Zniszczona końcówka od kabla

- tablet + klawiatura to już prawie netbook, myszka też często się przydaje - co warto kupić?

Postprzez Miokop » 3 Maj 2014, o 14:15

Ostatnio zakupiłem tableta firmy Overmax. Model to Quattor 7. Razem z nim kupione zostało etui z klawiaturą. Niestety po czasie krótkiego użytkowania i wyłączeniu tableta zostawiłem go z kablem od klawiatury włożonym w wejście i zamknąłem klapkę. Po otwarciu zauważyłem , że końcówka kabla od klawiatury jest wygięta i już wtedy pomyślałem że może nie czytać jej urządzenie. Potwierdziło się: tablet w ogóle jej nie czytał (widocznie włożyłem końcówkę do tableta i zamknąłem etui w ten sposób że się ona wygięła). I teraz stawiam pytanie: czy da się wymienić końcówkę , lub kawałek kabla bez uszkadzania obudowy klawiatury, oraz jeżeli się da ,to jak wykonać to w domu nie ponosząc zbyt dużych kosztów. Za okazaną pomoc z góry dziękuję.
:cash: :beer: :cash: :beer: :cash: :beer: :cash: :beer: :cash: :beer:
Miokop

Postprzez jacek111 » 3 Maj 2014, o 19:42

Nie wygląda to zbyt dobrze. Nie ma jakieś systemowego rozwiązania na zmianę końcówki/kabelka. Wiec jedyne co możesz zrobić to:
1. Kupujesz przejściówkę tego typu
http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu/przejsciowka-usb-micro-usb

2. Kombinujesz coś w ten deseń:
[/url]http://majsterkowo.pl/krotki-kabel-usb-jak-zrobic-go-samemu/[/url]

No a jak nie to tylko nowa klawiatura.
jacek111

Postprzez michalmilanek » 15 Maj 2014, o 14:55

Ale to nie jest problem. Przeicież to nie jest tak drogie.
michalmilanek

Miejscowość: Gdynia

Postprzez marcus » 15 Maj 2014, o 22:40

Etui z klawiaturą kilka dyszek kosztuje - dla jednego to mało, dla innego dużo... poza tym, jak ktoś lubi kombinować, to czemu by samemu nie próbować naprawić?
marcus

Postprzez robson87r » 3 Cze 2014, o 15:08

Etui dobra rzecz ale musi być wytrzymałe
robson87r

Wróć do Klawiatury, myszki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość