazuje się, że klasa A chce zagarnąć sporą część rynku B. Co robi? Oczywiście obniża ceny. :kijemgrozi: O co w tym obniżaniu cen chodzi? Przeczytaj nasz artykuł na blogu.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

do 700 zł

Postprzez kamila » 8 Lis 2012, o 11:40

przymierzam się do zakupu Tabletu do 700 zł. Jaki byś mógł mi polecić?
kamila

Warto spojrzeć na specyfikację

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Lis 2012, o 16:54

Kamilo,
Nie chciałbym tutaj wychwalać jednych marek tabletów, a tym samym deprecjonować inne. Wystarczy wejść na Allegro i wpisać zakres cenowy. Spisać modele, i poczytać opinie w necie na ich temat.
Ludzie oszaleli na punkcie tabletów jako takich, a parę miesięcy później oszaleli również na punkcie ich cen (oczywiście co niektórych marek).
"Wow, w Biedronce pojawił się tablet za 299zł, no to hajda kupujemy" !! :happy:

Tylko czy ktoś się zastanowił nad tym, co to jest? Jaka jest jakość tego produktu? Jeśli ktoś chce oddać tablet do zabawy dzieciom, to jak najbardziej. Ale jeśli chce mieć porządny sprzęt, działający, to nie tędy droga.
W tym momencie nie namawiam Cię do kupowania iPada, bo tu trzeba mieć głęboką kieszeń. Ale jest kilka modeli już za ciut poniżej 1000zł naprawdę wartych uwagi. Nie będę tutaj reklamował tego, którego sam używam, bo nie o to chodzi.
Natomiast zachęcam Cie - do poczekania jeszcze chwili - dozbierania 2,3 stówek i kupienia czegoś fajnego. Co będzie Ci służyło.
Do tysiąca zł:
Archos (niektóre modele)
GoClever
Yarvik
Overmax
Kiano
Shiru Shogun
Tracer
Pentagram
Prestigio

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

ile za jablko?

Postprzez panlysy » 8 Lis 2012, o 19:21

Czy różnica w cenie pomiędzy tabletami wspomnianych firm w cenie około tysiąca złotych a np iPadem 3 jest proporcjonalna do różnicy w specyfikacji tego sprzętu?Ile dopłacamy za logo na obudowie?
panlysy

Apple może się kiedyś bać

Postprzez Geronimusek » 8 Lis 2012, o 22:43

Hej,
Sorki, że się wepchnę w dyskusję :sorry: ( pytanie kierowane do Admina), ale wydaje mi się, że za logo na obudowie sporo się dopłaca.
Poza tym kilkaset złotych dopłacasz za solidność wykonania. Tablety znanych marek ( a także inne gadżety) teoretycznie powinny być mniej awaryjne.
I jeszcze jedno - firma Apple uważa swój system operacyjny za lepszy od androida, za bardziej niezawodny. Dlatego każe za niego tyle płacić.
Jeżeli za jakiś czas tablety tzw. budżetowe dopracują jakość ( słyszałem, że np. Kiano naprawdę się stara) to iPad może mieć początek swoich problemów. Myślę tutaj o Polsce i Europie, bo wiadomo że Stany to inna bajka. Tam kochają Apple.
Geronimusek

Tylko klasa A

Postprzez maniak » 27 Mar 2013, o 14:21

Nigdy nie kupiłem żadnego tabletu z segmentu B. Tylko i wyłącznie w moich rękach znajdywali się producenci jak Apple, Samsung i Assus. Nie polecam tańszych.
maniak

Tylko klasa A

Postprzez maniak » 27 Mar 2013, o 14:21

Nigdy nie kupiłem żadnego tabletu z segmentu B. Tylko i wyłącznie w moich rękach znajdywali się producenci jak Apple, Samsung i Assus. Nie polecam tańszych.
maniak

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 13 gości