Jaką kamerę lub mikrofon wybrać ?

- technikalia związane z kamerami video, aparatami i mikrofonami w tabletach

Postprzez tmig » 16 Lis 2012, o 22:07

Witam :)

Lubię podczas rozmowy na komunikatorach widzieć i słyszeć rozmówcę.
Jaki sprzęt pasujący do tabletów polecacie ? Mam na myśli oczywiście mikrofon i kamerę.

pozdrawiam tmig

p.s Oczywiście ten z tańszej oferty
tmig

Kamera w tablecie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 16 Lis 2012, o 23:47

Hej Tomasz,
Większość tabletów - a przynajmniej tablet kiano pro 10 - ma wbudowaną kamerkę przednią. Czyli na obudowie jest oko kamerki. A to oznacza, że nie trzeba nic dokupować i zakładać na tablet, żeby rozmawiać przez Skype i widzieć swojego rozmówcę.
Ponadto tablet ma jeszcze kamerkę / aparat z tyłu obudowy, który służy do robienia zdjęć / nagrywania. Tak jak w zwykłej komórce z aparatem. :happy:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Kiano ma dwie kamerki

Postprzez macarena_1983 » 18 Lis 2012, o 00:27

Cześć
Mój pro dual 10 ma dwie kamerki: z przodu do videokonferencji , no i z tyłu do nagrywania świata.
Niestety nie jest to na razie takim standardem. Zdarzają się tablety . nawet znanych firm , które nie mają jednej lub drugiej kamery,
macarena_1983

kamery

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:19

Kamerka przednia nigdy nie da idealnego obrazu, niestety. Producenci wolą skupić uwagę na kamerze przedniej (zwaną podstawową) ;)
jacek017

@autor

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 02:35

Autorze tematu, pomyśl o zakupie tabletu z wbudowanym mikrofonem i kamerą to powinno zmniejszyć całkowite koszta.
kristoffer

Postprzez kamilubosz » 26 Cze 2014, o 10:43

Ja właśnie poluje na niedrogą kamerkę, tak aby nadawała się do nagrywania szkoleń i konferencji.
kamilubosz

Miejscowość: Gdynia

Postprzez jacek111 » 26 Cze 2014, o 14:52

wątek trochę stary, ale popieram, że warto pod tym względem pomysłeć także o tabletach lub trelefonach - tyle że jedynie tych z górnej półki. Sprzęty do ok 1000 zł niestety mają z reguły beznajdziejną jakość wideo i zdjęć. Nie mówiąć już o tych naprawdę tanich... Jeśli chcesz mieć dobre filmy a do zakupu tableta się nie przymierzasz, to jakiś kompaktowy Nikon czy Canon będize lepszą opcją.
jacek111

Do: Jaką kamerę lub mikrofon wybrać ?

Postprzez tritimi » 3 Mar 2015, o 13:41

Jest multum rozwiązań lecz czasami dobrze jest wydać trochę więcej pieniędzy. Ja zakupiłem ostatnio kamery do monitoringu domu opartego na systemie Astim i lada moment będzie to działać.
tritimi

Postprzez maniekk166 » 25 Mar 2015, o 15:47

Polecam wybrać jakiś model od producenta creative. Sam używałem takiej kamery na własny użytek i idealnie spełniała wszystkie wymagania. Trzeba zwrócić ile klatek na sekunde ma dany model, bo to jest ważne dla płynności obrazu.
maniekk166

Postprzez Baaartek » 15 Kwi 2015, o 00:48

Powiem, że większość urządzeń powyżej 2 megapixeli zapewnia już dobry obraz poprzez np skype.
Baaartek

Następna

Wróć do Kamera, aparat, mikrofon

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość