xperia Z4, Galaxy S2, Yoga tab 2 lub inny

- co warto kupić? jaką markę wybrać? tutaj szukaj informacji, jeśli jesteś na kupnie tabletu

xperia Z4, Galaxy S2, Yoga tab 2 lub inny

Postprzez Lelesiu » 30 Cze 2016, o 13:07

Jest to mój pierwszy temat na forum więc oficjalnie witam wszystkich :)

Jak można wywnioskować z tematu zastanawiam się nad kupnem jednego z tych tabletów, ale inne alternatywy również chętnie rozpatrzę.
Pytanie do was - co byście polecili. Planuje wydać na tablet do 2000zł. Ma być on używany głównie do:
- przeglądania internetu, youtuba
- oglądania filmów (zazwyczaj w samochodzie przez dziecko, dlatego zależy mi na dostatecznych głośnikach)
- robienia zdjęć (dlatego bardzo zalezy mi na fajnym aparacie)
- LTE :) internet mam mieć zawsze i wszędzie
- minimum 10"

Alternatywnie tablet ma mi poniekąd zastąpić laptop dlatego też chce go używać do:

- sporządzania podstawowych dokumentów (tutaj pytanie czy android zapewni mi podstawowy pakiet biurowy, czy iść w windows czy brać pod uwagę ios).
- port hdmi byłby mile widziany żeby się podpiąć do telewizora.
- Jeśli chodzi o gry - tutaj nie mam wysokich wymagań
- dłużej niż 5h pracy bez ładowania

Która firma zapewni ewentualny najlkepszy serwis? Jaki tablet starczy na dłużej niż rok?

Chciałbym, żeby ktoś bardziej zaznajomiony z tematem tabletów podpowiedział co wybrać. Czy przy moich wymaganiach iść w 8 rdzeniowe procesory, które w przypadku Z4 podobno bardzo się grzeją, czy starczy dwu rdzeniowy ipad air? Czy przy ekranie 4:3 który ma galaxy dobrze się ogląda filmy?

Tak jak pisałem na początku wymienione w temacie tablety nie są ostateczną opcją dlatego chętnie popatrze na ine firmy :) z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i odpowiedzi. Pozdrawiam i czekam.
Lelesiu

Do: xperia Z4, Galaxy S2, Yoga tab 2 lub inny

Postprzez jacek111 » 5 Lip 2016, o 18:58

Dłużej niż na rok starczy Ci każdy tablet w miarę porządnej marki w takiej cenie jak podałeś. Grunt, żeby nie kupować "chińczyków" takich, jak Kiano, Prestigio itp. (oczywiście one są dość tanie i czasem trafiają się dobre modele - ale jesli chodzi o żywotność to jest ryzyko).

Do filmów lepsze są proporcje 16:9 niż 4:3. Ta ostatnia bardziej do czytania i przeglądania www. Jeśli będziesz dużo pracować z dokumentami też się możę przydać.

Długość na baterii zależy oczywiście od sposobu wykorzytania, ale kilka godzin bez ładowania nawet na dużym obciązeniu na pewno wytrzyma Yoga.
jacek111

Wróć do Jaki tablet kupić?

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot], Google [Bot] oraz 1 gość