ładowarka mocniejsza do tabletu

- ładowarki samochodowe, zasilacze sieciowe, rozgałęźniki, adaptery, kable, wtyki i inne

Postprzez macarena_1983 » 9 Cze 2013, o 21:02

Hej,
Mam taką wątpliwość: zasłyszałam opinię jednego fachmana od elektroniki / elektryki, że nadmiar mocy w ładowarce może szkodzić. Powiedzmy, mamy parametry 5V i 2A, i teraz użyjemy ( będziemy cały czas używać) ładowarki o natężeniu prądu 3A. Koleś stwierdził, iż nadmiar mocy może nie wpływać korzystnie na układ w tablecie. Owszem będzie urządzenie szybciej się ładowało, ale z czasem tablet szybciej ulegnie zużyciu. Dlatego, bo będzie mu się dawkowało prądem o mocy większej niż ta dedykowana przez producenta. Pytanie: ile w tym prawdy? :?:
macarena_1983

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Cze 2013, o 22:32

Cześć,
Też słyszałem o takiej teorii jak opisujesz. Ale się z nią nie zgadzam. Niech mi ktoś pokaże jakieś konkretne dowody / badania, które sugerują że tak się dzieje.
Wedle mojej wiedzy - ładowarka o większym natężeniu prądu będzie szybciej ładować urządzenie, i ten nadmiar mocy nic nie zrobi złego.
Producenci często dają do urządzeń, m.in. tabletów ładowarki "na styk", albo nawet słabsze. pytanie czemu? Czy celowo, żeby móc potem handlować akcesoriami, w razie ich awarii...? :shit:
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

ładowarka mocniejsza do tabletu - jest lepsza

Postprzez Geronimusek » 8 Sie 2013, o 15:02

Hej,
Ja ładuję swoje tablety ładowarką mocniejszą ( preferowana moc 1,5 A - ja używam 2,1 A) i po prawie roku użytkowania stwierdzam, że jest lepiej.
Potwierdzam, że tablet / y ładują się szybciej. Poza tym - często się słyszy, ze ładowarki się palą ( mi też się jedna słabsza kiedyś spaliła). Natomiast przy większej mocy ( niż założona) nic się z ładowarką nie dzieje. :dajekwiaty:
Geronimusek

Postprzez Olgierd5 » 26 Cze 2014, o 10:59

Ja bym nie ryzykował.Zawsze uczono mnie,że zasilacz źle dobrany lub mocniejszy może spalić lub uszkodzić sprzęt.Nie bawiłbym się tak.
Olgierd5

Postprzez jacek111 » 11 Wrz 2014, o 20:47

Olgierd, to że tak Cię uczono to dość słaby dowód ;p Jedno jest pewne - nie warto kombinować z V, bo wtedy łatwo rozwalić albo ładowarkę albo tablet. Za to A może być większe lub mniejsze - i nic złego nie powinno się dziać. Zresztą czasem nawet trudno znaleźć ładowarkę dokładnie o takim natężeniu jak potrzebujesz, gdy np, chcesz kupić ładowarkę samochodową. Poza tym baterie w urządzeniach mobilnych siadają prędzej czy później, nawet jeśli użytkownik im w tym nie pomaga;)
jacek111

Do: ładowarka mocniejsza do tabletu

Postprzez franekk166 » 29 Gru 2014, o 14:35

Wydaje mi się że to jest nieprawda, miałem już mocniejszą ładowarką do telefonu, nie działo się z nim nic złego. Ale z drugiej strony nie wiem czy tak samo będzie w każdym przypadku.
franekk166

Postprzez jacek111 » 29 Gru 2014, o 21:19

zależy co rozumiesz przez mocniejszą. Natężenie możę być większe, ale napięcie nie bo spalisz tablet albo ładowarkę.
jacek111

Postprzez tritimi » 6 Maj 2015, o 14:55

Szybciej ładuje. Agd do kuchni też tak mają te bezprzewodowe oczywiście.
tritimi

Postprzez marcus » 6 Maj 2015, o 15:43

niektórzy piszą, że bateria może szybciej paść, jak ładujesz taką co ma więcej albo mniej amperów - w praktyce tego nie potwierdziłem, ale w sumie tez cięzko potwierdzić, bo każda bateria prędzej czy później się pieprzy i trudno powiedzieć czy akurat od ładowania czas pracy się skrócił czy i tak by padała szybciej po danym czasie...

Inna sprawa, że trzeba uważąć na dodatkowe ładowarki - niektóre mogą "pzreładować" tablet albo telefon, a wtedy się zdarza, że bateria się "nadmuchuje" jak balon, co może nawet rozwalić obudowę (to samo dzieje się czasem ze starymi bateriami, które dizałają tylko jak tel jest podpięty cały czas) - kiedyś miałem taki przypadek telefon sklejony taśmą, bo bateria zrobiła się za gruba :D :D ). Z tego powodu, jak ktoś chce kombinować z mocniejszymi ładowarkami to polecam kupować takie sprawdzone (z tego co wiem np. tutaj na sklepie jest testowany sprzęt, tzn. tabletoid.pl i pewnie w innych dobrych sklepach)
marcus

Wróć do Ładowarki / Zasilacze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość