TREKSTOR Volks-Tablet 10.1 16 GB Czy Warto?

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Postprzez SimonZGR » 22 Lut 2014, o 17:58

Cześć jestem nowy na tym forum. I tutaj moje pytanie czy ten tablet TREKSTOR Volks-Tablet 10.1 16 GB jest warty uwagi?
Parametry przyzwoite, ale czy ktoś z was miał może go w rękach i testował? Na internecie bardzo mało o nim znalazłem, a jak już coś było to po niemiecku.
Tablet za niecałe 800zł w niemieckim media-markcie:
Jego dane:
Procesor - 4x1.6 Cortex A9 Quad-Core
Ram - 2GB DDR3
Matryca - 10.1 calla 10-cio punktowy multi touch IPS o rozdzielczości 1.366 x 768
Karta Graficzna - ARM Mali-400 MP4, 533 MHz (na kartach graficznych w tabletach w ogóle się nie znam)
Parametry myślę, że są naprawdę obiecujące, ale nie wiem czy te podzespoły są wspierane przez aplikację z androida np. Skype
Głównie tablet ten potrzebny mi jest do oglądania filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu itp. Wiem, że mogę podłączyć ten tablet do Tv i oglądać filmy tak jak dotychczas robiłem to za pomocą laptopa, ale to już leciwy sprzęt (jednak nadal go bardzo chwale Asus F5V).
To chyba wszystko :) Pozdrawiam :)
SimonZGR

Postprzez marcus » 22 Lut 2014, o 19:32

Cześć SimonZGR, Tabletu niestety w rękach nie miałem, ale z tego co piszesz, to wynika, że to taki typ szybkiego budżetowca;) czyli pewnie można się spodziewac, że będzie działał całkiem sprawnie, ale mniej wydajnie niż tablety o podobnej specyfikacji Samsunga czy Asusa, trochę pewnie obudowa potrzeszczy, jakieś tam gniazdo będzie troszkę luźnawe itp;)

To oczywiście tylko spekulacje, w każdym razie do takich zastosowań, jak wypisałeś, to powinien bez problemu wystarczyć. Poza tym, jeśli nie będizesz mógł znaleźć opinii osób, które już użytkowały ten model, to proponuję, żebyś zastanowił się nad kupnem urządzenia innych marek z tego segmentu, co do których jest więcej opinii w necie i choćby na tym forum, np. Shiru czy GoClevery o podobnej charakterystyce. Jakość będzie podobna a wiesz co kupujesz i łatwiej będzie znaleźć porady ,gdy coś nie będzie działać prawidłowo.
marcus

Postprzez SimonZGR » 3 Mar 2014, o 02:17

Dzięki za pomoc i w sumie już kupiłem :-) Musze przyznać, że jest trochę duży, ale o to chodziło. Filmy ogląda się rewelacyjnie. Czyta pendriwy bez problemu, a nawet myszke i klawiaturę bez przewodową więc całkowicie zastąpił mi mojego laptopa. Mam tylko problem z torrentami, bo czasem gdy się coś sciąga to strasznie się wszystko zacina. Rozwiązałem ten problem aplikacją Vuze właśnie do torrentów, więc jestem w 100% zadowolony i polecam go innym przyszłym nabywcą. Pozdrawiam :-)
SimonZGR

Postprzez Marcin Bąbelek » 4 Mar 2014, o 00:15

Cześć, jak widać czasem takie "ryzyko" się opłaca. Ostatecznie ktoś też musiał kupić pierwsze Shiru i GoClevery, żebyśmy poznali opinie;) I w tej kwestii mam do Ciebie prośbę: jak już nacieszysz się nowym nabytkiem i znajdziesz 5 minut, możesz opisać swoje wrażenia - wady, zalety itp. w dziale forum: http://tabletoid.pl/forum/pochwal-sie/ ?

Cieszę się, że już co nieco napisałeś, ale im więcej tym lepiej. Kolejni potencjalni nabywcy będą mogli dowiedzieć się czegoś, jeśli będą szukać odpowiedzi na to samo pytanie, co Ty parę dni temu;) z góry dzięki!
Marcin Bąbelek

Postprzez marcus » 4 Mar 2014, o 00:19

@SimonZGR no to gratuluję zakupu:) oby Ci służył jak najdłużej. A tak z ciekawości - jaką wersję językową Androida masz na nim?
marcus

Postprzez SimonZGR » 5 Mar 2014, o 21:10

@Marcin Babelek
Oczywiscie opisze wszystko :) Jak narazie po podlaczeniu klawiatury i myszki Logitecha dziala ladnie, ale brakuje polskich znakow, jednak na zwyklej ekranowej klawiaturze tego problemu nie ma:) Na dodatek podlaczylem huba usb razem z pendrivem i tez dziala wysmienicie, bede jeszcze w najblizszym czasie wyciagal z niego co sie da i sprawdzal jak sobie radzi z roznym sprzetem.
@marcus
Kupilem go w niemczech i jezyk niemiecki byl ustawiony domyslnie, ale w opcjach byl polski i tylko chyba dwie opcje ktorych normalny uzytkowinik nie uzywa sa po angielsku, a tak cala reszta normalnie po polsku. Klawiatura ekranowa rowniez jest z polskimi znakami.

Na dniach opisze wszystkie moje testy, wady i zalety. Pozdrawiam
SimonZGR

Postprzez Marcin Bąbelek » 5 Mar 2014, o 21:48

@SimonZGR ok, to świetnie w takim razie czekamy z niecierpliwością na kompletną recenzję:) Co do urządzeń, to ciekawe czy dysk zewnętrzny da się do niego podłączyć (przez huba pewnie nie, ale pytanie czy bezpośrednio będzie działać) i jak współpracuje z modemami 3G - choć oczywiście wiele zależy od konkretnego modemu. Ale tak czy inaczej, jeśli masz jakiś modemik to będę wdzięczny za info czy działa i z jakim:)
Marcin Bąbelek

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości