niewidoczna karta micro sd w tablecie Yarvik

- każdy tablet ma wbudowaną pamięć, jednak warto rozszerzyć ją o kolejne GB

niewidoczna karta micro sd w tablecie Yarvik

Postprzez 83saszka » 7 Kwi 2013, o 11:41

Witam i oczywiście proszę o dobrą radę:) Kupiłam Mamie w prezencie tablet Yarvik Zetta z Adroidem Ice Cream Sandwich, a ponieważ pamięć wewnętrzna jest nie za duża, dokupiłam kartę micro sd (niestety no name) 64 GB (aaaa... wiem, trzeba było o tym poczytać...ale- jak to kobieta- ferwor zakupów) W każdym razie 100 zł wydane i zonk jak stodoła, bo tablet nie widzi karty... Laptop i owszem, ale Yarvik po włożeniu zgłasza tylko, że załadowano nośnik, i nic więcej... czy da się coś zrobić, czy też muszę kupić drugą? Dziękuję za litościwą pomoc i pozdrawiam serdecznie!
83saszka

Może nie czytać 64GB...

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 7 Kwi 2013, o 22:53

Hej,
Jest bardzo prawdopodobne, że Twój model tabletu nie jest przystosowany do odczytu tak dużych kart micro SD. Nie mogłem nigdzie niestety znaleźć informacji na ten temat. Bardzo często tablety budżetowe - a takim jest marka Yarvik - pozwalają na odczyt kart micro SD do 32 GB. To może- choć nie musi - być przyczyną tego, że nie tablet karty nie widzi.
Tutaj musisz znaleźć taką informację. Jeśli moje przypuszczenia się potwierdzą, wówczas będziesz musiała dokupić kartę SD o mniejszej pojemności.
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

po partycji widzi, ale nie eksploruje

Postprzez 83saszka » 8 Kwi 2013, o 07:11

Jak się okazało, nie obsługuje, ale poradziłam obie, robiąc partycję karty i teraz w pamięci w systemie mam dodatkowe 31 GB, ale w Eksploratorze dalej brak folderów z karty:(
Kiedy natomiast podłączam taba kablem do laptopa, karta sd figuruje, jako oddzielny dysk. Jak mogę uzyskać dostęp do niej (oczywiście z poziomu taba)??
83saszka

Przekombinowane..?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Kwi 2013, o 21:26

No to teraz powstał dziwny układ, nie wiem czy nie przekombinowane. Czegoś takiego nie robiłem nigdy, żeby dzielić kartę micro SD na partycje. Wiadomo natomiast, że zasoby z karty muszą być widoczne w eksploratorze. Jeśli tak nie jest, to kiszka. Na teraz nie wiem, jak to obejść. Ale z ciekawości szukam. Jak coś znajdę dam znać. :nazolwiu:
Na czym polega gwarancja door-to-door? To bardzo wygodne rozwiązanie, w przypadku ewentualnej usterki naszego urządzenia.
Katalog stron internetowych może być źródłem ciekawych informacji o tabletach .
Awatar użytkownika

partycja pomogła:)

Postprzez 83saszka » 10 Kwi 2013, o 22:41

Dla zainteresowanych- przy zbyt dużej karcie sd wystarczy podzielić ją na partycje, a potem uważniej, niż ja, czytać nazwy folderów- oczywiście odnalazła się zgubiona lokalizacja, tyle że miała dziwną nazwę, dlatego dopiero po czasie... Pozdrawiam i dziekuję za pomoc! :sorry:
83saszka

dzięki za info

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Kwi 2013, o 21:30

Dzięki za wyjaśnienie problemu. Jak się okazuje - powoli gromadzimy na naszym forum informacje typu " jak obejść coś naokoło". I bardzo dobrze, bo jak nie skutkują tradycyjne procedury... to nie ma wyjścia.
Z pewnością ktoś skorzysta z Twojego rozwiązania, thx :brawo:
Co to jest Sieć Aero2? Czy bezpłatny dostęp do Internetu, to fikcja? A jeżeli jest to już możliwe, to na jakich warunkach? Warto się tego dowiedzieć!
W końcu pojawił się na rynku tablet Kiano Core 10.1 Dual z 3G . Dlaczego ludzie tak długo czekali na urządzenie z wbudowanym modemem? Czy warto dołożyć 100 złotych i kupić Cora?
Awatar użytkownika

Wróć do Karty pamięci, czytniki kart

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość