Dlaczego kable od ładowarek są tak krótkie?

- ładowarki samochodowe, zasilacze sieciowe, rozgałęźniki, adaptery, kable, wtyki i inne

Dlaczego kable od ładowarek są tak krótkie?

Postprzez jacek111 » 25 Kwi 2015, o 15:45

Kable od ładowarek w tabletach, a jeszcze chyba częściej w smartfonach są często bardzo krótkie. Zastanawialiście się dlaczego? Słyszałem kiedyś teorię o tym, ze rozmawianie przez tel albo w ogóle użytkowania w trakcie ladowania może być niebiezpieczne, bo kogośtam kiedyśtam poraził prąd. Nawet jeśli to prawda - to chyba odosobniony przypadek i wydaje się mało prawdopodobne, żeby był to prawdziwy powód. Poza tym nie wydaje mi się, żeby producenci dawali milionom użytkowników zestaw tablet + ładowarka, który może powodować okaleczenie... Absurd. :glupek2:

Bardziej przemawia do mnie pomysł, że bateria, która jest na bieżąco zużywana i podładowywana szybciej się zużywa, a więc grając na tablecie / telefonie, ktory jest podłaczony do ładowarki możemy znacząco skrócić żywotnośc baterii. Krótki kabel ogranicza tę możliwość

Zastanawiałem się tez czy przypadkiem nie ma jakiś problemów z przesyłaniem sygnało elektrycznego o niewielkiem mocy po dłuższym kablu.

A co Wy o tym sądzicie?
jacek111

Do: Dlaczego kable od ładowarek są tak krótkie?

Postprzez GrimPiece » 27 Kwi 2015, o 22:44

stawiałbym na opcję z baterią... W każdym razie wiele razy się nasłuchałem jak ludzie narzekali na to, jacy producenci są głupi, ze dają takie krótkie kabelki. Tyle, że chyba to nie byłby wielki koszt dać długi kabelek i zadowolić użytkowników - myślę, że jednak musi być jakaś sensowna przyczyna.
GrimPiece

Postprzez bolo1696 » 27 Lis 2015, o 16:39

Też mnie to zawsze zastanawiało. Dla mnie to duży problem bo szybko rozładowuje mi się bateria a ładowarka nie jest wygodna. W moim przypadku najlepsza będzie wymiana baterii na inną, albo w ogóle nowy sprzęt.
bolo1696

Postprzez zimmer » 14 Sty 2017, o 20:52

:)) post bólu serca
Awatar użytkownika
zimmer

Postprzez marciaax » 19 Lut 2017, o 19:57

czy ja wiem, kupiłam na stoisku sferisu ładowarkę z bardzo długim kablem:p:p
marciaax

Wróć do Ładowarki / Zasilacze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości