Druga ładowarka do tabletu?

- ładowarki samochodowe, zasilacze sieciowe, rozgałęźniki, adaptery, kable, wtyki i inne

Postprzez Darek Pe » 22 Kwi 2014, o 23:54

Witam, zastanawiam się czy od razu z tabletem nie zamówić sobie dodatkowej ładowarki? Gdzieś wyczytałem, że to dobry pomysł, bo ładowarki lubią się psuć. Poza tym kombinuję w ten sposób, że jedną mógłbym mieć w pracy, drugą w domu i wtedy nie muszę ciągle pamiętać o zabieraniu zasilacza i stresować się, że tablet padnie. I w związku z tym pytanie:

1. Czy uważacie takie rozwiązanie za dobre czy raczej strata kasy?
2. Czy dokupienie zastępczej ładowarki nie zaszkodzi tabletowi? Czy powinienem szukać gdzieś oryginalnej od producenta?
Darek Pe

Postprzez Raffii » 23 Kwi 2014, o 09:36

Dokupienie drugiej ładowarki na pewno nie zaszkodzi pod warunkiem, że będzie miała takie same parametry jak ta oryginalna. W większości tabletów takie ładowarki mają 5V i 2A jeśli chodzi o prąd ładowania to może być nieco większy np 2.5A lub 3A, ale napięcie powinno być takie samo. Napisz do jakiego to tabletu.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez jacek111 » 23 Kwi 2014, o 23:58

moim zdaniem tez pomysł jak najbardziej ok, zwłaszcza, gdy tablet ma służyć między innymi w biurze. Takie zabiezpieczenie się przyda, zwłaszcza jeśli np. nie można ładować przez USB - pytanie jeszcze o jakim modelu mowa. Ja akurat drugiej ładowarki sieciowej nie kupowałem, ale mam dokupioną samochodową, więc jak widzę, że kiepsko z baterią, to w czasie drogi sobie zawsze podładuję.
jacek111

Postprzez pawel.mat33 » 20 Maj 2014, o 18:35

Dla mnie jest to zbędny wydatek.
Ale jeśli chcesz kupić to sprawdź żeby ladowarka miała takie same parametry ładowania i żeby była oryginalna.
pawel.mat33

Druga ładowarka? Często ma to sens

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 20 Wrz 2014, o 15:30

pawel.mat33 napisał(a):żeby ladowarka miała takie same parametry ładowania i żeby była oryginalna.

Parametry - masz rację, napięcie musi być takie samo, a prąd taki sam lub ewentualnie większy.
Natomiast ciężko tutaj mówić o "oryginalnych ładowarkach". Dlaczego? No bo cóż to oznacza? Z oryginalną ładowarką mielibyśmy do czynienia wtedy, gdyby sam producent markował swoim logo takie akcesorium i gwarantował jakość. W przypadku znanych producentów z półki "A" (Samsung, Acer czy Asus) można niekiedy mówić o oryginalnych akcesoriach. Jednak w przypadku półki "B" - nie ma to sensu. Te wszystkie ładowarki pochodzą z tych samych chińskich fabryk, a różnią je jedynie naklejki. Jasne, że mogą się różnić jakością. Ale możecie mi wierzyć: te "firmowe" (czyli np. znajdujące się w zestawie z tabletem) niejednokrotnie są gorszej jakości, niż te "niefirmowe".
Warto też zwrócić uwagę, że większość producentów tabletów daje bardzo ograniczoną gwarancję na ładowarkę. Ciekawe dlaczego...
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Do: Druga ładowarka do tabletu?

Postprzez czarekkrzakowski22 » 5 Gru 2014, o 12:38

Ja będę musiał kupić nową ładowarkę bo izolacja z kabla zaczęła się wykruszać, a była oryginalna. Z drugiej strony i tak już długo mi służyła, może co jakiś czas trzeba wymieniać
czarekkrzakowski22

życie ładowarki

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 5 Gru 2014, o 15:01

czarekkrzakowski22 napisał(a):izolacja z kabla zaczęła się wykruszać

Z tym akurat różnie bywa. Wiele zależy od samej izolacji, ale też od:
- warunków użytkowania i przechowywania ładowarki, w tym głównie temperatury (zmian temperatur),
- poszanowania ładowarki,
- no i czasu użytkowania.
Z moich obserwacji wynika, że jeśli jest słaba izolacja, to nic jej nie pomoże - dość szybko się kruszy. A jeśli jest dobra - wtedy trzeba setek razy ją wyginać, żeby coś się jej stało. A najlepsze izolacje wydają się wręcz niezniszczalne przy normalnym użytkowaniu.
Jeden z naszych bestsellerów do tabletów: myszka Bluetooth.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Wróć do Ładowarki / Zasilacze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość