[10''][Office, Internet][Klawiatura][Ok. 1500 zł]

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

[10''][Office, Internet][Klawiatura][Ok. 1500 zł]

Postprzez pryczu » 11 Lut 2015, o 22:11

Witam,

chciałbym kupić tablet z klawiaturą. Główne zastosowanie: aplikacje biurowe i internet, być może filmy. Zależy mi przede wszystkim na tym żeby pogodzić właściwości typowe dla tabletu (dla rozrywki) z właściwościami notebooka (dla pracy). Stąd pomysł z hybrydą.

Pod względem parametrów chciałbym aby tablet był przede wszystkim szybki, wydajny i miał możliwie dobry ekran. Jeżeli chodzi o system to raczej Windows 8, z uwagi na Office'a.

Po przejrzeniu tematów wiem już, że pewnie pierwsze co się nasuwa, to Asus T100TA. No i szczerze mówiąc nie mam nic przeciwko temu modelowi, recenzje i opinie ma w większości pozytywne, cena mi odpowiada.

Zastanawiam się tylko czy T100TA nie jest już trochę przystarym tabletem. Premierę miał w końcu już jakiś czas temu. Chciałbym więc zapytać czy warto nadal kupować T100TA, czy też może pojawiła się jakaś inna ciekawa hybryda w ostatnim czasie? A może w ogóle najlepiej brać sam tablet i osobno dokupić klawiaturę?
pryczu

Do: [10''][Office, Internet][Klawiatura][Ok. 1500 zł]

Postprzez benkp » 12 Lut 2015, o 09:18

Asus to świetna opcja. Może nie jest to taki nowy model ale oferuje dobrą jakość w stosunku do ceny. Sam proponowałbym jeszcze zastanowić się nad Lenovo Yoga 2 z windowsem: http://najtaniej.co/produkt/tablety/len ... ows-8.html . Trochę droższa opcja ale można znaleźć taniej na aukcjach albo zastanowić się nad używanym. Sam tablet oferuje niezłe parametry. Wyświetlacz bardzo dobrej jakości Full Hd. Oryginalna klawiatura jest trochę droga ale bez problemu można znaleźć zamienniki.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez GrimPiece » 12 Lut 2015, o 21:46

Z typowych hybryd to Lenovo Miix 2 jest udanym tabletem. Nowszy od Asusa, ale powiedziałbym, że konkurencyjny. Moim zdaniem na wiek sprzętu nie co tak bardzo patrzeć. Nowe tablety wychodzą stosunkowo często, więc nawet modele, które wydają się stosunkowo stare, jeszcze tkaie stare nie są. Nie pojawiły się jkaieś przełomowe technologie w ciągu ostatniego roku, dwóch.
GrimPiece

Postprzez pryczu » 12 Lut 2015, o 22:37

Ta Yoga wygląda ciekawie, choć zastanawiam się czemu wersja z Win8 (ok. 1700 zł) jest tak droższa od wersji z Androidem (ok. 1200 zł).

Widzę, że w niektórych zestawach Yoga proponowana jest już z klawiaturą AccuType, np. tu http://www.komputronik.pl/product/250998/Elektronika/Komputery/Lenovo_Yoga_Tablet_2_1051L_LTE_59_429213_os%C5%82ona_z_klawiatur%C4%85.html

W porządku jest ta klawiatura?
pryczu

Postprzez jacek111 » 13 Lut 2015, o 18:17

accutype to jest standardowa klawiatura jaką lenovo teraz daje do laptopów i tabletów. Jest ok. Choć na wszelki wypadek sparwdź dokłądnie czy w tym modeu co Cię interesuje jest układ klawiszy taki jak chcesz, Acer miał kiedyś wpadkę i nie dał prawego alta w klawiaturze przez co polskie znaki ni wchodziły. O Lenovo nie słyszałem takich pogłosek - ale tak ostrzegam na wszelki wypadek, zawsze lepiej się upewnić ;)

Rozwiazanie zagadki z ceną jest takie, że Android to darmowy system, a za licencję Windowsa Lenovo musiało zapłacić ;) w dodatku wersja androidem ma 3g a windows jest bez 3g.
jacek111

Postprzez pryczu » 15 Lut 2015, o 17:19

Chyba też pojemność dysku jest większa o 16GB.

Czy biorąc pod uwagę pułap cenowy 1700 zł Yoga 2 to nadal najlepsza opcja jeśli chodzi o tablet z klawiaturą i Win8?
pryczu

Postprzez GrimPiece » 16 Lut 2015, o 14:28

W sumie o Acer Aspire Switch - nikt o nim nie wspominał. Tyle że wersja poniżej 1700 jest chyba tylk oz androidem. Za to jest jeszcze aspire p3, który jest na windowsie - generalnie świetny sprzęt, ale jeszcze stówkę byś musiał dołożyć.

Hmm.. miałeś na myśli Lenovo miix 2 czy lenovo Yoga? Miix jest od razu z klawiaturą a Yoga nie, ale pewnie można dokupić. Jeśli Yoga to zawsze możesz dopłacić do wersji FHD. Miix nie wiem czy jest w dwóch wersjach co do ekranu.
GrimPiece

Postprzez pryczu » 18 Lut 2015, o 21:22

Z uwagi na sporą różnicę cenię skłaniam się jednak do Yoga 2 z Androidem, a nie z Windowsem.

Chciałbym jednak kupić tablet od razu z klawiaturą. Ale najlepiej taką jaka jest dołączana do wersji z Win8, czyli na zatrzaski, a nie taką "podłączaną" przez etui, jak np. tu:
http://allegro.pl/klawiatura-bluetooth-etui-lenovo-yoga2-1050l-f-24h-i4927586157.html

Wiecie czy można kupić taką zatrzaskową klawiaturę do wersji z Androidem i gdzie?

W internecie zadziwiająco mało ofert takich klawiatur. Taka, o którą mi chodzi jest chyba tu: http://www.euro.com.pl/akcesoria-do-ipada-i-tabletow-multimedialnych/lenovo-yoga-10-bluetooth-keyboard-cover-czarny.bhtml Ale cena powala i zbliży mi całość do wersji z Win8.
pryczu

Postprzez jacek111 » 19 Lut 2015, o 22:12

niestety dedykowane klawiatury często są takie drogie, więc prawdopodobnie nie ma innej opcji w tym temacie. Pytanie czy warto unikać innej klawiatury i etui - bo takie czy inne euti i tak będziesz musiał sobie sprawić. No chyba że lubisz żyć niebezpiecznie ;) ;)

Inna sprawa, cz yoga dobrze leży w tkaich etui, do których klawiatura pasuje.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości