Wybór tablet

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

Wybór tablet

Postprzez Lisior » 1 Lis 2014, o 20:16

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym zakupić tablet. Mianowicie interesuje mnie tablet głównie do multimediów filmów, ( gier) no i sprawie działającym systemem. Zastanawiałem się nad Asusem Nexus 7 II albo nad Dell Venue 8 Pro. Z tym, ze Dell ma windowsa 8.1 jak to jest czy mogę normalnie instalować na nim gry/ programy z PC nawet te bardziej wymagające typu Skyrim, czy GTA 4 ( tak tak, widziałem na yt jak właśnie ktoś odpalał te gry na tym tablecie, ale nie do końca w to wierzę) a może polecacie mi inny tablet? Liczę, że odpowiecie na moje pytania. Pozdrawiam.
Lisior

Do: Wybór tablet

Postprzez GrimPiece » 3 Lis 2014, o 15:18

Na windowsie 8 na tablecie generalnie może instalować takie samo oprogramowanei jak na kompie, więc zainstalować zainstlujesz, pytanie jak to będzie chodzić. Być może na niższych detalach, bez antyaliasingu itp. jakoś pójdzie na w miarę sensownych fpsach.

Ale generalnie do gier najlepoiej sparwdzi się shield od nvidii, na którym możesz korzystać z chmury nvidii do przetwarzania grafiki, więc generalnie odpalisz wszystko ;) podobnie możesz sobie robić streaming z nowych gforców jeśli takowy posiadasz. Chyba że już słyszałeś o shieldzie i z jakiś powodów Ci nie odpowiada, bo w sumie modele, które wymieniłeś też są bardzo ok do gier czy filmów więc podejrzewam, że się orientujesz w temacie ;)
GrimPiece

Postprzez Raffii » 4 Lis 2014, o 10:43

Karty graficzne instalowane w tabletach z pewnością nie uciągną tak wymagających gier.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez Marcin Bąbelek » 4 Lis 2014, o 12:24

@Raffii Na większości tabletów w takie gry się nie pogra, ale choćby na Dell Venue 8 Pro chodzą zaskakująco dobrze całkiem niezłe gierki. Poprzeglądaj sobie testy w necie.

Ja widziałem jak ludzie odpalali Elder Scrolls Oblivion, WoW, Left 4 Dead. Czy akurat (nowszy) Skyrim albo GTA IV pójdą to nie wiem. Generalnei sporo jest tych testów / gameplayów necie na Venue 8 Pro, więc raczej nie jest to ściema.

Poza tym na wspomnianym wyżej shieldzie można strumieniować gry z peceta, więc właściwie możesz zagrać we wszystko. Przynajmneij dopóki jesteś w domu i masz geforce gtx 650 w kompie. Poza tym przy dobrym wi-fi nawet bez geforce możesz pograć w parę dobrych tytułów, np. Street Figher IV. Wiedźmin II czy Saint Row III - właśnie na shieldzie, bo nvidia daje też opcję strumieniowania z ich serwerów, ale to tylko dla wybranych tytułów (jak na razie, nie wiem w jakim kierunku ma się to rozwinąć).
Marcin Bąbelek

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości