Klawiatura do tabletu

- tablet + klawiatura to już prawie netbook, myszka też często się przydaje - co warto kupić?

Klawiatura do tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 20 Paź 2012, o 22:01

Cześć,
Najpierw marzymy o tym, żeby kupić tablet. Tyle słyszeliśmy i czytaliśmy opinii o tym urządzeniu, że sami też chcemy go mieć na swoim biurku. Gdy już kupimy wymarzony tablet i trochę się nim nacieszymy - dochodzimy do pewnego wniosku. Że przecież przydały by się nam jakieś dodatkowe akcesoria do tego naszego tabletu. Na przykład klawiatura do tabletu. Dla niektórych przewodowa (przejściówka micro USB - USB), dla innych bezprzewodowa (na Bluetooth). Klawiatura, to obok pokrowca na tablet jedno z najbardziej pożądanych akcesoriów. Jeśli chcesz przeczytać ciekawe podsumowanie na temat akcesoriów do tabletu przejdź na nasz blog tabletoid. :sun:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

dylemat

Postprzez Sebastian Nowak » 23 Paź 2012, o 21:13

Klawiatura z pewnością ułatwia życie, ale powstaje dylemat:

Czy kupić klawiaturę z usb i ciągnąć ze sobą kabelek, czy na bluetooth, ale powstaje z kolei problem ładowania.
I co się dzieję jak muszę dłużej pracować na tablecie i bateria w klawiaturce się wyładuje?

Najlepszym rozwiązaniem jest pewnie klawiatura na bluetootha z kabelkiem na usb ;)
Sebastian Nowak

Bateria w klawiaturze do tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 24 Paź 2012, o 08:54

Cześć Seba,
Najlepszym rozwiązaniem jest pewnie klawiatura na bluetootha z kabelkiem na usb ;)

No dokładnie tak. Taka opcja jest najbardziej uniwersalna i niezawodna. W razie potrzeby przechodzisz z bluetooth na kabelek i po sprawie. Jest tutaj dobra wiadomość - otóż baterie w klawiaturach dosyć długo trzymają. Nawet kilka miesięcy! Natrafiłem na coś takiego jak Speedlink Libera - tutaj producent mówi o 5 miesiącach trzymania baterii w klawiaturze. Co trzeba by było oczywiście przetestować. :?:
Awatar użytkownika

USB

Postprzez Paweł Landzberg » 17 Lis 2012, o 16:24

A nie ma do tabletów klawiaturek na USB bezprzewodowych? No wiecie taki mikronadajnik usb.

Tak swoją drogą zastanawiam się czy jest sens dodatkowej klawiatury do tableta. To już lepiej przecież laptopa sobie kupić. Tablet moim zdaniem powinien być poręczny i mały, a ni z dodatkowymi jakimiś rzeczami, które trzeba taszczyć.
Awatar użytkownika
Paweł Landzberg

Po co klawiatura do tabletu?

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 17 Lis 2012, o 23:20

Hej Paweł,
Myślę podobnie jak Ty, czyli żeby tablet był taki , jaki jest bez dołączanych gadżetów. Właśnie po to ktoś wymyślił coś takiego, żeby nie trzeba było nic dołączać, tylko operować klawiaturą na ekranie.
Co nie znaczy, że nie można klawiatury podłączyć i sobie przetestować, jednak tylko na użytek domowy, na biurku.
Awatar użytkownika

Tablet bez klawiatury

Postprzez macarena_1983 » 19 Lis 2012, o 22:40

Hej, cześć
Na razie nie dokupiłam klawiatury do tabletu, i szczerze powiem, że mnie nie ciągnie do tego. Podobnie jak poprzednicy uważam, iż tablet ma być mobilny, czyli optymalny do przenoszenia. Klawiaturę mam w laptopie , i to mi wystarcza ( na razie).
Natomiast planuję, i to w niedługim czasie zakup pokrowca / etui do tabletu mojego. Bo to by się przydało na już. Trochę się boję, żeby mi to cacko nie wyślizgnęło się gdzieś, i nie upadło. :oops:
macarena_1983

No to się z Wami podrażnię

Postprzez housemaster » 22 Lis 2012, o 21:10

Kto powiedział, że nie potrzeba klawiatury nie myli się, klawiatura jest tylko przypadkowym dodatkiem.
Do tableta trzeba mieć jednak futerał. Oto on 10 cali - cena trochę ponad 100 PLN

Image
Awatar użytkownika
housemaster

Polskie znaki w klawiaturze do tabletu

Postprzez macarena_1983 » 14 Gru 2012, o 00:26

Housemaster,
Słyszałam, że na rynku polskim dostępne klawiatury nie obsługują polskich znaków? To lipa jest trochę, a nawet bardzo... :wisze:
Możesz coś wypowiedzieć się na ten temat? A może jest jakiś sposób, żeby jednak zrobić te polskie znaki?
macarena_1983

Znaki są w systemie

Postprzez housemaster » 15 Gru 2012, o 01:07

No cóż o ile mi wiadomo to polskie znaki, a raczej układ klawiatury jest zaprogramowany w komputerze (tu tablecie).
Niezależne od posiadanego klawisza, który podobnie podłączamy przez USB w PC, MAC, czy czymkolwiek innym, to włączone oprogramowanie jednostki głównej decyduje jaka kombinacja da nam "ę" i że to będzie "Alt+e".

W tym przypadku rozwiązania należy szukać u zielonego ludka zwanego Androidem i jestem pewien, że skoro ludek obsługuje polskie znaki na ekranie to i na klawiszu obsłuży.
Awatar użytkownika
housemaster

Klawiatura

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 28 Sty 2013, o 23:07

Paweł Landzberg napisał(a):A nie ma do tabletów klawiaturek na USB bezprzewodowych? No wiecie taki mikronadajnik usb.

Są klawiatury na Bluetooth - wygodne, bo bez kabli.

housemaster napisał(a):W tym przypadku rozwiązania należy szukać u zielonego ludka zwanego Androidem i jestem pewien, że skoro ludek obsługuje polskie znaki na ekranie to i na klawiszu obsłuży.

Obsłuży, ale nie domyślnie. Trzeba zainstalować zewnętrzną aplikację - do tego płatną (10 zł).
Jeśli szukasz pokrowca, to mam coś dla Ciebie: etui na tablet. Sprawdź to teraz. Mamy też inne rozmiary pokrowców na tablety. Zapraszamy.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Następna

Wróć do Klawiatury, myszki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość