host USB org i podłączanie usb

- każdy tablet ma wbudowaną pamięć, jednak warto rozszerzyć ją o kolejne GB

Postprzez irmii » 2 Maj 2014, o 21:25

Witam
Mój tablet zwariował jak podłączylam do niego 16gb sticka.najpierw ładnie go odczytał a potem pojawił się komunikat ze wyjęto pamięć USB i tablet sam się wyłączył. Mam lenovo s5000 i zwykły host USB z marketu za 10zl.
Czy ktoś może wiedzieć skąd problemy z czytaniem z pamięci USB ?
irmii

Postprzez Jan Bielski » 2 Maj 2014, o 22:29

Dziwne, bo ja miałem ten sam problem. Długo nie mogłem sobie z tym poradzić, i nagle ... samo się ustabilizowało. Tak po prostu, podłączyłem i działało stabilnie i działa do dziś. Może U Ciebie to też kłopoty przejściowe ?
Jan Bielski

Postprzez jacek111 » 3 Maj 2014, o 19:33

Trudno powiedzieć, zwłaszcza, że na początku działało. Może spróbuj sformatować pamięć USB i zmienić system plików? To jedyne co mi przychodzi do głowy, bo rozumiem, że w innych urządzeniach działa bez problemu.
jacek111

Do: host USB org i podłączanie usb

Postprzez GrimPiece » 11 Paź 2014, o 19:48

Możliwe, że ten tablet po prsotu ma USB bez OTG, a wtedy niestety za wiele nie zdziałasz. Oczywiście pamiętaj, ze pliki można przeslać jeszcze przez buetootha albo taką czy inną chmurę.
GrimPiece

Problem z pen-drive w tablecie Lenovo S5000

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 24 Paź 2014, o 22:12

GrimPiece napisał(a):Możliwe, że ten tablet po prsotu ma USB bez OTG, a wtedy niestety za wiele nie zdziałasz.

Koleżanka napisała, że chwilę działał, więc na 100% ma OTG. Zresztą chodzi o tablet Lenovo S5000, a on posiada zasilanie portu USB, czyli OTG (możliwość podłączania urządzeń zewnętrznych).
Moje rady dla Irmii:
- sprawdź czy pen-drive jest w pełni sprawny podłączając go do innego urządzenia (np. laptopa);
- sformatuj pamięć przenośną;
- sprawdź działanie przejściówki micro USB -> USB podłączając przez nią do tabletu inne akcesorium, np. zwykłą myszkę na USB.
Jeśli powyższe działania dadzą wynik pozytywny (sprawna pamięć, świeżo sformatowana i w pełni działająca przejściówka USB), wróć do testów pena i adaptera USB w tablecie Lenovo. Być może był to przypadkowy błąd i już nie wróci. Być może adapter USB jest wadliwy (przerywa), choć to bardzo rzadki przypadek.
Ja stawiam na przypadek z tym odłączeniem USB.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Wróć do Karty pamięci, czytniki kart

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość