zbyt pojemna karta microSD?

- każdy tablet ma wbudowaną pamięć, jednak warto rozszerzyć ją o kolejne GB

Postprzez GrimPiece » 26 Kwi 2014, o 16:18

Witam,

ktoś się orientuje może jak to jest ze "zbyt pojemnymi" kartami na dany tablet? Chodzi mi o to, że niektóre tablety mają w specyfikacji, ze obsługują karty microSD do 32 GB. Co się stanie kiedy do takiego tabletu zaaplikuję kartę 64 GB? W ogóle nie będzie jej widział? Część plików będize niedostępna? Czy wszystko będzie ok, bo to np. stare dane w specyfikacji?

Jednocześnie chyba nie powinno być problemów z obsługą większej karty przez czytnik kart podłaczony do USB? Zakładając, że sam czytnik obsługuje karty o określonej pojemności?
GrimPiece

Postprzez marcus » 30 Kwi 2014, o 20:51

Karta może nie działać jeśli będzie miała niewłasćiwy format plików. Jak ją sformatujesz do fat32 - większosć tabletów obsługuje ten format, to powinna działać. I wówczas raczej będzie widać całe 64 GB choć tu nie mam pewności.
marcus

Postprzez Darek Pe » 2 Maj 2014, o 18:00

A jak się formatuje tę kartę w tablecie? Jest to jakoś szczególnie skomplikowane? Czy można ją sformatować na laptopie a potem w talbecie będzie działać?
Darek Pe

Postprzez marek06706 » 6 Maj 2014, o 14:35

64 gb po prostu tablet ci nie zauważy i żaden format nie pomoże.
marek06706

Postprzez marcus » 6 Maj 2014, o 21:46

tzn. ogólnie jak karty nie widzi to jest to czasem kwestia formatu. A jesli chodzi o pojemność to kojarzę wątki, gdzie ludzie widzieli w tablecie tylko część karty - być może to była właśnie kwestia tego ograniczenia. Aczkolwiek fakt, że chyba bardziej prawdopodobne że w ogóle jej nie odczyta.
marcus

Postprzez mistrz80 » 13 Maj 2014, o 11:38

Według mnie powinien zauważyć ale dlaczego nie widzi może Tablety jeszcze nie są przystosowane do większej Pamieci
mistrz80

Postprzez jacek111 » 13 Maj 2014, o 19:06

Ogólnie o tabletach jako takich to raczej trudno mówić, raczej konkretne modele nie są dostosowane do wielkosći karty. Częśto przecież w specyfikacji można zobaczyć frazę typu: slot na karty micro SD do 32 GB. Pytanie, co będzie jak wsadzisz większą? Nie testowałęm tego, ale moim zdaniem jest tak jak marek06706 mówi - po prostu nie będzie jej w ogóle widział.
jacek111

Postprzez jakubgrabowski » 11 Cze 2014, o 18:18

Szkoda że w tabletach jest taka mała pamięć.
jakubgrabowski

Postprzez KonradAlfa » 20 Cze 2014, o 07:09

Zawsze można powiększyć pamięć,niestety tylko trochę.
KonradAlfa

karta micro sd 64GB

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 25 Cze 2014, o 22:08

Jest jeszcze inna teoria na rozwiązanie tego problemu. Otóż , żeby tablet "zobaczył" więcej niż 32GB z karty 64GB należy tę kartę podzielić na 2 lub więcej partycji. Wówczas tablet radzi sobie z odczytem. Chociaż nie potwierdziłem tej informacji osobiście ale znalazłem na kilku forach branżowych. Ludzie podobno testowali i to działało. :dajekwiaty:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Karty pamięci, czytniki kart

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość